Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

2 hours ago, pantelia said:

Jebem mu mater, Laus mnogo lose izgleda... slike sa premijere onog Halijard proliva, bas sranje.

 

Valjda ce da krene nabolje.

Mislim da je parkinson u pitanju ( ovo po principu "ako su lagali mene i ja lažem vas)

Link to comment

Meni od tog Flipovica moze proci  Sejtan, kao neko teen polusranje..Sisanje, ne razumem kult, scenaritisticki vrlo nepsimen film..gledljiv mozda i jeste, ali iz pogresnih razloga

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 11. 10. 2023. at 17:06, bradilko said:

nista nije odlozeno. film ide u redovnim terminima u jedinom kinu u pg u ex deltina sada big fashion.

naravno nisu trazile nikakve antifa snage zabranu vec uobicajena ekipa dps i njihovih satelita.

uostalom zasto bi film bio zabranjen?

koliko sam shvatio to je film o spasavanju americkih pilota u ww2 od strane cetnika i tadasnjih domorodaca.

od ww2 je proslo 75 godina i kod nas postoje i dalje lazno tvrde podele na kao cetnike i kao partizane.

i onda kad vidim danas likove koji su takvi zestoki partizani ili zestoki cetnici bacio bih peglu zbog njih. ono likovi 40+ a ponasaju se kao olupani skojevci ili sta je vec antipod cetnicima.

mozemo osuditi pokrete, pojedince ali presmesno je zabranjivati film pa makar ro bilo najjace preterivanje. kao da to nismo gledali u npr partizanskim filmovima.

i ne to nema veze sa revizijom istorije a nemam nista ni protiv iste ali da se postuju naucni izvori a ne laprdanja babe zvicer i djed mi je pricao

 

 

 

Apsolutno, pokret odnosno vođe pokreta, tu baš i nema nedoumica. Ali u lokalu, mnogi pokreti su djelovali potpuno neovisno od matice, evo na primjer na području Stoca i Mostara ustaše dolazile u sukob sa Italijanima, a sarađivali su sa Partizanima. Totalni wtf momenat, mnogo je sličnih primjera. Operacija Halijard je istorijska činjenica, a sam film nisam gledao, niti ću. Sa druge strane ne može se osporiti ni saradnja tih istih Četnika sa Njemcima, jebi ga, gledaš ko će pobjediti u namjeri da na kraju rata budeš na praovj strani istorije.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ko nije stigao da ga pogleda u kratkom periodu (nedelju dana) koliko se davao u Ušću, u sklopu japansko-srpskog filmskog festivala biće prikazan film Kristina, Nikole Spasića (Kinoteka - Kosovska, 11. novembar, 19h)

 

Crippledcorner - Kristina

 

Quote

Imajući u vidu okolnosti rada, dakle da film nije izveden sa profesionalnim glumcima, veoma je estetizovan. Rad sa naturščicima diktira manji broj pozicija kamere i mahom statične kadrove, ali izbor planova i osvetljenje direktora fotografije Igora Lazića je veoma uspeo i ovaj film nema sirovost ili tehničku nesavršenost koja je često pratila Žilnika.

 

Super što je izbacio pozitivnu kritiku, imajući u vidu koliko se malo može pročitati o ovom filmu, ali je loše poređenje jer ništa ne znači onima koji su gledali Žilnikov Marble ass to što je "Kristina" manje sirova. Kadrovi, posebno kada su na pikniku, podseća na slike impresionista, u sceni u kojoj gledamo izrezbarena drvena vrata poželimo da imamo takva, nakon scene u galeriji Save Šumanovića da pozovemo par ljudi i odvezemo se u Šid itd. Mene je oduševio.

 

Variety - Kristina (2022)

 

 

Quote

 

The care given to the composition in the opening scene never leaves this first feature film by Serbian director Nikola Spasić, starring Kristina Milosavljević as herself.

 

Kristina is transgender and left her hometown to live her truth in Belgrade. She collects antiques and lives alone with her cat in a refined apartment fit for a decoration catalog. It is there where she receives her clients: Kristina is a sex worker. Her life, like her appointments, is precisely timed. Until the day when she meets by chance, Marko, a former theology student. Chance then keeps inviting itself into her well-ordered life: Kristina and Marko keep running into each other. Feelings develop. “But is this man even real?” Kristina wonders.

 

Omnipresent in “Kristina” is the countryside outside Belgrade, where the main character and her two best friends spend a lot of time. “Most of the films in Serbia are centered on Belgrade. But Milanka and I are not from Belgrade, so we wanted to show our province too. Many of the scenes are inspired by impressionist art, explains Spasić, also because the French impressionists treated sex workers in their works as objects of art.”

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 25. 10. 2023. at 22:55, *edited by mod said:

 

 

Svaka čast za casting, deluje da je pun pogodak.

 

Sve deluje odlicno. Volela sam Dzeja. Kada izlazi?

Edited by mustang
Link to comment
9 minutes ago, mustang said:

 

Sve deluje odlicno. Volela sam Dzeja. Kada izlazi?

Ne znam tačno, ali sam načuo da planiraju već i drugi deo, što mi ne deluje kao dobra odluka.

 

Inače trejler deluje odlicno.

Link to comment
7 minutes ago, *edited by mod said:

Ne znam tačno, ali sam načuo da planiraju već i drugi deo, što mi ne deluje kao dobra odluka.

 

Inače trejler deluje odlicno.

 

Jel ono husa glumi dzeja? 

 

Hm...mozda su morali da podele na pre '90 i posle. 

 

Taj covek je ziveo punim plucima. Koliko uspona i padova je imao, kakav borac i uvek i posle svega nasmejan. 

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment

To su trebali i sa Tomom da urade pre i posle Silvane , prvi deo do  Silvanine smrti a drugi do nirvane .Sa drugim glumcem možda Žirovićem 

 

7 minutes ago, mustang said:

Hm...mozda su morali da podele na pre '90 i posle

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...