Jump to content
IGNORED

Opšti topik o EU (ex kriza Evrozone)


anomander rejk

Recommended Posts

  • 1 month later...

Da. Ali tendencija je jasna mesecima unazad.

Najludje od sve ga je sto je FPÖ gori nego ikada. Kad ih je vodio onaj zubni tehnicar to je bio nivo naseg SRS.

Naravno reakcija vladajuce partije ocekivana. Uvesce narednih dana kontrolu granica sa Italijom zbog Lamepduze. Cvrsta ruka i taj rad.  :isuse:

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 12. 7. 2023. at 14:19, radisa said:

 

Ispratio sam ovu Finsku ministarku i njen slucaj. Mnogo je gore nego sto deluje na prvi pogled. Ima jos gomila njenih starih i aktuelnih izjava koje su cisti rasizam i pozivanje na nasilje nad ljudima druge boje ili religije. Ono sto sve cini strasnijim je sto je njena partija najjaca u Finskoj i sto joj je nakon ovog samo porasla unutarpartijska podrska. To znaci da ne postoji jedna budala nego cela partija istih koji se ne stide da podrze ono za sta se u 90% drzava EU ide u zatvor. Opozicija ne moze da skupi dovoljno ljudi da uopste pokrene raspravu o njenom opozivu a u samoj Finskoj je podrska i osudjivanje ka njoj 50/50.

Mnogo lose izgleda. Uopste mi se ne svidja gde ide Evropa, ako je vec svet poludeo, nadao sam se da je bar EU jedno bezbedno mesto od takvih skretanja a ispada da nas mozda cekaju jos neke kristalne noci u buducnosti…

 

Zanimljivo je da je Finsku do pre par godina vodila Sana Marin koja je potpuna suprotnost od ove ludjakinje. Ispada da nema vise centra nigde, jedni skrecu ulevo kao ludi, drugi udesno kao ludi, najebali smo u svakom slucaju :ph34r:

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment
27 minutes ago, Shan Jan said:

 

Uopste mi se ne svidja gde ide Evropa, ako je vec svet poludeo, nadao sam se da je bar EU jedno bezbedno mesto od takvih skretanja a ispada da nas mozda cekaju jos neke kristalne noci u buducnosti…

koje crno bezbedno... pa oni su izmislili nacisten fashisten, ne da i drugde po svetu zive puc puc ribice, ali Evropljani su se kroz istoriju pokazali kao bizarno prenasilni.

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

tko bi gori, eto je doli

a tko doli gori ustaje

tako ce nas balkan opet biti dobro mesto za zivot. jos malo i eto me majci ubosnu/srbiju/hrvatsku i ostale zemlje moje 

Link to comment
×
×
  • Create New...