Jump to content
IGNORED

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

2 minutes ago, 3opge said:

opet lazes, molio bih te da citiras tacno i da ne vadis iz konteksta.

 

Izvoli:

22 hours ago, 3opge said:

nije on izbegavao drugu raketu specijalnim manevrom nego je gledao da nekako spusti tesko osteceni avion koji gori.

 

6 hours ago, 3opge said:

nema nikakve sumnje da je avion namerno oboren, ne desavaju se greske na 20 km od jednog od glavnih aerodroma, 

 

6 hours ago, 3opge said:

nije bilo nikakve razlike u putanji tog aviona u odnosu na ostale koji su poleteli sa Homeinija, imas gore. 

i gle cuda, odjednom greska, po cemu se to razlikovao taj avion?

osim toga pogledaj spisak putnika.

zatim to je ukrainski avion, tj nije ruski, rusi su saveznici a nije ni zapadni zbog cega bi dobili po picki. ovako je prosto bogougodno spiciti ga.

 

Dakle podmećem tebi koliko sam podmetao i Tutankamonu pre neki dan, citirajući gluposti iz tvita koji je ovde okačio:

Link to comment

@Tutankamon

 

Na strani 104 Caligula šeruje vest o protestima. Prva tri komentara na tu vest su:

 

2 hours ago, 3opge said:

pa dobro, greska, desava se, sta sad, niko nije bezgresan.

 

 

2 hours ago, ObiW said:

Studentarija ko studentarija, samo bi da se buni protiv vlasti a ne kapira širu sliku™. 

 

2 hours ago, Jozef K. said:

Zakazao ljudski faktor, a plaćenici sa fakulteta iskoristili priliku da opravdaju novac koji su dobili u Budimpešti.

 

Link to comment
2 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Izvoli:

 

 

 

Dakle podmećem tebi koliko sam podmetao i Tutankamonu pre neki dan, citirajući gluposti iz tvita koji je ovde okačio:

izvadio si drugi citat iz konteksta gde raspravljam sa likom koji tvrdi da putnicki avion nije mogao da izvede manevar izbegavanja raketa, sto ja nisam ni tvrdio.

pretpostavku o dve rakete sam cuo na radiju od coveka koji se bavi analizom snimaka.

dakle, istina je da si sve izvrnuo.

 

 

 

Link to comment
Just now, Tutankamon said:

Ajde sad, naučio si i da postoje nekakve demonstracije u Iranu na kojima je poginulo na hiljade ljudi...

 

Ne, naučio sam da postoje ljudi koji veruju najsenzacionalnijim naslovima koje uspeju da iskopaju. Reuters u članku koji ste okačili (ti ili Jozef K, mrzi me sad da proveravam) navodi kao izvor "tri aninimna zvaničnika", što je kao onaj vic o 3,500 debelih Nemaca.

 

UN su u decembru rekle "desetine mrtvih", Amnesty u januaru izborjao 304, State Department zaokružio na hiljadu, Reuters na tri i po hiljade, a Jozef na desetine hiljada. 

 

 

Link to comment
1 minute ago, 3opge said:

izvadio si drugi citat iz konteksta gde raspravljam sa likom koji tvrdi da putnicki avion nije mogao da izvede manevar izbegavanja raketa, sto ja nisam ni tvrdio.

pretpostavku o dve rakete sam cuo na radiju od coveka koji se bavi analizom snimaka.

dakle, istina je da si sve izvrnuo.

 

Apsolutno me ne zanima od koga si šta čuo, tvoja stvar, ja samo navodim šta si ovde pisao. Može i taj tvoj sa radija da se žali da si ga citirao van konteksta, to je između vas dvojice.

 

(Tako isto Tutankamon kači Jerusalem Post tvit u kom se kaže da će Iran "ako nastavi da krši nuklearni sporazum" imati bombu za dve godine. Posle kad mu kažem da su to besramne budalaštine, odgovara "ne podmeći, ja samo prenosim šta oni pišu, ne mora da znači da verujem u to" :isuse: )

 

Dakle, jesi li ti pisao da "nema sumnje da je avion namerno oboren" ili nisi? Jesi li elaborirao kako ruski nisu hteli jer su saveznici a zapadni ne bi smeli da ne bi dobili po pičci, dok im je ukrajinski bilo "prosto bogougodno spičiti" ?

 

Ako nisi, mea culpa. Ako jesi, nemoj meni da se pravdaš ni za šta.

Link to comment

Ja sam postavio ovo

https://women.ncr-iran.org/2020/01/05/list-of-women-killed-during-iran-protests-in-november-2019/

Quote

On December 15, 2019, the Iranian Resistance announced that the number of those killed by security forces during Iran protests exceeded 1,500. At least 4,000 were wounded and at least 12,000 detained.

 

Ja malo kasnije

On 10.1.2020. at 12:17, Tutankamon said:

Ako ja kritikujem mule koje su samo prosle godine ubile 1.500 sopstvenih gradjana na mirnim demonstracijama (neka je ta brojka i visestruko naduvana) niko ne zagovara nikakav rat gde bi Amerika i doslovno samo dodala ulje na vatru, ubila ili stvorila uslove da izgine na stotine hiljada ljudi, jednom recju napravila haos dole...

 

I ne budem lenj

https://www.amnesty.org/en/latest/news/2019/12/iran-thousands-arbitrarily-detained-and-at-risk-of-torture-in-chilling-post-protest-crackdown/

Quote

At least 304 people were killed and thousands were injured between 15 and 18 November as authorities crushed protests using lethal force, according to credible reports compiled by the organization. The Iranian authorities have refused to announce a figure for those killed.

 

UN nije rekao na desetine mrtvih

https://news.un.org/en/story/2019/12/1052911

Quote

The UN Human Rights Office (OHCHR) has information suggesting that at least 208 people were killed during five days of demonstrations, which official Government sources said involved between 120,000 and 200,000 protestors. Other, yet unverified reports, convey the number of deaths to be more than doubled that.

Nešto kasnije

https://news.un.org/en/story/2019/12/1054111

Quote

 

According to credible sources, at least 304 people, including 12 children, were confirmed dead during the protests, with unverified reports indicating that the total could be over 400 – and figures are particularly high in provinces with large ethnic minority populations.

“Reports and footage indicate that Iranian security forces not only fired live ammunition at unarmed protesters, but also aimed at their heads and vital organs”, the experts said, pointing out that targeting these body parts “shows that the security forces were aiming to kill or at least cause serious injury”.

 

 

Izveštaj OHCHR-a na koji se pozivaju

Quote

 

We are shocked at reports of the ill-treatment of those detained during the protests that took place in November 2019, and deeply disturbed that the reported use of excessive force by the Iranian security forces led to an untold number of casualties, including deaths,” the experts said.

“Reports suggest that detainees are being tortured or are suffering other forms of ill-treatment, sometimes to extract forced confessions. Some are also reportedly being denied medical treatment, including for injuries caused by the security forces’ use of excessive force, and are being held in overcrowded detention centres. Some are being held incommunicado or subjected to enforced disappearances.”

Up to 200,000 people took part in protests after the Iranian Government announced a new fuel policy. Official sources state that at least 7,000 protesters were arrested, thousands of whom are still in detention.

According to credible sources, at least 304 people, including 12 children, are confirmed to have died, with unconfirmed reports indicating that the total could be more than 400. The number of deaths appears to be particularly high in some provinces with large ethnic minority populations, the experts added.

“Reports and footage indicate that Iranian security forces not only fired live ammunition at unarmed protesters, but also aimed at their heads and vital organs,” the experts said.

“Targeting these parts of the body shows that the security forces were aiming to kill or at least cause serious injury. The Governor of Quds City has herself admitted publicly that she ordered security forces to shoot protesters who entered the governor’s building.

“We are extremely disturbed that the Iranian authorities would use such tactics against peaceful protesters exercising their rights to freedom of expression, association and assembly, in breach of international standards on the use of force.”

Most disturbingly, the families of individuals killed by security forces have allegedly been threatened not to speak out. Iranian journalists have been ordered not to criticise the government response, while the relatives of journalists working for Farsi-language news outlets abroad are being pressured in an effort to silence their reporting.”

 

https://www.ohchr.org/EN/NewsEvents/Pages/DisplayNews.aspx?NewsID=25449&LangID=E

 

 

Znači cifra poginulih samo u novembarskim demonstracijama je po svim izveštajima minimum potvrđenih preko 300 mrtvih...e sad, šta misliš koliko je poginulih a da se to ne zna, uhapšenih pa ubijenih ili pretučenih do smrti ili koji su umrli tokom istraga itd.

Link to comment
10 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Apsolutno me ne zanima od koga si šta čuo, tvoja stvar, ja samo navodim šta si ovde pisao. Može i taj tvoj sa radija da se žali da si ga citirao van konteksta, to je između vas dvojice.

 

(Tako isto Tutankamon kači Jerusalem Post tvit u kom se kaže da će Iran "ako nastavi da krši nuklearni sporazum" imati bombu za dve godine. Posle kad mu kažem da su to besramne budalaštine, odgovara "ne podmeći, ja samo prenosim šta oni pišu, ne mora da znači da verujem u to" :isuse: )

 

Dakle, jesi li ti pisao da "nema sumnje da je avion namerno oboren" ili nisi? Jesi li elaborirao kako ruski nisu hteli jer su saveznici a zapadni ne bi smeli da ne bi dobili po pičci, dok im je ukrajinski bilo "prosto bogougodno spičiti" ?

 

Ako nisi, mea culpa. Ako jesi, nemoj meni da se pravdaš ni za šta.

opet perfidna laz, samo sto sada tvrdis da sam pisao ono sto jesam pisao ali to nije ono sto si naveo kao moje u prvom postu.

citaj svoje govnarije ponovo:

Quote

Eno 3orge na srodnom topiku stručno objašnjava™ kako je avion spičen ne jednom nego dvaput, što ukazuje na to da su namerno gađali, da ga dokrajče jer je posle prvog udara pilot probao da sleti... 

ali hvala ti sto si mi posle ovoga otvorio oci kako izgleda diskusija sa tobom.

 

Link to comment
1 hour ago, mustang said:

Ne daj Boze da Iran krene da ratuje, slucajno bi sravnili prvo sebe pa komsije. amaterska vojska

 

Kako bi u tom slučaju okarakterisala američku mornaricu koja je oduvala sa neba putnički avion sa 290 duša (od čega više od 60 sitne dece)? Suvi profesionalci?

Link to comment

Pre 30 godina, a ne danas kad na smartfonu na aplikaciji možeš da vidiš gde je koji avion, a uz USB stik od dvadeset evra i antenicu možeš da lično da pratiš civilne avione po nebu u svom okruženju.

 

Mislim, oboriti civilni avion 2020. i 1988. nije baš isto.

Edited by vememah
Link to comment
38 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ne, naučio sam da postoje ljudi koji veruju najsenzacionalnijim naslovima koje uspeju da iskopaju. Reuters u članku koji ste okačili (ti ili Jozef K, mrzi me sad da proveravam) navodi kao izvor "tri aninimna zvaničnika", što je kao onaj vic o 3,500 debelih Nemaca.

 

UN su u decembru rekle "desetine mrtvih", Amnesty u januaru izborjao 304, State Department zaokružio na hiljadu, Reuters na tri i po hiljade, a Jozef na desetine hiljada. 

 

 

Pokazao sam ti da je Amnesti stvarno rekao 304 ali još 16. decembra ne u januaru, da UN nije pominjao desetine mrtvih nego tokom decembra prvo najmanje 208 mrtvih (sa pominjanjem mogućnosti da brojka bude duplirana) a posle najmanje 304 mrtvih (sa mogućnošću da brojka dostigne 400). A sad nastavak, Rojters ne govori o 3500 mrtvih nego pominje prvi izveštaj koji sam postavio sa tog Iranskog sajta sa 1500 mrtvih https://www.reuters.com/article/us-iran-protests-specialreport/special-report-irans-leader-ordered-crackdown-on-unrest-do-whatever-it-takes-to-end-it-idUSKBN1YR0QR

da bi nešto kasnije smanjili brojku mrtvih na 631 u izveštaju od 2. januara https://www.reuters.com/article/us-iran-protests-toll/opposition-website-says-at-least-631-killed-in-iran-unrest-idUSKBN1Z1152

 

Link to comment

ima li sanse da postoji tihi interni iranski sukob izmedju islamske revolucionarne garde i vojske, nekog civilnog sektora? kontam da su ih ubistvo najbitnijeg lika u gardi i obaranje civilnog aviona poprilicno oslabili.

Link to comment
10 minutes ago, vememah said:

Pre 30 godina, a ne danas kad na smartfonu na aplikaciji možeš da vidiš gde je koji avion, a uz USB stik od dvadeset evra i antenicu možeš da lično da pratiš civilne avione po nebu u svom okruženju.

 

Mislim, oboriti civilni avion 2020. i 1988. nije baš isto.

 

Današnji PVO sistemi ne osmatraju VaP i ne biraju mete uz pomoć smartfon aplikacija. Znam da zvuči čudno da FR24 i tviter ne mogu da reše baš svaku situaciju ali tako je pa je tako. Možda za koju godinu.

 

Link to comment
×
×
  • Create New...