Jump to content
IGNORED

Opšti topik o EU (ex kriza Evrozone)


anomander rejk

Recommended Posts

5 hours ago, fikret selimbašić said:
5 hours ago, x500 said:

Kad su videli da su napravilu sranje, onda su brze bolje zapalili i jednu bibliju i toru.

Gdje i kad?




Moram sam sebe da kvotujem, x-500 ignorše pitanje. A ignoriše ga iz banalnog ali sasvim razumljivog razloga, slagao je. Niko nije zapalio bibliju i toru.  Napisah ja već, više Sputnjika i RT a manje zapadnih demonkratskih medija, vidiš kako utiču na tebe, počeo si da lažeš.

Edited by fikret selimbašić
Link to comment
1 minute ago, brusli said:

Ali to je otezavajuca okolnost, znaci da su samo protiv islama, ne i drugih religija.


Ne, nego je spaljivanje bilo koje tzv. svete kjnige u Švedskoj zakonom dozvoljeno.

Čini mi se da ti u stvari i ne znaš kako je završio najavljeni performans sa spaljivanjem Tore i Bblije, koje se btw i u islamu smatraju božijim kitabima/knjigama.

Link to comment
2 hours ago, Delija67 said:

Jel postoji u Danskoj krivicno delo sirenje verske, rasne, nacionalne mrznje?

Ima, neka kazna koja se multiplicira u zavisnosti od dela. Nisam pravnik ali znam da postoji. Kada su u pitanju paljenja Kurana ili crtanje Muhameda sa bombom na glavi onda to obicno zavrsi na visem sudu pa se tu raspravlja da li je to sloboda govora ili sirenje mrznje. Do prije godine postojao je tzv. paragraf o bogohuljenju koji je stitio religiozne knjige i generalno religije. Posle 400 godina je ukinut, tako da je sve ovo postalo siva zona sto se tice zakona

  • Hvala 1
Link to comment
22 hours ago, fikret selimbašić said:




Moram sam sebe da kvotujem, x-500 ignorše pitanje. A ignoriše ga iz banalnog ali sasvim razumljivog razloga, slagao je. Niko nije zapalio bibliju i toru.  Napisah ja već, više Sputnjika i RT a manje zapadnih demonkratskih medija, vidiš kako utiču na tebe, počeo si da lažeš.

 

 

Swedish police authorize protest by man who plans to burn Torah, Bible outside Israeli Embassy

https://apnews.com/article/sweden-burning-quran-bible-torah-59c286340400b685d112d506f942b79d

 

 

odustali su:  https://www.aljazeera.com/news/2023/7/15/sweden-protester-abandons-plan-to-burn-torah-and-bible

Edited by svashtabezneshto
  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, svashtabezneshto said:


Znam da je odustao od spaljivanja, a siguran sam da (za razliku od bruslija u čijem se komentaru jasno vidi das nema pojma o čemu piše) to zna i x-500 ali je ipak napisao da su tora i biblija spaljene ne bi li mu se otvorio put za poentu da su Šveđani goveda. Od početka rata x-500 otvara oči pppučanstvu ukazujući na licimurje i laži zapadnih medija, sve to začinjeno ironijom koja kao da je pukupljena od prodavača žetona za stoni fudbal na seoskom vašaru '83. Do sad je izvrtao svari i pravio besmislene paralele* ali ovaj put je i slagao i uhvaćen je u laži. Zato se i pravi mrtav i odbija da odgvori na pitanje a uradio je upravo ono što od početka zamijera demonkratskim i OTAN medijima, plus je otišao i korak dalje, opušteno i otvreno je prosuo laž ovde.

*Prošle godine neko ovde napiše da je po prirodi stvari na strani zemlje koja je napadnuta i koja se brani na svojoj teritoriji, a x-500 uzvrati sa: A jesi li onda i na strani nacističke Njemačke, ona je bila napadnuta '45.

Edited by fikret selimbašić
  • +1 3
Link to comment
On 28. 7. 2023. at 16:44, fikret selimbašić said:


Ne, nego je spaljivanje bilo koje tzv. svete kjnige u Švedskoj zakonom dozvoljeno.

Čini mi se da ti u stvari i ne znaš kako je završio najavljeni performans sa spaljivanjem Tore i Bblije, koje se btw i u islamu smatraju božijim kitabima/knjigama.

Men se cini da ti nisi razumeo.

Znaci neko u Svedskoj hoce da spali Kuran, i to je ok.

Niko nece da spali Toru i Bibliju, i kako Muslimani to da protumace ?
 

Link to comment
1 hour ago, brusli said:

Men se cini da ti nisi razumeo.

Znaci neko u Svedskoj hoce da spali Kuran, i to je ok.

Niko nece da spali Toru i Bibliju, i kako Muslimani to da protumace ?



Toru i bibliju nije spalio ovaj konkretni koji je to najavio i od švedskih vlasti mu je bilo odobreno da to uradi. Izveo je svoj performans sa odbijanjem da ih spali uz obrazloženije da muslimani ne spaljuju svete kjnige. A muslimana ima raznih, postoje npr. i oni koji su sa merakom porušili kipove Bude u Bamijanu, palili i rušili jezidske bogomolje u Siriji, da ne pominjem njihove interne rušilačkopalilačke igre na sunitsko-šiitskoj liniji.


Ono što je bitnije da muslimani a i ostali protumače i shvate je da švedski zakoni ne zabranjuju spaljivanje svetih knjiga. Onaj ko se na to namerači, nema nikakvu zakonsku prepreku da izabere pogodnu lokaciju i kjnigu ili knjige koje hoće da sažga. Izabrane vlasti u Švedskoj tu slobodu ne ukidaju, a građani se masovno ne cimaju i ne bune zbog toga. Teoretski uvijek postoji mogućnost da neka politička opcija ponudi zakon o zabrani spaljivanja svetih knjiga, dobije izbore i stvarno to sporvede u djelo. Dok se to ne dogodi, gledaćemo performanse sa varijacijama na temu. Lično nemam nikakav problem sa tim, čak to i pozdravljam. Svete knjige su odštampane u milijardama primjeraka, stotinak zapaljenih komada neće biti ozbiljan udar na dostupnost tih knjiga njihovim sledbenicima (naročito ne muslimanima jer oni imaju hafize, ljude koji svetu knjigu znaju napamet) a njihovo paljenje uglavnom proizvodi suprotan efekat od paliocima željenog.

Pedeseti performans sa paljenjem svete knjige lajkovaće samo najbliži prijatelji izvođača, sa druge strane će možda da planu dvije-tri ambasade a zemlja će nastaviti da se kreće, rotira i zagrijava i nakon toga.

Edited by fikret selimbašić
  • Hvala 2
Link to comment
7 minutes ago, fikret selimbašić said:

Lično nemam nikakav problem sa tim, čak to i pozdravljam. Svete knjige su odštampane u milijardama primjeraka, stotinak zapaljenih komada neće biti ozbiljan udar na dostupnost tih knjiga njihovim sledbenicima (naročito ne muslimanima jer oni imaju hafize, ljude koji svetu knjigu znaju napamet) a njihovo paljenje uglavnom proizvodi suprotan efekat od paliocima željenog.

Takoe care, samo da mi ti licno nemas problem: cemu se uzbudjivati i oko rusenja simbola spomenika kad su to samo gomile kamenja...

Sustina je u dostupnosti... :isuse: 

:fantom: 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, namenski said:

Takoe care, samo da mi ti licno nemas problem: cemu se uzbudjivati i oko rusenja simbola spomenika kad su to samo gomile kamenja...

Sustina je u dostupnosti..


Nemam problem sa tim što švedski zakoni ne zabranjuju spaljivanje svetih kjniga. Nisam napisao da nemam problem sa rušenjem spomenika, to je tvoj dodatak i jeftino a zlobno podmetanje.

  • +1 4
Link to comment
27 minutes ago, fikret selimbašić said:


Nemam problem sa tim što švedski zakoni ne zabranjuju spaljivanje svetih kjniga. Nisam napisao da nemam problem sa rušenjem spomenika, to je tvoj dodatak i jeftino a zlobno podmetanje.

Jok.

Ovo sto ti poturas jeste jeftino podmetanje, buduci da odlicno znas i razumes ovo sto sam ti replicirao.

Osim ako ne pokusavas da nas ubedis da je svaka knjiga - samo knjiga.

O napomenitm da bi muslimanima bilo svejedno cak i da se spale svi Kurani jer hafizi znaju napamet :isuse: - necu, previse je otuzno.

Sve u svemu - smaras.

 

O&O

 

Link to comment
7 minutes ago, namenski said:

O&O


Nadam se.

Nisam u misiji ubjeđivanja, samo podsjećam da u Švedskoj nema zakonskih prepreka za spaljivanje svetih knjiga.

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

To sto je u Svedskoj zakon debilan ne menja smisao spaljivanja Kurana.

Opet si izbegao sustinu, spaljen je Kuran, ali ne i Biblija i Tora.

Da je uradjeno ovo drugo to bi to moglo da se protumaci kao ekstremni ateisticki akt, kao napad na sve religije, dok je u prvom slucaju direktan napad samo na Kuran, simbol Islama.

Valjda je jasna razlika.

 

Link to comment
21 hours ago, x500 said:

@Krampa da li i kako se u lokalnim vestima prati ova provokacija?

Po meni sve to nema puno smisla, ne moze da da nista dobri, ali moze da napravi dobro sranje.

generalno boli ih neka stvar. juce su muslimani izašli na demonstracije 

 

f3c1d295-e030-4436-a3b7-7e53660c5e4a?ixl

  • Hvala 1
Link to comment
×
×
  • Create New...