Jump to content
IGNORED

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Za sada 40-tak kaćuša od strane hezbolaha, bezopasno, Izrael bombardovao neku minornu bazu, Iran zaplenio kargo brod, Izraelski naseljenici divljaju po Zapadnoj Obali... 

Link to comment
7 hours ago, Zaboravan said:

Pa ako ideš u nekoj solo/biznis varijanti, volju da se vratiš izgubićeš nakon prolaska carinske kontrole i prilikom ulaska i izlaska. 

ma dzaba, nije me privuklo bas zbog sranja sa palestincima svako malo. zajebi. cemu rizik. a telaviv je bio dzaba preko kompanionsa, tipa 100 eur, smestaj i povratna

Link to comment
48 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

ma dzaba, nije me privuklo bas zbog sranja sa palestincima svako malo. zajebi. cemu rizik. a telaviv je bio dzaba preko kompanionsa, tipa 100 eur, smestaj i povratna

Ono vredi ali kažem posle jebavanja na aerodromu, ne bih više pa sve da budem svedok novog vaskrsenja i dolaska proroka.

US Customs/Immigration su psihoterapeuti za ove... 

  • +1 2
Link to comment

U suštini su sami saterani u svoju Gazu, to im je sudbina. Problem je što postaje problem i ostatka sveta... ali mora se priznati da su na prvoj liniji fronta širenja islamizma i ako neko tu može/mora da pomogne onda je to Nato.

 

Priznajem, ni sam ne mogu da verujem šta sam napisao ali tako je kako je....

  • Haha 1
Link to comment
26 minutes ago, mlatko said:

U suštini su sami saterani u svoju Gazu, to im je sudbina. Problem je što postaje problem i ostatka sveta... ali mora se priznati da su na prvoj liniji fronta širenja islamizma i ako neko tu može/mora da pomogne onda je to Nato.

 

Priznajem, ni sam ne mogu da verujem šta sam napisao ali tako je kako je....

Kada i odakle se počeo širiti taj islamizam™? 

Link to comment
41 minutes ago, Zaboravan said:

Kada i odakle se počeo širiti taj islamizam™? 

Ti si baš zaboravan, pitaj Koku™

 

Verovatno pre desetak vekova i sudara civilizacija u Krstaškim ratovima...

Ne verujem da se počeo širiti pre 1991 godina :whistling2: ali sve je moguće.

 

Fondamentalizam je zajednički a ostalo su detalji

  • Haha 1
Link to comment
12 minutes ago, mlatko said:

Ti si baš zaboravan, pitaj Koku™

 

Verovatno pre desetak vekova i sudara civilizacija u Krstaškim ratovima...

Ne verujem da se počeo širiti pre 1991 godina :whistling2: ali sve je moguće.

 

Fondamentalizam je zajednički a ostalo su detalji

Palestinci su do početka 90' redom bili levičari, kakvi crni islamisti...islamizam se tu zapatio sa nestajanjem SSSR-a, a sukob je već trajao preko pola veka...

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, mlatko said:

U suštini su sami saterani u svoju Gazu, to im je sudbina. Problem je što postaje problem i ostatka sveta... ali mora se priznati da su na prvoj liniji fronta širenja islamizma i ako neko tu može/mora da pomogne onda je to Nato.

 

Priznajem, ni sam ne mogu da verujem šta sam napisao ali tako je kako je....

I bolje da nisi... :) 

Na stranu da su sami saterani i da se izrazi kao 'sudbina' mogu/smeju da primene na kolektivitetetm...

Po toj logicitm, i sudbina Jevreja je bila zacrtana, i ne samo njihova, ako cemo bas da teramo mak na konac...

A sto se sirenja islamizma tice, da te pitam, onako medju nama: a sta im je to ostalo?

Ne samo njima nego kojoj milijardi Muslimana: komunizam kao ideologija borbe, vera u demokratiju, ljudska prava, humanizam...

Sve od reda - sto se njih i jos poprilicno svetske sirotinje tice - prazne price, floskule, fraze, vrednosti :isuse: za koje se ispostavilo da ne vaze za njih...

Nekotm je ovde pominjao filozofiju zivota :isuse:, pa se bez izuzetka ispostavilo da istocno ljudski zivot(i) vrede mnogo manje nego zapadno od recimo, linije Kovno, Cap Juby, Agulhas...

Da su veca slova u naslovima kada se spasava куче upalo u bunar negde na Zapadutm, nego kada negde na Istoku potone brod i podavi se 1,000 izbeglica, ili neki rat zbrise koju desetinu hiljada zivota...

Ono, bas me zanima kako bi to NATO mogao da im pomogne?

Da bombarduje njih/Hamas?

Ili Izrael? 

 

5 minutes ago, mlatko said:

Ti si baš zaboravan, pitaj Koku™

 

Verovatno pre desetak vekova i sudara civilizacija u Krstaškim ratovima...

Ne verujem da se počeo širiti pre 1991 godina :whistling2: ali sve je moguće.

 

Fondamentalizam je zajednički a ostalo su detalji

Sta se bre pocelo siriti?

Kakvi bre krstasi, kakav sudar civilizacija.

Invazija Arapa koja im je donela vladavinu nad Spanijom i odvela ih do pola Francuske je samo epizoda.

Epizoda u postojanju jedne Civilizacije koja je, izmedju ostalog, Zapadu sacuvala Antiku koju je taj isti Zapad uredno sahranio u svom fundamentalizmu.

A sudara je bilo, nije da nije: Islam je ucio od najboljih jer se zverstva Krstasa ubrajaju u sampionska, doduse pocinjali su s njima jos negde od Beograda, pa kako se kome zalomi, sa sve Vizantijom koja je valjda, iako hriscanska, nosila kratku suknju, taj rad...

Znas kako: optuzivati danas takozvani fundamentalizam pre svega (ne pripisujem tebi licno) mirise, tacnije smrdi na rasizam: on se jeste pojavio kao pretnja Zapadu i kao takav je proglasen Zlom, izvorom/uzrokom terorizma koji tako boli Zapad, ali je nedopustivo poistovecivati Islam sa onim sto zulja Zapad.

Koji je, kada je o islamskom fundamentalizmu rec, zasluzniji za njegovu pojavu nego sve mule i sve ajatole na svetu...

  • Hvala 1
Link to comment
38 minutes ago, Tutankamon said:

Palestinci su do početka 90' redom bili levičari, kakvi crni islamisti...islamizam se tu zapatio sa nestajanjem SSSR-a, a sukob je već trajao preko pola veka...

Možda si me pogrešno razumeo, neki fundamentalistički Bliskoistočni simbolizam sukoba svetova se desio 33 godine nove ere kad je neki sionizam izrodio neki društveno-politički pokret koji (se) sad vraća sionizmu kao izvoru...

23 minutes ago, namenski said:

 

Ono, bas me zanima kako bi to NATO mogao da im pomogne?

Da bombarduje njih/Hamas?

Ili Izrael? 

 

Da im pomogne istrebiti se međusobno, kao što radi u Ukrajini

Link to comment
×
×
  • Create New...