Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Iran: novi front

Featured Replies

6 minutes ago, Venom said:

Venom je to izvukao u kontekstu ismevanja sličnih izjava danas, pogotovo od strane internet trolova koji skupljaju klikove na sentiment "Evropa je gomila slabića". Ako nemaš argument za diskusiju, ne moraš da vadiš stvari iz konteksta, to je ružan manir.

Ne vidim poentu u diskusiji o propagandnim merama

Edited by askeladden

  • Replies 11.1k
  • Views 990.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Lo Zingaro
    Lo Zingaro

    O EU najbolje govori podatak da je italijanski ministar odbrane blokiran u hotelu u Dubajiju s porodicom. Isli na odmor jbg.

  • Ayatollah
    Ayatollah

    Kad se samo setim da sam kao dete 21. vek zamišljao kao doba nauke i prosvećenosti - Rodenberijeve Zvezdane staze, Beyond 2000, Saganov Cosmos i slične stvari, a nas zajahali najgori mogući verski fun

  • theanswer
    theanswer

Posted Images

O jebote, ima li ovome kraja. I sta ce da postignu sa tih 50 000 ljudi koje skupe na kraju tamo, da slavodobitno izginu da moze da se snimi neki novi blockbuster?

1 minute ago, Shan Jan said:

O jebote, ima li ovome kraja. I sta ce da postignu sa tih 50 000 ljudi koje skupe na kraju tamo, da slavodobitno izginu da moze da se snimi neki novi blockbuster?

Realno, nista nije gotovo u ovom ratu, za sada.

Prvo, nema poverenja u bilo kakav dogovor. Drugo, sadasnje stanje je gore od onog pre 2 mesece ili pre 2 godine.

Trece, sve opcije su otvorene. Zato eventualno nagomilavanje trupa daje dodatne, da li bi one bile uspesne ili ne, opcije.

Cilj je da se vodja/e, ko god da je to, slomi u glavi i pristane na pregovore tj ucene. Sto je veca motka to je argumemt (ucena) jaci.

E sad, druga je stvar sto motka ima dva kraja ;)

Just now, x500 said:

Realno, nista nije gotovo u ovom ratu, za sada.

Prvo, nema poverenja u bilo kakav dogovor. Drugo, sadasnje stanje je gore od onog pre 2 mesece ili pre 2 godine.

Trece, sve opcije su otvorene. Zato eventualno nagomilavanje trupa daje dodatne, da li bi one bile uspesne ili ne, opcije.

Cilj je da se vodja/e, ko god da je to, slomi u glavi i pristane na pregovore tj ucene. Sto je veca motka to je argumemt (ucena) jaci.

E sad, druga je stvar sto motka ima dva kraja ;)

Mislim da cena koju ce USA da plati ako krene sa nekom kopnenom invazijom nije vredna truda. Sada bi morali da zauzdaju Izrael i puste Iran i Oman da naplacuju prolaz. Siguran sam da i jedno i drugo ima polako da iscili tokom buducnosti. E umesto da na to pristanu oni ce da sjebavaju svetsku i svoju ekonimiju jos ko zna koliko meseci plus ima da im izgine tona ljudi. Da bi postigli sta tacno na kraju?

3 minutes ago, Shan Jan said:

Mislim da cena koju ce USA da plati ako krene sa nekom kopnenom invazijom nije vredna truda. Sada bi morali da zauzdaju Izrael i puste Iran i Oman da naplacuju prolaz. Siguran sam da i jedno i drugo ima polako da iscili tokom buducnosti. E umesto da na to pristanu oni ce da sjebavaju svetsku i svoju ekonimiju jos ko zna koliko meseci plus ima da im izgine tona ljudi. Da bi postigli sta tacno na kraju?

Ne kara majka Muju sto se karto, vec sto se vadio.

Moraju nesto da urade, i na dobrom putu su da urade nesto tupavo. U protivnom ce ispasti da je Iran pobedio.

Sto se tice placanja prolaza kroz Hotmuz, to je veliko no-no. Nadmenski zna bolje regulativu i nema placanje za prolaze kroz prirodne tesnace. Tako da, pogotovo, Iran ne moze da bude izuzetak.

Ovo je jedna od vrlo retkih situacija gde manji i mnogo slabiji drzi velikog za jajca i veselo ih cima. Trampara i njegova banda to vrlo dobro razumeju i zato moraju da reaguju.

Idealno bi bilo da se Iran preda, ali im se nesto nece.

Rekao bih sto se tice Kineza, nije daleko od istine

HF8a1TcXAAA4ZOG?format=jpg&name=large

On ce, na kraju, za ove svoje uratke na drustvenim mrezama da dobije Nobela za knjizevnost. Kad je mogao Cercil, ili Dilan za takoreci usmenu knjizevnost, sto ne bi mogao i on za tviter knjizevnost.

unnamed.jpg

Zašto je ta šrafirana oblast markirana kao opasna za plovidbu?

Konfiguracija terena?

Proizvoljno, tako im doslo: mozda, doduse i nesto mina, ali pre svega kao upozorenje da ce svako ko se krece mimo zacrtanih koridora moci, ako im se ћефне da bude gadjan...

Nisu, siguran sam, Iranci ozbiljno zagrizli u naplatu prolaza, znaju odlicno da to ne moze da prodje, ali kao argument za cenjkanje ima svakako odredjenu tezinu.

I, nije stvar u iranskom gadjanju ili negadjanju brodova: stvar je sto niko nece, mislim na brodovlasnike, da placa ogoooomne sume za dodatno osiguranje i tu nikakva pretnja nije potrebna.

SAD su pre neki dan duplirale sa 20 na 40 milijardi US$ fond za stimulaciju/naknadu za dodatno osiguranje, ali se niko na to ne prima...

Mama Lloyd's se ne peca na takva obecanja...

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.