Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Blizu sam da se slozim, svi ti sijanovi filmovi su mi daleko od jugosloneskog vrha. Inace su stalno na top 10 listama najboljih filmova, tako da ono....narod je izabrao. 

Link to comment

Generalno to papagajsko ponavljanje rečenica istrgnutih iz konteksta je budalasto na mnogo nivoa i predstavlja kasapljenje.

 

Mene što se tiče, najzaokruženiji audiovizuelni doživljaj od naših filmova mi pruža "Skupljači perja", taj film me radi od špice (Ćerda Mile bari škoda u izvođenju najboljeg tamburaškog sastava ikad skupljenog dok ide snimak preko slike freske) do posljednje scene. 

  • +1 1
Link to comment

Meni je malo krivo sto je bice skoro propast sveta ostao u senci skupljaca, mislim da je bolji film. Doktorska uloga m. aleksica

Link to comment
11 hours ago, Bandito said:

Maratonci trče počasni krug u Full HD.

 

Nisam ni znao da ovako zapravo izgleda film :D

 

 

 

Imao sam, kao klinac, da prisustvujem jednoj od premijera ovog filma. Slika u bioskopu je nije bila vrhunska, lošija od partizanskih filmova tada snimanih, ali daleko bolja od prosečnog filma.

Kada su ga puštali na tv-u, uvek sam bio u čudu kako loše izgleda. 

Ova sada digitalizacija je meni totalno super stvar. Lepo je smirena slika, koloristika je pogođena potpuno.

 

Gledao sam i digitalizovani "Kako je propao RnR". 

Znači, potpuno nov film. Vrh. Šteta što je ton mono.

Link to comment
  • 2 weeks later...



Generalno to papagajsko ponavljanje rečenica istrgnutih iz konteksta je budalasto na mnogo nivoa i predstavlja kasapljenje.
 
Mene što se tiče, najzaokruženiji audiovizuelni doživljaj od naših filmova mi pruža "Skupljači perja", taj film me radi od špice (Ćerda Mile bari škoda u izvođenju najboljeg tamburaškog sastava ikad skupljenog dok ide snimak preko slike freske) do posljednje scene. 


Plus Petrija

Rezime: dva najveća srpska filma najvećim je učinio 1 Hrvat
  • +1 2
Link to comment

petrija i skupljači su remek dela, na sreću svih oba su digitalizovana i prikazana na tv-u relativno skoro i samo pukom srećom sam ih odgledao oba

 

lično mi je petrija bliža, ceo taj štimung srbijanski od banatskog blata koje je maestralnije oslikano. glavni pravac u boji fotografije i štimungu je zadao uroš predić slikom “vesela braća, žalosna im majka” bar je tako pinter pričao u nekom intervjuu


F621A340-EE39-450E-819A-B66D9274517A.thumb.jpeg.15036a624122dffd5e1f7313687c65d1.jpeg

 

 

 

a da je dotako holivudski asc nivo potvrdio je u sutjesci, možda najbolje odslikanim ex yu filmom koji se u fotografiji ne razlikuje od najvećih studijskih filmova tog doba, panavision(anamorfic) u tehnicoloru

 

imalo se, moglo se, a što je najbitnije znalo se

 

kurčenje sa pokrićem

 

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

da li znas, jel ta oprema bila kupljena ili rentana?

 i ako je kupljena kod koga je zavrsila, jer tu valjda nema ko nije ucestvovao nekim delom.

Link to comment

panavision se ne kupuje, renta se ili od studija(wb/universal) ili od proizvodjača

 

ja da znam samo su sutjeska i neretva od yu filmova snimani panavisionom

 

 

i mala ispravka prethodnog posta, neretva je tehnicolor, a sutjeska eastman color iliti kodakkolor 

 

 

e

naravno oba je pinter snimio

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
54 minutes ago, James Marshall said:

Tako je, hvala gosn Pinteru, bogotac, uz to zaslužan i za najbolji hrvatski film svih vremena, uz Babaju

 

Meni je 'Breza' na drugom mestu najboljih hrvatskih odmah iza 'Rondo'-a, koji mi je ujedno i najbolji YU film svih vremena. I tu je Pinter pokidao za sve pare. Gotovo da svaku scenu isprintaš i staviš u galeriju.

 

Jednostavno film bez ijedne greške, i scenario, i fotografija, gluma, montaža, muzika ...

  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, centrifuga said:

 

Meni je 'Breza' na drugom mestu najboljih hrvatskih odmah iza 'Rondo'-a, koji mi je ujedno i najbolji YU film svih vremena. I tu je Pinter pokidao za sve pare. Gotovo da svaku scenu isprintaš i staviš u galeriju.

 

Jednostavno film bez ijedne greške, i scenario, i fotografija, gluma, montaža, muzika ...

Brezu sam odgledao nakon sto sam video Kusturicinu izjavu da mu je to najbolji YU film svih vremena.

 

Genijalan film.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...