Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

hvala. vidis to nisam znao.
ako te dobro pratim, a mislim da da, pricas o traci i to mi je jasno.
ovo za tehniku me zanimalo.
fala KUMS.

Za tehniku je pričao.
Panavision se nije mogao kupiti samo se iznajmljivao. Kamere i objektivi.
Ne znam kako je sada, oni su ušli u saradnje sa RED itd. Sve se menja pa možda i to



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Oldcan film, i za mene, vise nego logican nastavak serije..jedan od onih filmove koji je napadan kada je izasao, ali vremenom je prpeoznat kao masterpiece kako i zasluzuje..

Link to comment
https://rezim.rs/trag-divljaci-2021/
 
Da li neko zna nešto više o ovom filmu. Scenario je pisan po motivima priče Živojina Pavlovića, a režiser je njegov sin. Videla sam trejler u bioskopu.
( Volim Ž.P. a o ovome ništa me znam).

Snimano je po Timočkoj krajini ako se ne varam.
Jedno vteme su ga najavljivli onda je nešto to sve utihnulo.
Mislim da je najavljivan kao "politički krimi triler"



....shiit has hit the fan.
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Bojim se da je motiv ovoga kao i za Dara iz Jasenovca.
Nadam se da grešim.



....shiit has hit the fan.

Žetva po oskarima :)

Link to comment
4 hours ago, Nikodije said:

heh gledam trejler i cekam jovu maksica da se pojavi u ulozi nekog mucenika, i eto ga

 

Jovo Maksić je jedini lik koji zaista govori i glumi na kninskom govoru, imali bi problem da nađu još nekoga. Maja Kolundžija i to je to.

 

Ne znam gdje se dešava radnja, velika je razlika između onoga što se desilo u Kninu i onoga što se desilo na Kordunu i Baniji. Jedan deo ljudi nije ni išao u koloni nego se sklonio kod UNPROFORa pa su ih mesec dana kasnije  dovezli autobusima pred narodnu skupštinu. Neke jedinice su se raspale odmah (na brzinu sastavljena jedinica policije i rezervista na dinari) dok se tenkovski bataljon mog brata od tetke kod drniša borio do poslednje granate da bi onda dobili naredbu da se povuku u Pađene, 10 kilometara iza Knina. municiju im nisu slali.

 

hrvati nigde nisu stigli kolonu iz like i dalmacije. presreli su nekoliko ljudi koji su kasnije krenuli. čak i čitav dan kasnije. sigurno znam za jedno mesto gde su pobili ljude, mislim 6. bio sam tamo prije nekoliko godina jer mi pored tog mjesta živi tetka. to je blizu ćaćinog sela i znam taj kraj.

 

bio je i jedan momak koji se kao vojnik krijo po šumama pa su organizovali hajku na njega i ubili ga. jedini slučaj te vrste za koji znam. vise je slucajeva poput čovjeka sa Koma, brdo na samom jugu Velebita, iznad vrela Zrmanje, koji je nekoliko meseci po oluji sišao u grad, niko u njegovo selo nije došao. kao ni u Crne Potoke, tek je to vukojebina.

 

ljudi koji su pregurali taj prvi nalet vojske, najčešće tako što su bili pametni i sklonili se par dana u brda, su se uglavnom kasnije prijavili bilo UNPROFORu bilo hrvatskim vlastima, uglavnom bez problema. 

 

Hoću reći da ono što sam vidio u trejleru nema mnogo veze sa onim što sam preživio i što su mi ispričali prijatelji i rođaci koji su bili na ratištu.

 

edit: samo da dodam, kordunaši i banijci govore potpuno drugačije od kninjana. i zato je jako bitno gde se dešava film. karanovićeva virdžina je odličan film i zbog toga iako se takav običaj u mom kraju ne pamti. ali sve ostalo, bukvalno sve je vrlo vrlo autentično.

Edited by nautilus
Link to comment

razumem sentiment, al ovde je reč o igranom, a ne dokumentarnom filmu. film je inspirisan događajem i koliko se iz trejlera vidi priča je o onom desetogodišnjem dečaku koji je vozio traktor iz like do srbije

sve ostalo je zarad dramaturgije i filmske priče

 

ja nemam velika očekivanja od ovog filma, ali na prvu mogu da pretpostavim da će mu kvalitet manje zavisiti od verodostojnosti, a više od lošeg scenarija

Link to comment
48 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

razumem sentiment, al ovde je reč o igranom, a ne dokumentarnom filmu. film je inspirisan događajem i koliko se iz trejlera vidi priča je o onom desetogodišnjem dečaku koji je vozio traktor iz like do srbije

sve ostalo je zarad dramaturgije i filmske priče

 

ja nemam velika očekivanja od ovog filma, ali na prvu mogu da pretpostavim da će mu kvalitet manje zavisiti od verodostojnosti, a više od lošeg scenarija

 

 

ok, to je kostajnica, oni su imali težu priču od nas iz knina.

Link to comment

Posto mi se Aida nije dopala, nemam nikava ocekivanja od ovog filma, ni negativna ni pozitivna..ne znaci Aida i moji utisci o njoj nista, smao kazem, treba biti oprezan s aocekivanjima od ovakvih filmova,a i od reakcija, jer, cini se da svako reaguje na osnovu onoga kak je njegov stav o dogadjajima, ne po tome d ali film ima smsial, dupe,glavu , ili nema..mozda ja i ne kapiram Aidu, neka bude..

Edited by Misko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...