Jump to content
IGNORED

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Uhvaćen si u laži da je UN u decembru izvestila o desetinam mrtvih a sada bi još i hteo da se o tome ne piše jer tobož ne znamo tačnu cifru, pa da ne licitiramo, najbolje da gurnemo pod tepih i ćutimo a ako neko ima drugaricu Iranku koja kaže da je u pitanju ljubazni general, još bolje...

 

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Svaka, ali apsolutno svaka država na ovom svetu, uključujući Iran i Severnu Koreju, može i mora da se brani od američke regime change doktrine. Ne zbog nekog morala već zbog toga što američka regime change doktrina provereno i dokazano diže već dovoljno loše stvari na 15. stepen užasa. Što nije čudno ako imamo u vidu da je upravo u tu svrhu i osmišljena.

 

Niko nema ni moralno ni bilo kakvo drugo pravo da raskanta zemlju od 80 miliona ljudi i uništi živote ogromnoj većini njenih stanovnika jer Amfilohije. Otpor takvom načinu razmišljanja je civilizacijska obaveza svakog normalnog čoveka.

Ali to ne znači da te države mogu da rade šta hoće u svetskim razmerama. Treba ih kritikovati. Ako neko ubije preko 400 ljudi, mirnih demonstranata u novembu, onda je to za osudu. Ne treba od njih praviti nekakve idole, osovine otpora i slično. Niti pričati kako je to propaganda Amera i slično...regime change bi u Iranu i Severnoj Koreji doneo samo haos i gomile mrtvih, to se slažem, ali ti režimi su sami sebe doveli na ivicu ponora, što ti napisa juče, manevarski prostor je sve manji...idealno bi bilo da ti režimi sami od sebe evoluiraju i da se smanje malo te stege.

Link to comment
Just now, Tutankamon said:

Ali to ne znači da te države mogu da rade šta hoće u svetskim razmerama. Treba ih kritikovati. Ako neko ubije preko 400 ljudi, mirnih demonstranata u novembu, onda je to za osudu. Ne treba od njih praviti nekakve idole, osovine otpora i slično. Niti pričati kako je to propaganda Amera i slično...regime change bi u Iranu i Severnoj Koreji doneo samo haos i gomile mrtvih, to se slažem, ali ti režimi su sami sebe doveli na ivicu ponora, što ti napisa juče, manevarski prostor je sve manji...idealno bi bilo da ti režimi sami od sebe evoluiraju i da se smanje malo te stege.

 

A kako misliš da će se to desiti, kad su pod konstantnim pritiskom i pretnjom oružanom intervencijom, od znaš već koga?

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

 

A kako misliš da će se to desiti, kad su pod konstantnim pritiskom i pretnjom oružanom intervencijom, od znaš već koga?

Da se sad uvede najsavršenija demokratija na svetu u Iranu mule bi opet pobedile ili bile jako bitan činilac u novoj vlasti, da se ne lažemo. Zato je iluzorno to što oni rade i ubijaju sopstveni narod. Pretnja intervencijom je samo ujedinjujući faktor, veliki broj onih koji se sad boune protiv ovog režima bi se sutra borili protiv Amerikanaca ako ih ovi napadnu, u to sam uveren...

Link to comment

Slažem se.

 

Takođe, smatram da Amere apsolutno zabole kakav je model i metod vladanja u Iranu, (posebno kad bi vladajući režim bio na njihovoj liniji) i da ih još više i apsolutnije zabole da uvode najsavrseniju demokratiju u Iran, već imaju druge prozaičnije ciljeve.

 

Što se tiče iranskog prčkanja van svojih granica, trebalo bi da dobiju po prstima (pičci) zbog toga, kad bi apstrahovali postojanje ISIS-a i Sauda.

Link to comment
43 minutes ago, Weenie Pooh said:

Care, ti si sam kačio linkove do Rojtersa, ne ja, u kojima se pozivaju na neimenovane iranske zvaničnike po kojima je ubijeno 3,500 ljudi

Nit' je on kačio linkove nit' piše da su ubijena tri i po čoveka što si napisao, a ni 3500 ljudi što si verovatno hteo da napišeš.

 

Evo još jednom:

22 hours ago, vememah said:

After days of protests across Iran last month, Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei appeared impatient. Gathering his top security and government officials together, he issued an order: Do whatever it takes to stop them.

That order, confirmed by three sources close to the supreme leader’s inner circle and a fourth official, set in motion the bloodiest crackdown on protesters since the Islamic Revolution in 1979.

About 1,500 people were killed during less than two weeks of unrest that started on Nov. 15. The toll, provided to Reuters by three Iranian interior ministry officials, included at least 17 teenagers and about 400 women as well as some members of the security forces and police.

 

https://www.reuters.com/article/us-iran-protests-specialreport/special-report-irans-leader-ordered-crackdown-on-unrest-do-whatever-it-takes-to-end-it-idUSKBN1YR0QR

 

Edited by vememah
Link to comment
1 hour ago, Tutankamon said:

Uhvaćen si u laži da je UN u decembru izvestila o desetinam mrtvih a sada bi još i hteo da se o tome ne piše jer tobož ne znamo tačnu cifru, pa da ne licitiramo, najbolje da gurnemo pod tepih i ćutimo a ako neko ima drugaricu Iranku koja kaže da je u pitanju ljubazni general, još bolje...

 

Jebote, nema tebi pomoći... nekom alhemijom sam ja ispao taj koji piše kako tobož ne znamo tačnu cifru:  

12 hours ago, Tutankamon said:

desetine hiljada se odnosilo na brojne demonstracije u poslednjih 10-ak godina...ako su ubili 400 ljudi u svega nekoliko dana novembra a bilo je puno demonstracija u Iranu ti vidi...cifru nikada nećemo utvrditi.

 

Dakle, moja je laž™ da je podatak UN o desetinama mrtvih bio iz decembra, u stvari je (gasp!) bio iz novembra, mea culpa. 

 

A tvoja je laž™ da u Iranu ima desetine hiljada žrtava jer, eto, Amnesty kaže najmanje 304, znači 400, znači hiljadu, znači tokom desetak godina izađe desetine hiljada jer tako to ide, "uhapšeni pa ubijeni ili pretučeni do smrti ili koji su umrli tokom istraga itd".

 

Vidiš razliku između te dve tvrdnje? A i ja svašta pitam, znam šta ćeš reći...

Link to comment
14 hours ago, Weenie Pooh said:

*za slučaj da ne znaš, a znam da ne znaš, NCRI/MEK koje citiraš su iranska dijaspora registrovana u Francuskoj; do pre par godina i Amerikanci i EU su ih držali na spisku terorističkih organizacija, valjda zbog islamo-marksističkih recidiva; ali pošto su se opametili™ i fokusirali na ono što je zaista važno (regime change, ukidanje Hezbolaha, razgolićenje napaćenih zabrađenica) najzad su prihvaćeni na Light Side of the Force, tamo negde za Hilarinog vakta.

 

MEK se od samog početka bavio klasičnim terorizmom. Za vreme šaha su vršili ulične atentate u kojima su ciljali sve redom: policiju, turiste (pogotovo američke), VIP ličnosti. Haos koji su izazvali na ulicama je samo pomogao Homeiniju da dobije još više podrške za alternativu koju je nudio. Posle revolucije ovi su krenuli da ubijaju državne činovnike na sve strane, a nisu štedeli ni obične građane koji su podržavali revoluciju. Onda ih je ajatolah zgromio ognjem i mačem pa su pobegli u Irak i tamo napravili dil sa Sadamom da budu milicija na zauzetoj teritoriji u slučaju da njegov ratni plan iz 80ih uspe. Nakon što plan nije uspeo, nastavili su da iz svoje baze blizu granice izvode UCK-style akcije. Kada je Iran započeo svoj nuklearni program Mosad je među njima nalazio izvršioce za onolika ubistva iranskih nuklearnih naučnika i astrofizičara. Sa liste terorističkih organizacija su skinuti da bi SAD mogle da ih iz Iraka prebace u Albaniju gde se i danas nalaze. Njih pet hiljada negde kod Dureša, u ogromnom kampu koji je de facto izvan jurisdikcije albanske države. 

 

Keša imaju koliko god treba, dobri su u lobiranju, na godišnje konferencije im dolaze armije sadašnjih i bivših zapadnih zvaničnika. Inače funkcionišu kao klasičan kult. Njihovi simpatizeri, propovednici i pretendenti na predsedničku palatu u Teheranu su hiperaktivni na tviteru i redovno citirani na ovoj temi kao najpouzdaniji mogući izvori za vesti iz Irana i dublje razumevanje ove zemlje.

 

Postoji interesantan tekst koji kaže da su ozbiljno izginuli u skorašnjem zemljotresu u Albaniji (epicentar je bukvalno bio u tom njihovom kampu) ali nemam pojma koliko je pouzdan i kako bi se mogao proveriti. O njihovom prisustvu u Albaniji se veoma malo piše.

Link to comment
10 minutes ago, Zabalujev said:

Nedavno je BBC na srpskom pisao o njima https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-50488269

 Naslov koji govori o seksu me je zaintrigirao :fantom:

 

izdvojio sam najzanimljiviji deo

 

Quote

„Imali smo sveščicu i ako bismo doživeli nekakav seksualni trenutak, morali smo da ga zapišemo. Na primer: 'Jutro sam imao erekciju.'"

MEK zabranjuje ljubavne veze i brak. Nije uvek bilo tako - roditelji i njihova deca nekad su se pridruživali mudžahedinima. Ali posle krvavog poraza jedne od MEK-ovih ofanziva protiv Iranaca, vođstvo je tvrdilo da se to desilo zato što su mudžahedini bili dekoncentrisani zbog ličnih veza.

Usledili su masovni razvodi. Deca su poslata u hraniteljske domove, u velikom broju slučajeva, po Evropi - a članovi MEK-a koji su bili samci obavezali su se da će to i ostati.

U tu sveščicu, kaže Hejrani, morali su da zapisuju i lična sanjarenja.

„Na primer, 'Kad sam video bebu na televiziji, javio mi se osećaj da želim da imam vlastito dete ili porodicu.'"

I mudžahedini su morali da čitaju iz tih svojih sveščica pred komandirom i saborcima na svakodnevnim sastancima.

„To veoma teško padne čoveku", kaže Hejrani.

On sad poredi MEK-ov kamp u Manzeu sa Životinjskom farmom, Orvelovom kritikom staljinističkog doba u SSSR-u. „To je kult", kaže on prosto.

 

Link to comment

Sad kad je propao narativ o poštenom Iranu koji ničim izazvan priznaje greške koje niko drugi ne bi (po prvi put u istoriji), opet kreće  priča o krvožednim anti-Iranskim teroristima koji čekaju kao zapeta puška američki mig da krenu u regime change uprkos volji iranakog naroda. Interesantna je to družina; svi imaju preko 50 godina, žive u slepom crevu Evrope i godinama ne mogu nikog da regrutuju. Urolog im je najbolji prijatelj, a na jutarnjoj fiskulturi pola zavrsi kod kardiologa a pola kod ortopeda. Jbt na šta vas Redoran loži, bruka.

Link to comment

:rolleyes: Pa ako si čitao i BBC članak i ovo što je Redoran napisao, jasno ti je da ti koji tvituju nisu ovi iz Albanije što se jedva nekad dokopaju interenet kafea.

Mislim, kad već pričamo o propalim narativima i citiranim slobodarskim izvorima :fantom:

Link to comment
×
×
  • Create New...