Jump to content
IGNORED

kulinarski hejt


Amelija

Recommended Posts

- šabane i šabanke koji povraćaju po tuđim tanjirima, kao recimo hippie. - vegetarijance koji uvek moraju - bez obzira na vreme/mesto/kontekst - da dodaju kako ne jedu leševe, crkotine, izdrkotine od petla (ovo poslednje je za jaja, lično sam čuo raspalu Jelenu Tinsku kad je ovo rekla) i slično... (jao to ima mamu, jao tužne okice, bruhuhu)- nadobudne, glupe i neobrazovane menaGere-gazde-kuvare u pokušaju, kojima je tiramisu i žilav biftek najdalje dokle dobacuju, a ponašaju se kao da ima je Pol Bokuz teča, a ujak Heston Blumental- kad keva usere ručak/jelo i pravi se blesava. kao: što, šta mu fali? a kad joj kažeš, ispizdi najstrašnije.- gastroksenofobe - ljude koji svako malo izgovaraju rečenicu: JA to ne jedem / fuj! / JA (i uvek to preglasno JA) to ne bi u usta stavila! / bljak! / nije mi jasno kako neko može to da jede... itd. najčešće se odnosi na sve ono što nije pica/pljeskavica i repertoar iz njihovog zaseoka u kom su odrasli- a da, kad smo kod zaseoka,i sve one koji bez po blama, za tvojom trpezom, komentarišu: mi to tako ne pravimo... Dođe mi da odgovorim: Pa boli me bre kurac kako pravite i koja ste vi pička kulinarska materina pa je vaš način ispravniji od mog? - one koji jednostavno nikad ne ulaze u kuhinju. po pravilu su i u životu prazni, neinteresantni, hladni, dosadni, štreberi...
Steta sto nije krace, da stavim u potpis.
Link to comment

aj sto nece van granica al nece ni dobar deo toga unutar granica. familija s oceve strane, osim par izuzetaka, jede malo sta. smrdi im jagnjetina, junetina, riba (osobito morska), svi sirevi osim onog bezukusnog ko gumica za brisanje, kajmak jedu samo mladi, otprilike ono sto se skori s mleka pa se nakupi u nedelju dana i dobro posoli. od povrca se jede standard za salatu (paradajz, luk, krastavac, kupus) zatim grasak, boranija i eventualno tikvice - pohovane u litri ulja, naravno. i pasulj. nista drugo. od masnoce - samo suncokretovo ulje i mast. nece ljudi ni suvo meso ako nije svinjska sunka iz poznatog izvora. ni prsut ne valja.no hajde, svako kako voli. njihov problem. nego - kenjaju drugima sto jedu! kao pokondirili se. moj strikan kad vidi spagete pravi kisele face, kao - vidi sto glume gospodu. covek nikad u piceriju nije usao, da ne idemo dalje... doduse, tvrdi da za moju porodicu ima razumevanja, keva nije srpkinja pa smo mi zastranili odmalena. al ostali narod sto se odrodio od sopstvenih stomaka - to nikako ne kapira. zaista iskreno smatra da ljudi trpe neukus da bi se pravili vazni.

Link to comment

vidju ovog.. celog zivota u Srbijici sam imala poremechaj ishrane, bila anemicna i sta sve.... tek kad sam ovde dosla pocela sam da jedem, nabacila koje kilo pa izgledam normalno.. jer ovde jedino nema od tice mleko, pa sam tako i ja pronasla svoju ishranu konacno... daklem, JESAM ultra probirljiva u ishrani - pa sta...... aj vako preko neta, al fakat ne mogu da zamislim da se na nakog zbog toga uzivo dernjas, banachanine..... ima nas i vegeterijanaca i vegana i mesojeda.. i s raznim eating disordersima.... u svetu s time niko nema problema

Link to comment

hippie, akcenat je bio na ovome: "koji povraćaju po tuđim tanjirima"e, sad, ja nemam pojma kad si to ti radila, ali mnogi ovde jesu pa me ne bi cudilo da se i tebi omaklo

Edited by aram
Link to comment
izdrkotine od petla (ovo poslednje je za jaja, lično sam čuo raspalu Jelenu Tinsku kad je ovo rekla
jelena tinska pojma nema. kad pojedes jaje to ko da si abortirao koku, a abortusi su ok.
Link to comment
familija s oceve strane, osim par izuzetaka, jede malo sta. smrdi im jagnjetina, junetina, riba (osobito morska), svi sirevi osim onog bezukusnog ko gumica za brisanje, kajmak jedu samo mladi, otprilike ono sto se skori s mleka pa se nakupi u nedelju dana i dobro posoli. od povrca se jede standard za salatu (paradajz, luk, krastavac, kupus) zatim grasak, boranija i eventualno tikvice - pohovane u litri ulja, naravno. i pasulj. nista drugo. od masnoce - samo suncokretovo ulje i mast. nece ljudi ni suvo meso ako nije svinjska sunka iz poznatog izvora. ni prsut ne valja.
uuu, ti su jos dobri ako jedu "gadosti" poput boranje i graska. u mom selu se zivi na parizeru, krompiru, prasetu i smrznutoj pici o praznicima (da se vidi da su svetski ljudi). sve ostalo je fuj.
Link to comment
ja sam upravo na taj akcenat i odgovorila... kapiram da decko to nije mislio bukvalno, jer nigde to nisam ni napisala.....
nije mislio dečko bukvalno. nema dečko i nikad nije imao problem ni sa frutanima, veganima, karnivorima itd, sedam godina oženjen bio i đecu ižrodio sa vegetarijankom. ali ima dečko alergiju na podsmeh, galamu, sprdnju, kolutanje očima, (hvalabogisanje što sam se otrgla od gadosti tipa...) sa svim što neko ne jede, a neko drugi jede, voli, sladi, gustira, strasno prepričava. a ti to radiš. mislim, ne samo ti, rade ljudi, a ja to ne volim. lično, trudim se da ničija zrna organske soje po tanjiru ne prebrojavam. mada, nije da se i meni ne omakne, ali ipak...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...