Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
22 hours ago, Klara said:

Šta bi ovim profi glumcima da pristanu na snimanje ove budalaštine...para svuda vrti.  :isuse:

šta ti je... ovo će biti veći hit od tome

  • Haha 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Sad sam odgledala Usekovanje. 
Super je. Mali Mensur je vrlo solidan glumac, ali ne odskače, i ostali su ok (najslabije su mi Bakunjin i Lela). Fora sa muzikom me podsetila na Lobster (sad mi se gleda opet). Sviđa mi se kako je snimljeno, dinamičan je film i scenario je solidan i duhovit (mada početak stvarno nije obećavao, provrištala sam od “Jovane idemo Jovane ajde Jovane” tu sam pomislila jao super, evo ga još jedan scenario po meri moje pokojne babe, srećom brzo se podigne nakon toga), ima dosta detalja, naročito kad pričaju jedni preko drugih, koje sam ispustila i gledala bih ponovo samo zbog toga. Ne sviđa mi se kraj (poslednja scena sa animacijom).

  • +1 2
Link to comment
On 16.9.2023. at 1:46, Fakundo Sava said:

Dimitrije Vojnov stara kajla radio na scenariju 

 

Ko glumi Anu Nikolić ? 

 

3211 je broj ćelije gde je bio zatočen naš leptir 

 

niko brte ne pojavljuje se /ili je pak bila u delu dok sam kunto/

 

voleće mladi. rasta je okej reklo mi par ortaka koji su radili na ovome, svi su plaćeni odmah do poslednjeg centa. čak i kad nije bilo izvesno da će ispasti film. voli kučiće. pogledajte, nije najgore ikada igde.

  • Haha 1
Link to comment

Ako niste ispratili, pored Da li ste videli ovu zenu (Venecija), Lost Country (Kan)  i Čuvari formule (Lokarno), nasa nezavisna :lolol: komisija je za srpskog predstavnika na oskarima izabrala film Što se bore misli moje u penal završnici

 

U svakom slucaju, sramota nad sramotama

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Neverovatna je moć da ovi sve što dotaknu pretvore u povraćku. Koliko je samo gluposti u svemu tome i opet moć da iste ne primete, pa ovo nigde nema...

 

Video sam trejler Čuvara Formule i jedno gostovanje glumaca. Verujem da je film dramatičan do te mere da se gleda na ivici stolice, što je u startu dobro ako hoćeš da prođeš zapaženo na bilo kom filmskom festivalu. Ok, mojih 5 centi... :D Bio sam još tada ubeđen i da će govnari poslati nešto "svoje". Nešto što niko živ ne gleda niti koga interesuje van granica Srbije. Kao ono smeće iz Jasenovca, u konkurenciji još dva skoro ista filma iz komšiluka, samo neuporedivo bolja. 

 

Ipak, samo ostvarenje ne mora biti loše ako ga gledamo kroz prizmu upotrebne vrednosti. Oskar i loši izbori za isti s naše strane su jedno, knez Mihajlo Obrenović je nešto sasvim drugo. Skoro pa endemska vrsta, s obzirom da je nebeski narod iznedrio tek 4, max 5 evolucionara. Sve ostalo je rezervisano za revolucionare i silne budaletine kroz komplet istoriju, te u tom smislu film može imati solidnu lokalnu uporabu.

 

Pa sad, ako se zapati neki evolucionar u skorije vreme a da ga ne isprangijaju ili anatemišu...

Link to comment

Prikazivanje filma "Heroji Halijarda", čije su projekcije bile planirane u podgoričkom Sinepleksu, otkazano je, prenela je Radio-televizija Crne Gore.

 

Kako se navodi, više građana uputilo je protest, smatrajući da se radi o nacionalističkoj propagandi i da su događaji iz Drugog svetskog rata u tom filmu pogrešno predstavljeni.

 

„Heroji Halijarda“ izazvali su polemike i u avgustu, kada su prikazana tri inserta iz filma na poslovnom forumu Sarajevo Film Festivala.

 

Tada je ovo ostvarenje ocenjeno kao film koji „promoviše četnički pokret“.

  • +1 2
Link to comment
On 7. 10. 2023. at 11:09, Jimmy Kowalski said:

Prikazivanje filma "Heroji Halijarda", čije su projekcije bile planirane u podgoričkom Sinepleksu, otkazano je, prenela je Radio-televizija Crne Gore.

 

Kako se navodi, više građana uputilo je protest, smatrajući da se radi o nacionalističkoj propagandi i da su događaji iz Drugog svetskog rata u tom filmu pogrešno predstavljeni.

 

„Heroji Halijarda“ izazvali su polemike i u avgustu, kada su prikazana tri inserta iz filma na poslovnom forumu Sarajevo Film Festivala.

 

Tada je ovo ostvarenje ocenjeno kao film koji „promoviše četnički pokret“.

nista nije odlozeno. film ide u redovnim terminima u jedinom kinu u pg u ex deltina sada big fashion.

naravno nisu trazile nikakve antifa snage zabranu vec uobicajena ekipa dps i njihovih satelita.

uostalom zasto bi film bio zabranjen?

koliko sam shvatio to je film o spasavanju americkih pilota u ww2 od strane cetnika i tadasnjih domorodaca.

od ww2 je proslo 75 godina i kod nas postoje i dalje lazno tvrde podele na kao cetnike i kao partizane.

i onda kad vidim danas likove koji su takvi zestoki partizani ili zestoki cetnici bacio bih peglu zbog njih. ono likovi 40+ a ponasaju se kao olupani skojevci ili sta je vec antipod cetnicima.

mozemo osuditi pokrete, pojedince ali presmesno je zabranjivati film pa makar ro bilo najjace preterivanje. kao da to nismo gledali u npr partizanskim filmovima.

i ne to nema veze sa revizijom istorije a nemam nista ni protiv iste ali da se postuju naucni izvori a ne laprdanja babe zvicer i djed mi je pricao

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...