Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

U kinoteci puštaju filmove Jovana Živanovića, povodom stogodišnjice rođenja reditelja. Stvarno jedan od najboljih naših filmadžija. Neki dan sam gledao "I bog stvori kafansku pevačicu". Ima i narednih dana nekoliko projekcija. Na jutubu ima "Čudna devojka" i "Kako su se voleli Romeo i Julija". "Čudna devojka" je odličan.

  • +1 2
Link to comment

Kako su se voleli Romeo i Julija je divan film, verovatno najbolji film Mise Janketica(on nije bas mnogo bio na filmu)..inace, ko je iz BG, ima priliku da gleda filmove i seriju Sivi Dom Darka Bajica, digitalizovano sve, pa kao ima interesovanja(od starih stvari, Sivi dom i izmontirani filmovi od serije Zaboravljeni, Pocetni udarac i Zaboravljeni)..od njega, licno, ja od filmova volim Crvbog Bombardera(njega nisu jos, ali, bice i to i ostatak njegovog opusa), i serije Sivi Dom i Zaboravljeni(dve teske, ali veoma kvalitetne serije)..mislimda njegovi filmovi generalno pate od eceste boljke u ansem filmu: ima tu ideje, potencijala, ali nesto zafali..

  • +1 2
Link to comment
On 15. 2. 2024. at 13:56, Misko said:

Kako su se voleli Romeo i Julija je divan film, verovatno najbolji film Mise Janketica(on nije bas mnogo bio na filmu)..inace, ko je iz BG, ima priliku da gleda filmove i seriju Sivi Dom Darka Bajica, digitalizovano sve, pa kao ima interesovanja(od starih stvari, Sivi dom i izmontirani filmovi od serije Zaboravljeni, Pocetni udarac i Zaboravljeni)..od njega, licno, ja od filmova volim Crvbog Bombardera(njega nisu jos, ali, bice i to i ostatak njegovog opusa), i serije Sivi Dom i Zaboravljeni(dve teske, ali veoma kvalitetne serije)..mislimda njegovi filmovi generalno pate od eceste boljke u ansem filmu: ima tu ideje, potencijala, ali nesto zafali..

Nekoliko zanimljivosti vezano za ovaj film - deo filma sniman je u Kardeljevoj vili i na jahti Ratka Draževića. Posle ovog filma Jovan Živanović napustio je Savez komunista.

Link to comment
  • 4 weeks later...

iz pogresnih i lijevih razloga me zanima film 'za danas toliko'. vidim da je bio na festu, je li ga gledao neko? 

  • +1 1
Link to comment

Pisao ja na festovoj temi, super filmic.

 

Od 28. marta je u redovnoj distribuciji, a Radnicka klasa ide u pakao od 11. aprila. Oba vredi videti.

  • Hvala 1
Link to comment
56 minutes ago, morgana said:

iz pogresnih i lijevih razloga me zanima film 'za danas toliko'. vidim da je bio na festu, je li ga gledao neko? 

?

Filip Đurić 2.jpg

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, FPLS said:

Pisao ja na festovoj temi, super filmic.

 

Od 28. marta je u redovnoj distribuciji, a Radnicka klasa ide u pakao od 11. aprila. Oba vredi videti.

 

Krenuo je danas da se daje.

  • Hvala 1
Link to comment

super, hvala, gledacu cim budem imala prilike. koliko shavatam radnja filma je smjestena u unutrasnjost srbije, zato me i zanima, rijetke su prilike da vidimo heartland a da to nije u okviru moj rodjac sa sela koncepcije. 

 

edit, sad citam, kragujevac. super, jedva cekam da gledam.

Edited by morgana
Link to comment

Trejler obecava, za razliku od vecine ostalog domaceg smeca, gde cim vidis onu izvestacenu glumu presedne ti film.

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

super, hvala, gledacu cim budem imala prilike. koliko shavatam radnja filma je smjestena u unutrasnjost srbije, zato me i zanima, rijetke su prilike da vidimo heartland a da to nije u okviru moj rodjac sa sela koncepcije. 

 

edit, sad citam, kragujevac. super, jedva cekam da gledam.

 

U mojoj ulici!!

A ja nisam imao pojma :isuse:

  • Wub 3
Link to comment
7 minutes ago, Milošica said:

I Moj jutarnji smeh(isti režiser i glavni glumac) se dešava u KG. Glumac jeste iz KG, verovatno i režiser.

 

@FPLS @Tsai

?

 

Marko Djordjevic je iz KG, i Ivana Vukovic

 

Novi sumadijski talas

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
16 minutes ago, steins said:

 

U mojoj ulici!!

 

...ne prodaju se kifle

ne teče saobraćaj i dim..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...