Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Odgledao Tomu...

 

Ja odavno nisam više čovek za kafanu, ako sam nekad i bio, ali ovaj film me je 100% razvalio...

 

Jedan od retkih filmova koji su me dirnuli...

 

 

  • +1 4
Link to comment

 Volim Tomine pesme i rado ih slusam i narucujem. Ubi me film ko budakom u glavu. Gledao sam ga sam, pio rakiju i plakao ko kisa.

Ne volim Zeljka Joksimovica ali za ovu pesmu sto je napisao covek je rasturio, ja sam mislio da je to neka stara pesma koju ne znam.

Sutra malo vise odoh da spavam.

Edited by Moća
  • +1 3
Link to comment

Pričam danas s ortakom o kome bi paklen tandem Bjela™ & Joksa™ snimali filmsku telenovelu kada bi otišli u Ameriku. Meni pade na pamet Metallica. Narodna muzika, seks, droga, rokenrol™, a tu je i pogibija Klifa Bartona kao pandan Silvanine pogibije. Sve je tu.

Link to comment
On 23.9.2021. at 10:21, Jumanji said:

Inace ko ne voli kafanu, koga kafanske note ne dirnu da dobuje bar jednom zelju da razbije casu (bez preteranog pijanstva), taj ne shvata ni ovaj patos, na kome je Toma ziveo i radio, neshvacen u pocetku, tuzan i nesrecan, veovatno kao i svi boemi.

 

Da, film je savršen za fanove ove muzike i kafanskog štimunga, ali izvan ovih koordinata ne ostavlja naročit utisak. Targetiran je gledalac sa emotivnom podlogom koja će da se razbukta svakih deset minuta dobro poznatom pjesmom ili sjećanjem na stvarnu pijanku. Dočim neki Walk the Line funkcioniše kao odličan film, poznavao se kontekst ili ne.

 

Ide to, gleda se, ali su mi od početka do kraja pažnju privlačili neubjedljiva šminka i loši kostimi, previše iskakanja u sjećanje na Cigančicu i uopšte ideja da bolnica i bolest budu narativno jezgro. Mislim da je mi je ovo prvo od Bjelogrlića kao režisera i utisak je da su kolorit, likovi i dijalozi u stilu Lepih sela, znači Dragojevićeva ekspresionistička škola - svi su nešto vickasti i vrcavi, svaka lajna kao da se trudi da uđe u sleng. Lijepo odigrana Silvana, dobar Tozovac i onaj dobrodušni drugar iz sela.

 

Nači, daleko od toga da je oduševilo, ali je dobro što je snimljen film o nečemu autentičnom sa ovih prostora što očigledno može da dirne ljude. Ovdje kao da su se poetične teme davno izdešavale, a sadašnjica inspiriše uratke o kojekakvim krimi vjetrovima, strukturama i socijalnim bjesnilima, što ne mogu da gledam ni pod razno.

Link to comment
6 minutes ago, Moća said:

Samo da pomenem da je ono Nikodijevo stavljanje u isti kontekst Tome i Darka Lazića za jedan trajni ban.

Ekšli to mu je jedina svijetla tačka čitavog ekspozea, koja ima neke masnoće, iako je hot take

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

a tome i ace lukasa?

Pa i ne baš jer je Aca Lukas jedno govedo i mafijaška pudlica (Sns included).

12 minutes ago, James Marshall said:

Ekšli to mu je jedina svijetla tačka čitavog ekspozea, koja ima neke masnoće, iako je hot take

Ajd elaboriraj malo?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...