Jump to content
IGNORED

kulinarski hejt


Amelija

Recommended Posts

ljudi koji danas imaju, na primer, 70 godina, iskusili su
i ovo što kažeš, plus: od života <skoro> bez struje i automobila do života sa računarima, iPhonima, avionima, itd, itd
Link to comment
na selu je bilo hrane (osim u ekstremnim uslovima ratnih i poratnih godina) ali ne i mogucnosti izbora. znalo se kada se jede meso, a kada se o njemu samo sanja. ljudi koji danas imaju, na primer, 70 godina, iskusili su jednu od najvecih antropoloskih promena od izuma vatre: pojavu obilja hrane i mogucnost izbora svih grupa namirnica tokom cele godine.
aferim.mozda najveca revolucija na ovim prostorima je bila vezana za pocetak uzgoja krompira i kukuruza... mogucnost da se izadje iz hronicne gladi.jedan nas istoricar koji se bavi ranim novim vekom (XV - XVIII vek) je detaljno proucavao prehrambene navike (bolje reci mogucnosti) stanovnistva ovih prostora, rekao mi je da je u tom periodu dnevni unos kalorija bio oko 1200-1500 max.
Link to comment

npr. Crna Gora i Hercegovina su stalno patile zbog nedostatka hrane... stoga su tamo otimačina i razbojništvo bili neka vrsta dopunske privredne delatnosti... plemena i bratstva su organizovala pljačkaške pohode na susedna plemena i bratstva, najveći plen je bila stoka (i žito kad se nadje)...

Link to comment
npr. Crna Gora i Hercegovina su stalno patile zbog nedostatka hrane... stoga su tamo otimačina i razbojništvo bili neka vrsta dopunske privredne delatnosti... plemena i bratstva su organizovala pljačkaške pohode na susedna plemena i bratstva, najveći plen je bila stoka (i žito kad se nadje)...
U Crnoj Gori je bilo toga ihahaj...Zna se za jedan slucaj gde su pleme Cuci primili mislim Kuče kod sebe a ovi 5 godina nisu imali dece "da ne bi ovima navlacili jos jedna usta na kazan" ima tu raznih prica "čojstva i junaštva"...Bilo je gladi kako ne i po srbiji...
Link to comment

razgovarala sam s nekim, kaze da je glad def. nestala sa nasih prostora kada su amerikanci doneli hibridni kukuruz i psenicu. u tom kontekstu je zanimljiv sada kod nas rasiren strah od GMO.

Link to comment
aferim.jedan nas istoricar koji se bavi ranim novim vekom (XV - XVIII vek) je detaljno proucavao prehrambene navike (bolje reci mogucnosti) stanovnistva ovih prostora, rekao mi je da je u tom periodu dnevni unos kalorija bio oko 1200-1500 max.
Moze ime i prezime pomenutog istoricara i ako znas i naziv tog dela, bas bih voleo da nadjem tu knjigu.
Link to comment
razgovarala sam s nekim, kaze da je glad def. nestala sa nasih prostora kada su amerikanci doneli hibridni kukuruz i psenicu. u tom kontekstu je zanimljiv sada kod nas rasiren strah od GMO.
ne razumem
Link to comment
  • 2 weeks later...

nije baš kulinarski kao takav, ali povezan je:- tetrapak mleka koji ne otvoriš prostim odvrtanjem zatvarača, nego naknadno moraš da skineš neki k*čić pri čemu redovno prolijem mleko :rant: , ko li to izmisli i zašto?!?!?- sardine i ostale konzerve koje imaju onaj samootvarač jebemmusvepospisku, uvek mi se slomi ona alka i na kraju moram da otvorim normalnim otvaračem za konzerve <_< (a inače najbolje volem za konzerve one stare, stare male nožiće koji su nekada išli sa sardinom :wub:, srećom pa imam par sačuvanih)inače to barem razumem koncept (za razliku od ovoga gore) iako je sranje

Link to comment
nije baš kulinarski kao takav, ali povezan je:- tetrapak mleka koji ne otvoriš prostim odvrtanjem zatvarača, nego naknadno moraš da skineš neki k*čić pri čemu redovno prolijem mleko :rant: , ko li to izmisli i zašto?!?!?- sardine i ostale konzerve koje imaju onaj samootvarač jebemmusvepospisku, uvek mi se slomi ona alka i na kraju moram da otvorim normalnim otvaračem za konzerve <_< (a inače najbolje volem za konzerve one stare, stare male nožiće koji su nekada išli sa sardinom :wub:, srećom pa imam par sačuvanih)inače to barem razumem koncept (za razliku od ovoga gore) iako je sranje
moracu da te obucim sledeci put kad se vidimo :)hejt za "kuvare" koji kuvani pirinac nazovu rizoto (i naravno, zavale cenu kao da je u pitanju zaista rizoto).
Link to comment
(a inače najbolje volem za konzerve one stare, stare male nožiće koji su nekada išli sa sardinom :wub:, srećom pa imam par sačuvanih)
ima da se kupie u kesicama pakovanje od po deset komada
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...