Jump to content
IGNORED

kulinarski hejt


Amelija

Recommended Posts

Sad se već osećam kao opozicioni manjinski aktivista, ergo: živeo prokelj!

Skuvan na pari da ostane al dente, pa propržen na mešavini putera i hcmulja sa malo bluka i morske soli, pa obilato zaprašen rendanim parmezanom. Njam!

 

ketler stop.

Link to comment

Sad se već osećam kao opozicioni manjinski aktivista, ergo: živeo prokelj!

Skuvan na pari da ostane al dente, pa propržen na mešavini putera i hcmulja sa malo bluka i morske soli, pa obilato zaprašen rendanim parmezanom. Njam!

 

ketler stop.

Nemam ni ja ketler i obožavam sve kupuse, od onog vulgaris, preko kelja do prokelja. :D
Link to comment

Obožavam ukus i strukturu prokelja. Ko sto drug banatski veli - al dente pa ga propržiti. Ma jeo bih ga i ko grickalicu i ko prilog i ko glavno jelo. Super mi je kombo sa karfiolom i suvim grožđem.

Link to comment

jos jedan glas za prokelj - ja ga stavim u pleh, o'zgo malo mulja, sveze mlevenog bibera i soli, protresem da se sve oblozi, i u rernu dok ne provalim da je pocela da se hvata boja :)

 

cesto ga spremim kao prilog losos vulgarisu, a kao dodatak krknem pored onaj tajlandski slatko-ljuti cili sos, pa umacem kupuscicicicice u nj' :)

Link to comment

Jednom na došli ti Nemci , ovi sa ženine strane i doneli prokelj. I ja ajde da se ne sramotim, progunem nekako.

Brate prdeo sam sledeća 3 dana!

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Pa svako je triput skuplje u bio radnjama... Ovo je konkretno rosenkohl, tj. briselski kupuščičičičići. U normalnim prodavnicama je od 0,99 do 1,49€ pakovanje od pola kile, bio je 8,99€

 

Zasto bi specijalno za vegance kupovao bio povrce, ako to ne radis inace za sebe? Ili sad vegani jedu iskljucivo bio o_0 ?

Mi imamo jednu tezgicu na pijaci koja je bio (ima sigurno i u drugim delovima centra, posto je nedeljna pijaca na nekoliko trgica nego sam se ja navikla na tri iste tezge), i nije toliko velika razlika u cenama u odnosu na ove "regionalce", tipa duplo skuplje a ponesto i manje (npr. glavica zelene salate je 1.50-1.70 a kod ostalih 1-1.20, sargarepa ima tako neki slicni odnos). Ovo tvoje je baaas drasticno, ali vidjala sam i ja takve nebulozne cene, npr. u Denn's Biomarkt (mislim da je to nije samo lokalna prodavnica pa ti je mozda poznato ime) a pritom stvarno to povrce cesto ni ne deluje sveze ili dobro, nikad me nije primamilo da kupim, cak ni kada je na snizenju.

 

//kako se kaze, veganci ili vegani??

 

---

 

Kad vec spomenuh pijacu, mali hejt, ima jedan deda na pijaci koji ima najbolje jabuke, ne samo sto su ++ vec su i jeftinije od ostalih. I kajsije mu budu super, ima jako socan luk.. Ali...covek radi sam, i kada dodjem ujutru zureci pre posla, on jos uvek dovlaci robu, mozes i da stojis vec tu sa natovarenom kesom jabuka, ali te nece pogledati dok ne sredi sve, i na kraju moras da budes bezobrazan i da insistiras da platis, ili da odes kuci praznih ruku...Svaki put sa jos nekim komentarisem, ali uvek zakljucimo svi isto - ne bismo se vratili vise jer je neljubazan, ali ima dobro voce pa trpis i cekas.

 

-----

 

Prokelj: moja svekrva vrlo cesto samo probari prokelj a preko prelije sa nekim "sosom" koji pravi od putera, prezli i listica badema. Istopi brdo putera, to se...kuva...i onda u to stavi te tanko isecene listice badema i prezle, meša dalje. Ne znam do tacnina sve jer ne pratim sta radi ali za vas prave ljubitelje kuvanja je dovoljno kao neki nacrt ideje, pa mozda probajte. Bude bas lepo!

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

 

 

 

 

Prokelj: moja svekrva vrlo cesto samo probari prokelj a preko prelije sa nekim "sosom" koji pravi od putera, prezli i listica badema. Istopi brdo putera, to se...kuva...i onda u to stavi te tanko isecene listice badema i prezle, meša dalje. Ne znam do tacnina sve jer ne pratim sta radi ali za vas prave ljubitelje kuvanja je dovoljno kao neki nacrt ideje, pa mozda probajte. Bude bas lepo!

 

 

sve je bolje sa brdom putera   :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...