Jump to content
IGNORED

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

1 minute ago, Filipenko said:

Pretpostavljam da ce pristalice odbrambene doktrine, bas kao i u Ukrajini, biti na doslednom stanovistu da u slucaju agresije Iran ima pravo da se brani od agresije, i to svim sredstvima koja su mu dostupna, ukljucujuci i nuklearna?

Isto tako da ce pristalice odbrambene agresije i aneksije, biti dosledne i podrzati bar agresiju, eto bez aneksije. 

Da ce sva infrastruktura biti legitimna meta, odmazda za vec nesto... 

  • Hvala 2
  • -1 1
Link to comment

 

 

Dizni vam čestita Novu godinu.

Nadam se da oco znači dotopljavanke odnosa.

Znam još jedan narod koji pred proleće preskače vatru. 

Edited by Zabalujev
Link to comment
On 10.3.2023. at 18:55, barba said:

Iran i Saudijska Arabija potpisali normalizaciju odnosa u Pekingu.

Jesu se njihovi bokseri prestali tući u Jemenu?

Link to comment
10 hours ago, Roger Sanchez said:

Jesu se njihovi bokseri prestali tući u Jemenu?

 

 

.

 

Ne znam, ali imas poentu.. ono sto se zna i sto je ministar inostranih poslova SA rekao je da je politicki proces otpocet  pregovorima sa vladom nacionalnog spasa Jemena.Pregovori SA, Irana i Pekinga trajali su dve godine, i vrlo verovatno da je pitanje Jemena bilo jedno od glavnih, jer Kina zeli mir u tom delu sveta.

 

Ostaje da vidimo sta i kako ce se sve razvijati.

 

.

Edited by barba
Link to comment
  • 4 months later...

Ovaj topic bi trebao biti uvjek na vrhu radi podrške hrabrim Irankama. 

 

BTW, vidjeh sada ovaj tvit. Mule su zaista zastranile

Sharia priskače u pomoć Rezi Seghatiju, bivšem direktoru Gilana islamske orijentacije, smijenjenom nakon širenja njegove snimke homoseksualnog seksa. Mollah Moghtadayi, prorežimski nastrojen i direktor škole Kur'ana, rekao je: "Budući da je u ovoj vezi 'pasivni' partner nemusliman, Seghati ne podliježe smrtnoj kazni." Precizira da samo "pasivni" partner može biti kažnjen smrtnom kaznom. Zakon islamskog režima razlikuje "pasivnog" i "aktivnog" partnera u istospolnoj vezi.

Edited by borris_
  • Haha 1
Link to comment

Nadam se da je ovo tačno. Na ceremoniji povodom smrti Achouara u Zandjanu, narod je odbio da Honda po zastavama amerike, svedske i izraela koje su bile prosterne na podu. Naklon do poda.

 

 

Link to comment
33 minutes ago, borris_ said:

Nadam se da je ovo tačno. Na ceremoniji povodom smrti Achouara u Zandjanu, narod je odbio da Honda po zastavama amerike, svedske i izraela koje su bile prosterne na podu. Naklon do poda.


Živ je Ašura, nije umro :)

Ašura je u islamu ono što je u kršćanstvu izlazak porobljenih iz Egipta i potop faraonoe vojske u Crvenom moru. Mojsije=Musaa, za muslimane važan praznik, neki ogranci islama preporučuju da se posti taj dan, po važnosti ga ravnaju sa danima svetog mjeseca ramazana.

Edited by fikret selimbašić
  • +1 1
Link to comment

Da nastavimo sa hrabrim irankama (u ovom slučaju majka ubijene 16. godisnje ćerke).

 

U francuskoj neke budale (fašisti po meni) izjednačavaju ovaj islamski režim sa francuskim sekularnim zakonom. 

 

  • +1 2
Link to comment
48 minutes ago, borris_ said:

Nadam se da je ovo tačno. Na ceremoniji povodom smrti Achouara u Zandjanu, narod je odbio da Honda po zastavama amerike, svedske i izraela koje su bile prosterne na podu. Naklon do poda.

 

 

Gledao sam, pre par godina video jednog Amerikanca u poseti Teheranu, hteo je da napravi reportažu i da proveri pravo raspoloženje prema Americi i zapadu općenito. Zapanjio se pro-zapadnim stavovima (vezano za kulturu, praćenje trendova, muzike, stilova itd.). Domaćini (uglavnom vrlo mladi ljudi) uveravali su ga da omladina uglavnom nije anti-američki nastrojena (ono da ustaje i da leže sa pokličem "death to America"). Kao krucijalni dokaz navedeno je da je jako lepo primljen od strane svih kojima je rekao da je Amerikanac (ekstremno ljubazni i predusetljivi) a dokaz broj dva je kada su ga odveli na ulaz jednog fakulteta u Teheranu (čim uđeš u holu je na zemlji iscrtana Američka i koliko se sećam Izraelska zastava, kako bi studenti gazili po njima). Bukvalno gomila ljudi ulazi i izlazi i niko, ali niko ne staje na te zastave, razmaknu se i gledaju da slučajno ne stanu. Par likova koji su se nešto zapričali ili zamislili pa su na ivici da stanu ili su ih slučajno zgazili, odmah poskoče u stranu kad to primete. Ovaj je sve to snimao. Delovalo mi je genuine.

  • +1 2
Link to comment

Ahmed Khatami, teheranski imam: “Neprijatelj pokušava normalizirati nenošenje hidžaba. Napravili smo revoluciju da hidžab bude na pijedestalu”.

 

Hajde jos neko da kaze da je hidzab sloboda (EU je imala takvu kampanju pa su je ukinuli poslije protesta). 

 

Link to comment

"Sloboda je u hidzabu"

 

Mullah Ali Moalemi, dužnosnik islamskog režima blizak diktatoru Khameneiju, rekao je: “Kazne protiv žena koje ne pokrivaju moraju biti odvraćajuće i novčana kazna ne rješava problem. Najbolja kazna je bičevanje”.

 

Ovo me podsjeti na jedno moje putovanje u nigeriji. Isao sam vise puta i nisam imao nikada nikakvih problema. Bio sam tamo 2003. kada su se pripremali za Afričke igre (COJA). Isli smo od grada do grada (Lagos, Calabar, Port Harcourt, Enugu, Abuja, Kaduna, Kano itd itd od juga do sjevera od zapada pa do istoka). Snama su bili i zvaničnici vlade Nigerija. U svakom gradu je bio kao neki doček. U jednom od njih (Kaduna cini mi se ili Bauchi), zvanicnik koji nas je docekao (bili su tu i neki amerikanci, specijalisti za satellite, odma poslije toga otisli na bliski istok da rade za americku vojsku) i poceo svoju dobrodoslicu. "Ako vas vidimo da se setate sa nekom zenskom , kazna je bičevanje ali ne vas nego za nju. Pa vi vidite". Jebo ga takav docek (sve mi se smucilo). 

 

  • Tužno 2
Link to comment
×
×
  • Create New...