Jump to content
IGNORED

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

57 minutes ago, Mos said:

Narandzasti degen roknuo iranskog br.2, posteno ih izblamirao da ne znaju gde se nalaze, uziva u protestima i bonus nije poceo novi rat. Prilicno dobar bilans u odnosu na crnog smekera i teksasko majmunce..

 

24 minutes ago, Anonymous said:

Pa kad je nepredvidljiva budala. Lude mule imaju problem s tim, naišle na većeg ludaka od sebe.

 

13 minutes ago, J-♣ said:

Prejeba ih Tramp k'o bušman babuna.  :sleep:

 

+ 1 u tri

 

svi ste u pravu :D

Link to comment
1 hour ago, Mos said:

Narandzasti degen roknuo iranskog br.2, posteno ih izblamirao da ne znaju gde se nalaze, uziva u protestima i bonus nije poceo novi rat. Prilicno dobar bilans u odnosu na crnog smekera i teksasko majmunce..


Teako da je to dobar bilans, a svakako nije bolji od obaminog koji je potpisao sporazum sa Iranom. 

Link to comment
34 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:


Teako da je to dobar bilans, a svakako nije bolji od obaminog koji je potpisao sporazum sa Iranom. 

 

Zavisi sta ti je prioritet u spoljnoj politici. Ako ti je prioritet, kao sto je tebi, globalna bezbednost i mir onda je taj Obamin sporazum dobar argument. Ako ti je, kao Mosu, prioritet patkometrija i "ko je koga zajebao, hi-hi" onda je Tramp svakako zabio dobar argument ovim cirkusom.

Link to comment
50 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:


Teako da je to dobar bilans, a svakako nije bolji od obaminog koji je potpisao sporazum sa Iranom. 

super je bio nobelovac, posebno njegova podrška arapskom proleću, čiji rezultat vidimo u libiji i siriji gde besni građanski rat, koji odneo desetine hiljada života i oterao u izbeglištvo milione ljudi, a milione drugih koji nisu želeli ili mogli da se upute put evrope doveo pod višegodišnju torturu manijaka iz isl. države

Edited by gone fishing
Link to comment

Bojim se da je Obamin sporazum zauvek zakopana kategorija. Zašto bi ubuduće iko na planeti pravio ozbiljne dogovore sa USA kad će se u sledećem mandatu najverovatnije pojaviti neki imbecil koji će sve to da razjebe?

Link to comment

Dobro sad, poverenje teoretski može da se gubi ali i da se ponovo stiče.

 

Samo konkretno u slučaju Irana, toliki je otpor bio i prema Obaminom dilu i prema bilo kakvom otopljavanju odnosa da ne vidim situaciju u kojoj će neka nova administracija praviti ustupke i pružati ruku pomirenja. 

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

Dobro sad, poverenje teoretski može da se gubi ali i da se ponovo stiče.

 

Samo konkretno u slučaju Irana, toliki je otpor bio i prema Obaminom dilu i prema bilo kakvom otopljavanju odnosa da ne vidim situaciju u kojoj će neka nova administracija praviti ustupke i pružati ruku pomirenja. 

Oh, pa sve to isto je bilo i sa Severnom Korejom, pa smo ipak imali pruzanje ruke pomirenja (u bukvalnom smislu) u dva navrata do sada... a jednom je to bilo i u DMZ, na teritoriji Severne Koreje.

 

No problem je sto se dalje od pruzanja ruke (citaj: photo opa) nije islo. 

Link to comment

pa ne znam da je manje otpora bilo, Boltona su poslali u cosak kad je Tramp isao da se sretne sa Kimom drugi put, a ubrzo posle je i otpusten. Elem, covek br 2 u administraciji je izgubio posao zbog otpora tom sastanku. 

 

Koreja je realno daleko veca opasnost po region od Irana,  tehnicki je jos uvek u ratu sa SAD. Plus, oni su SAD vec jednom grdno zajebali; devedesetih je potpisan anti-nuklearni sporazum u zamenu za ukidanje sankcija, a Koreanci su nastavili po starom, kupili know-how od Pakistanaca, napravili bombu i napravili od Klintona i Busha Jr magarce. Photo op i pruzanje ruke mira bi za svakog predsednika bila tabu tema, ali posto Tramp mrzi Klintona i Busha, to za Trampa nije bio problem.   

Link to comment
2 minutes ago, ObiW said:

Koreja je realno daleko veca opasnost po region od Irana,  tehnicki je jos uvek u ratu sa SAD. Plus, oni su SAD vec jednom grdno zajebali; devedesetih je potpisan anti-nuklearni sporazum u zamenu za ukidanje sankcija, a Koreanci su nastavili po starom, kupili know-how od Pakistanaca, napravili bombu i napravili od Klintona i Busha Jr magarce. Photo op i pruzanje ruke mira bi za svakog predsednika bila tabu tema, ali posto Tramp mrzi Klintona i Busha, to za Trampa nije bio problem.   

 

Jesi li siguran u ovo, meni se čini da su oni bili pristali na razgovore o denuklerizaciji ali ih Buš zajebao, nešto u smislu nismo zainteresovani...

Link to comment
Quote

 

Jedina Iranka s olimpijskom medaljom tekvondašica Kimia Alizadeh (21), koja je pre nekoliko nedelja pobegla iz domovine, nalazi se u Holandiji.

 

Alizadeh je na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru 2016. godine osvojila bronzu u kategoriji do 57 kilograma.

 

Domovinu je napustila pre nekoliko nedelja razočarana što su je vlasti koristile kao propagandno sredstvo. Bila je na odmoru u Evropi sa svojim partnerom i odlučila je da se neće vraćati u Iran.

 

"Niko me nije pozvao u Evropu i nisam dobila primamljivu ponudu. Ali dosta mi je licemerja, laži i nepravde," kazala je dodavši: "Ja sam jedna od više miliona potlačenih žena u Iranu s kojima se igraju godinama. Nosila sam sve što su mi rekli i ponavljala sve što su naredili. Svaku rečenicu koju su naredili ponavljala sam".

 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...