Jump to content
IGNORED

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Deluje mi da šanse nema da bilo šta prodje do cilja, IDF plus US i GB avioni to rutinski rešavaju. Jedino ako Izrael namerno ne propusti neku čisto da mogu da udare još jače sa odmazdom v2. 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Po nagađanjima, mete su vojni objekti na Golanskoj visoravni, što je dobar dogovor, da očiste ona minska polja 

Link to comment
18 minutes ago, kipo said:

Realno, Izrael se izivljavao po Palestincima, Siriji i Libanu, diplomatskim predstavnistvima, UN i dr organizacijama... Nek ovi sruse nesto i zavrse s tom pricom. U suprotnom, ovo je strasno.

 

Zdravorazumsko rezonovanje ne pije vodu kad je u pitanju Izrael. Sa njima nema ti-meni-ja-tebi ravnoteže jer osnovni principi njihove spoljne politike to ne dozvoljavaju.

 

Izrael teži ekstremno asimetričnim odgovorima na svaku provokaciju, želi uvek da dominira i projektuje silu. Rezon za to je, nalazimo u neprijateljskom okruženju pa ne možemo da dozvolimo sebi luksuz pariteta - moramo uvek da jebemo majku i zastrašujemo maksimalno, da se niko nikad ne usudi da išta proba, inače najebasmo. 

 

(To je naravno u praksi izvodljivo samo ako silu kroz tebe projektuje neka daleka svetska sila.)

 

Dakle, ne postoji ni promil šanse da Iran lansira roj dronova na Izrael, a ovi slegnu ramenima i kažu "Pa dobro, to nam samo vraćaju za onaj konzulat, sad je jedan-jedan, gotovo." Jednostavno se neće desiti.

 

  • +1 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
6 minutes ago, Weenie Pooh said:

Zdravorazumsko rezonovanje ne pije vodu kad je u pitanju Izrael. Sa njima nema ti-meni-ja-tebi ravnoteže jer osnovni principi njihove spoljne politike to ne dozvoljavaju.

 

Izrael teži ekstremno asimetričnim odgovorima na svaku provokaciju, želi uvek da dominira i projektuje silu. Rezon za to je, nalazimo u neprijateljskom okruženju pa ne možemo da dozvolimo sebi luksuz pariteta - moramo uvek da jebemo majku i zastrašujemo maksimalno, da se niko nikad ne usudi da išta proba, inače najebasmo. 

OK sve to ali previse su se razmahali, izgubice podrsku prije ili kasnije. Neprijateljsko okruzenje sigurno nece biti blaze prema njima nakon svega ovoga a daleka sila nije svemocna. Mislim, zatvaraju se vrata diplomatije i juri se u sunovrat sta nam bog da sutrasnjice. Prosto zdravorazumski ajde da se povuce crta i vratimo se na redovne provokacije.

Edited by kipo
Link to comment
11 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

iran kaze da je ovo odmazda za ambasadu i da je to to. ln

 

 

Videćemo već za sat vremena, kada te navodno lansirane balističke rakete stignu na cilj.

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, kipo said:

OK sve to ali previse su se razmahali, izgubice podrsku prije ili kasnije. Neprijateljsko okruzenje sigurno nece biti blaze prema njima nakon svega ovoga a daleka sila nije svemocna. Mislim, zatvaraju se vrata diplomatije i juri se u sunovrat sta nam bog da sutrasnjice. Prosto zdravorazumski ajde da se povuce crta i vratimo se na redovne provokacije.

 

Podršku će izgubiti eventualno kad Veliki Šejtan nestane, pre toga nikako. 

 

Jesu se razmahali previše iz perspektive većeg dela planete, ali transatlantski patron i dalje nekritički navija za njih. Evo, na predstojećim izborima, Amerikanci će moći da glasaju za jednog lika koji bezrezervno podržava Izrael ili za drugog lika koji bezrezervno podržava Izrael. 

 

Čak i da Iran stvarno planira da podvuče crtu posle jedne pokazne vežbe (u šta sumnjam), Izrael to svakako neće uraditi.

Link to comment

Bojim se da je ovde samo pitanje ko ce prvi da baci nuke... Ovi ni sa jedne strane nisu bazdareni u glavu, jebani fanatici...

  • +1 4
Link to comment

Uzbuna u više gradova, 

Initial report of impacts in southern Negev, no injuries reported

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

Ako je ovo, onda je sve pod kontrolom, vise performance act.

Deluje kao delom PR, delom signal Amerikancima da im valja zauzdati podivljale Izraelce.

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...