Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

1 minute ago, Filozof manijak said:

...ne prodaju se kifle

ne teče saobraćaj i dim..

Uh ta je moja.

 

Jedino što travu ne duvam.

Link to comment

Grad nam bas filmican :D na trejleru makar. Ne vide se, doduse, novoizgradjene abominacije.

 

Edited by Sludge Factory
  • +1 1
Link to comment

Tek od 28. marta kreće u distribuciju. Lep pregled u ovonedeljnom 'Vremenu'. Meni je trejler savršen, obožavam tu 'letnju' kameru

  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Odgledao juče 'Za danas toliko', mnogo lep film. Sve kao što i očekivano, i taman. Radnje objektivno i nema, što je negde očekivano, ali su svi super izneli uloge. Nema tu glavnog junaka, svi su i glavni i sporedni i sve. Lepa fotografija, pravi letnji događaj. Minus za neironičnu upotrebu pesme 'Garavog sokaka' :D Odličan kraj, baš mi je sve leglo. Traje taman koliko treba, uvuče vas u taj letnji KG i sve proleti.

 

Jedino što nas bilo svega sedmoro u sali, nadam se da će se popraviti situacija, juče je baš bio vanredno lep dan napolju. Meni je film bolji od 'Jutarnjeg smeha', svakako optimističniji.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, giuseppe said:

Meni je film bolji od 'Jutarnjeg smeha', svakako optimističniji.

Što brate, i tu je kraj optimističan :D

  • +1 1
Link to comment

Jeste, ne kažem - ali ovde te taj optimizam vozi sve vreme, a pred kraj ponešto saznaš što zaokruži sliku i nekako još to pojača... 'Smeh' je brate čemeran i zimski sve do pred kraj.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Gledala sam film u petak vece u DKC i bilo je solidno popunjeno.

 

Lep je film i drag, sto se kaze topla ljudska prica. Kada bi u par crta trebalo da istaknem sta je u fokusu, rekla bih da su to bliskost - vaznost bliskih odnosa (ovde pre svega relacija dvojice brace i sestre, deluje mi da su ti odnosi malo zanemareni u umetnosti u odnosu na roditeljske i partnerske) i uzivanje u malim stvarima i obicnim lenjim danima. Nema price o parama, politici...nervoze i svadje. Iako likovi imaju svoje tuge, muke i probleme, to nije u prvom planu.

Svidja mi se usporenost kojom film odise i sto je predstavljen zivot u unutrasnjosti, od akcenta do povezanosti ljudi, svi svakog znaju..Lep je i osvrt na znacaj dramske sekcije koju su akteri kao deca pohadjali.

 

Glumci dobri, pa se stice utisak realnosti, a ne fikcije. Kao da niko ne glumi, nego su tu iza ugla izasli neki ljudi iz komsiluka :D Mada tome sigurno doprinosi i osecaj identifikacije sa likovima (imam brata i sestru, odrasla sam u unutrasnjosti, pa i ne tako daleko od KG). Dopada mi se Mocina opustenost i to sto je detinjast, volim te osobine kod ljudi i trudim se da ih negujem. 

 

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment

Pogledao Hadersfild prvi put. Od smeha do suza i praznine i tuposti kada se film završi.

Glogovac maestralan, oduševljen sam činjenicom da u ovom filmu nema ništa njegovo iz svih ostalih filmova i javnog života tj.intervjua kao da je neko ubacio drugu dušu u njegovo telo i snimio film. I Ćetkovića konačno vidim u nečemu drugačijem u odnosu na ono što inače glumi.

Završni monolog Ivana na kraju tera suze na oči. A kada ga Raša pita kafu ili čaj i kad on odgovara čaj ja imam utisak kao da je Ivan na delić sekunde postao onaj stari bez psihičkih problema i i čega da ga muči.

  • +1 2
Link to comment
On 31. 3. 2024. at 14:49, giuseppe said:

Odgledao juče 'Za danas toliko', mnogo lep film.

Da li je dobar za decu od 11g ? U smislu, nema explicitnih scena cega god ?

Link to comment
9 hours ago, Moća said:

Pogledao Hadersfild prvi put. Od smeha do suza i praznine i tuposti kada se film završi.

Glogovac maestralan, oduševljen sam činjenicom da u ovom filmu nema ništa njegovo iz svih ostalih filmova i javnog života tj.intervjua kao da je neko ubacio drugu dušu u njegovo telo i snimio film. I Ćetkovića konačno vidim u nečemu drugačijem u odnosu na ono što inače glumi.

Završni monolog Ivana na kraju tera suze na oči. A kada ga Raša pita kafu ili čaj i kad on odgovara čaj ja imam utisak kao da je Ivan na delić sekunde postao onaj stari bez psihičkih problema i i čega da ga muči.

 

Ja sa filmom 'Hadersfild' imam vrlo specifičan problem - živeo sam nekoliko godina u potpuno istom stanu u Maloj Americi u ZR. U pitanju su dva solitera u Rade Končara. Kad ih vidim u tom stanu, kao da se sve meni dešava tamo 2002-05. 

 

Inače volim taj film, pogotovo mi je opet iz lokalpatriotskih razloga lepo kad ih vidim u gradskoj ZR bašti. Glogovac pokidao naravno, kao i vazda. Šušljika ne volem jerbo Dobrica Ćosić, ali je bio ok.

 

Zrex je način života jbg. Teško je to gledati bez te vizure.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...