Jump to content
IGNORED

hodajuci mrtvaci protiv uklete kuce


luba

Recommended Posts

i dobro, jel da se vracam zombijima ili da idu na ropotarnicu istorije?
Ja bih ti savetovao da pogledas ove zadnje 2-3 epizode od kad su se vratili sa hiatusa. Ako posle njih i dalje imas zelju da batalis seriju, sta da ti kazem, kraj price, nadji nesto drugo.

Inace, najbolje je to sto je meni Dale bio jedan od najiritantnijih likova sa svojim neumornim moralisanjem i smaranjem. Toliko je smorio u ovoj zadnjoj epizodi da sam nekoliko puta glasno rekao nesto u stilu "kako bih voleo da ga neki zombie rokne". Na kraju epizode kad se to stvarno desilo, bilo mi malo i zao, mislim sad treba da izaberem novog najomrazenijeg lika :lol: Dete je inace bilo glavna zvezda epizode. U roku od 15 min (ili mozda 2-3 sata real time) je jednom coveku spasao zivot a drugome indirektno oduzeo (mada je meni malo trula ta premisa po kojoj bio onaj u zivom blatu zaglavljeni zombie sto je na kraju roknuo Dejla valjda ostao tako zarobljen za veka i vekova da klinac nije dosao da ga provocira).

Link to comment
85d79e61b3dcac8b11548ae705bce8c79f3830d4.jpgSohmer opet objašnjava: The Relaxing Dead

The Walking Dead is quickly becoming a show that I really want to like, but it is making it impossible.I've spoken before about how slowly I feel this season is moving, but after the scenes in the town bar and the previous week's episode I felt like I was wrong. It was a great episode with Rick and Shane throwing down as well as a mess of zombies. I thought that it was the beginning of the climax that the slow burn of this season had been building to.Then this past week's episode capitalized on none of that, bringing us back to the same questionable (to say the least) decisions and more conversations about "how bad it is out there."It was during this episode though that I was able to finally put my finger on what it is that's been bugging me about the show for almost the entire season: it's way too comfortable.I'm fine with the show differing from the book, in fact I invite it. I like to be surprised and not know exactly what's coming. But there is none of the tension and insecurity that makes the books such a fun read. The first few episodes of the show captured this feeling really well, but now we see our cast sitting around with plenty of food to eat, cars to drive and even working appliances in the beautiful farmhouse, with the occasional walker stumbling by.This is life after the dead rise? Seems like all they are missing is wi-fi and a Vita to keep Carl occupied.Like I say, I want to like this show. Hell, I want to LOVE this show. I don't fully blame the cast and crew either. AMC has ground the Walking Dead budget down to the barest of bones to appease the Mad Men Gods. It explains the conversations that last over the course of several episodes and why members of the cast have been reduced to background cameos in their own series. But with that said, the show doesn't need over-the-top expensive effects every two minutes to make it enjoyable. It just needs to be made uncomfortable again to get that tension back.

Link to comment

Šta vam smeta klinac, pa ponašao se kao što bi se svako dete ponašalo. I naravno da ni u sred z-apokalipse roditelji ne mogu svake sekunde da znaju gde je, nije to počelo juče pa da histerično brinu gde je. Na farmi su se toliko-koliko navikli na neki "normalan" život, sa pojedinačnim incidentima (koje uglavnom sami izazivaju). Opustili se malo ljudi, šta sad :)Inače što su poštedeli život onom liku, verovatno će da im se obije o glavu, this way or another.Lubo gledaj, ne slušaj ove hejtere.

Link to comment

Ne treba.

I naravno da ni u sred z-apokalipse roditelji ne mogu svake sekunde da znaju gde je, nije to počelo juče pa da histerično brinu gde je. Na farmi su se toliko-koliko navikli na neki "normalan" život, sa pojedinačnim incidentima (koje uglavnom sami izazivaju). Opustili se malo ljudi, šta sad :)
Narano. How would a walker get through our invisible force field that's been keeping them at bay while we deal with high school drama? :fantom:
Link to comment

Konacno!

Rick roknuo Shejna, koji se posle pretvorio u zombija pa ga mali ponovo roknuo. Sta se desava, zasto se ljudi pretvaraju u zombije bez da ih jedan ujede, pitanje je sad!

Link to comment
Konacno!

Rick roknuo Shejna, koji se posle pretvorio u zombija pa ga mali ponovo roknuo. Sta se desava, zasto se ljudi pretvaraju u zombije bez da ih jedan ujede, pitanje je sad!

U Z-apokalipsa svetu svi mrtvi koji imaju nerazvaljen mozak se vracaju u zivot. Nije bio jedan pa ujedao okolo. To je romerovski recept. Svi koji bilo kako umru (osim od metka u vugla, dekapitacijom...) ce voskresnuti. Zivotinje nece.
Link to comment
U Z-apokalipsa svetu svi mrtvi koji imaju nerazvaljen mozak se vracaju u zivot. Nije bio jedan pa ujedao okolo. To je romerovski recept. Svi koji bilo kako umru (osim od metka u vugla, dekapitacijom...) ce voskresnuti. Zivotinje nece.
Aha! Sad vrtim film unazad i shvatam da je od pocetka celog serijala ovo prvi put da je neko neinficiran ubijen od strane drugog neinficiranog bez metka u vugla. Mada se ne secam dobro kako su roknuli onu dvojicu u baru, ali to nije ni vazno jer su odmah otisli odatle, da su ostali mozda bi videli da su se i oni povampirili.
Link to comment

Tako je i u stripu, s tim što

oni to otkriju mnogo kasnije kad neke devojčice budu ubijene pa se vrate. Onda Rick odluči da se sam vrati, na nekakvom motoru, daleko unazad do Šejnovog groba, iskopa ga, i upuca u glavu. Da se ne muči :D

Link to comment

mašalica. i bilo je vreme. jako nas je iritirao. sleep.gif

sledeća epizoda je poslednja u serijalu - zanima me šta će i kako da skarabudže u nju. a već osećam da će biti malo bježanja na početku i onda do kraja stani-pani emocije, pa paljenje cigarete sa gledanjem u krupnom planu, previranja, kvorumi i hitne diskusije.do kog se broja stiglo sa stripom,btw? ja sam na gomilici skinula i pročitala do 92. - jel mi mnogo fali?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...