Jump to content
IGNORED

KK Mega Vizura


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Pa i ova Mega kakva je sad verovatno je jača od Solnoka, sa tri solidnija igrača bili bi na nivou proseka lige, a to je možda trošak od 150-200k, dakle ne nešto nedostižno. Široki prethodne sezone nije imao nikakav poseban budžet, pa su bili nadomak F4. A srpska košarka vapije za našim Širokim, tj. klubom takvog kocepta, koji bi pravilnom selekcijom i dobrim radom mogao da igra na ABA nivou .

Link to comment

Slažem se da su potrebni takvi klubovi, mada mislim da je realno da se kaže da je Partizan, u stvari, takav klub.S druge strane, Široki nije menadžerski klub. Široki ima određene dobre rezultate i uspeo je da prošle godine proda Frana Pilepića, koji je bio najtraženiji igrač tima. Tu se, međutim, sličnosti sa Megom završavaju. Mega nije do sada imala uopšte rezultatske imperative, to je klub koji služi prosto za promociju i prodaju Miškovih igrača. Široki je klub iza koga stoji, koliko ja znam, hrvatska zajednica u BIH, pa zato i opstaje tako. U Srbiji naravno, država stoji iza Zvezde i Partizana, što se Beograda tiče.Moja poenta je, da je klub kao što je Mega nemoguć u nekom jačem takmičenju. Možda će se Mega u budućnosti promeniti, pa će igrati ABA ligu, ali to onda sigurno neće biti menadžerski klub kao sada, i verovatno da neće tad biti Miškov.

Link to comment

Malo je Partizan, trebao bi nam još barem 1 klub kadar da proizvodi mlade igrače koji bi igrali na višem nivou, kao što je nekad bio FMP. Možda Mega može da postane neki mini FMP, ali videćemo kakve su uopšte Miškove ambicije. Čim je pomenuo ovaj Kruševac (koji je, inače, njegov rodni grad), verovatno da postoji neka ideja da Mega preraste u nešto veće nego što je običan menadžerski klub. Verovatno on ne bi imao interes sam da finansira učešće u ABA, ali ako bi još neko pokrio razliku između KLS i ABA budžeta (recimo grad Kruševac koji bi, pretpostavljam, imao interes da ima klub u tom rangu takmičenja). Mogao bi da se napravi neki Mega Napredak u kojem bi Miško zaštitio svoje interese i dalje raspolagao sa svojim igračima, ali bi imao i dodatno finansiranje kluba od strane grada.

Edited by Nikodije
Link to comment

Svi nasi klubovi moraju da proizvode mlade igrace. To sto se neki trenutno ponasaju kao da su Real Madrid, ne znaci da to moze da traje bogzna koliko.A Misko nema tu ambiciju, sigurno. Dobro je njemu da budzi statistike igracima za prodaju tamo gde jeste. Najbolje ce prodavati kroz Zvezdu i Partizan, i to je to.

Link to comment
A što da mu se ne ide? Jes da su troškovi veći, i da mu treba duplo veći budžet nego sad, ali tek bi na tom nivou kvalitetno mogao da reklamira svoju ergelu, i da još lakše privlači neke nove igrače. A ideja sa Kruševcem je super, a ukoliko bi stvarno prešli tamo, verovatno bi mu grad Kruševac i neki lokalni sponzori pomogli u finansiranju.
Samo duplo veći trošak, dokle god može da proda igrača Zvezdi i Partizanu kad hoće...
Link to comment

Odgovor Miska na pitanje da li ce igrati super ligu u Krusevcu
default_profile_1_normal.png
Misko4Raznatovic
@
MiskoRaznatovic
Ako nas prime, a deluje da hoce :-). Planiramo tamo Super ligu ove godine i neku drugu ligu sledece godine.To je moj rodni grad.Tamo sam I poceo da igram. Tako da dugujem bar toliko. Ako do toga dodje mislim da ce biti pun pogodak. Cz I Part po 1 put liga mec
Edited by Далибор
Link to comment
Odgovor Miska na pitanje da li ce igrati super ligu u Krusevcu
default_profile_1_normal.png
Misko4Raznatovic
@
MiskoRaznatovic
Ako nas prime, a deluje da hoce :-). Planiramo tamo Super ligu ove godine i neku drugu ligu sledece godine.To je moj rodni grad.Tamo sam I poceo da igram. Tako da dugujem bar toliko. Ako do toga dodje mislim da ce biti pun pogodak. Cz I Part po 1 put liga mec
To Misko odgovara nasem Kojotu. :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...