Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

je li gledao neko dokumentarac 'beskucnik dendi'?

tog lika o kome govori pamtim sa ulice jos iz devedesetih, tad je bio hipik, uvijek upadljivo obucen. jadan, postao je beskucnik prije par godina, bog zna kako. 

cudak.

Link to comment

Погледао Тому, слажем се свим коментарима досад наведеним осим Никодијевог наравно :D

Link to comment

Evo me sad iz bioskopa. Doveli Tomu u Minhen. Odavno me neki nas film nije toliko razvalio. Ne samo mene, već sve u publici. Čovek mora da se seća tog perioda, morao je biti u nekoj kafani kad krene sevdah pred zoru, da bi mogao da doživi ovaj film. Ubi me scena sa doktorom i Ljiljanom. Ne znam da li je ta pesma napisana zbog te Ljiljane, ali je odlično uklopljeno. Nadam se da Bjela neće raditi film o Balasevicu. To ne bih preziveo

Edited by Ros
  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, Ros said:

Nadam se da Bjela neće raditi film o Balasevicu. To ne bih preziveo

Nadam se da ce neko da snimi film po romanu Tri posleratna druga, taj film bi mogao biti extra, bolji od filma o samom Balaševiću... A moglo bi se provući i dosta crtica iz Djoletovog života kroz film...

  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, Ros said:

Evo me sad iz bioskopa. Doveli Tomu u Minhen. Odavno me neki nas film nije toliko razvalio. Ne samo mene, već sve u publici. Čovek mora da se seća tog perioda, morao je biti u nekoj kafani kad krene sevdah pred zoru, da bi mogao da doživi ovaj film. Ubi me scena sa doktorom i Ljiljanom. Ne znam da li je ta pesma napisana zbog te Ljiljane, ali je odlično uklopljeno. Nadam se da Bjela neće raditi film o Balasevicu. To ne bih preziveo

 Tu pjesmu je posvetio Ljiljani Blagojević sa kojom je snimao seriju Doktorka na selu.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 26.9.2021. at 2:27, Cane Vukic Prebranac said:

Погледао Тому, слажем се свим коментарима досад наведеним осим Никодијевог наравно :D

 

Naravno. Svi koji su gledali su mahom egzaltirani, izgleda da Željko Joksimović jedino za mene ne pravi filmove  :dry:

Edited by Nikodije
  • Haha 1
Link to comment

Malo preteruješ, ali slažem se sa tvojim utiscima.

Prvo mi smeta previše izmanipulisanih činjenica, preuveličane gradske priče a najviše kostimografija.

Toma, po ovom filmu, nije menjao svoje hipi košulje po 3-4 godina. Frizure su karikaturno urađene. U svim masovnijim scenama je ludilo od smeše ćelavih dizelaša, masnih hipika i new vejv mini val frćkavaca. I svi padaju u trans ispred bine. 

Vidi se da se Bjela, svojevremeno, bavio drugim vrstama muzike. Ovo je sklepso iz tuđih priča.

Edited by zmanic
Link to comment

Pa ovdje su valjda tu kafansku priču gurali Deksa i Kolja najprije, a da je u pisanju scenarija učestvovao i lik koji 20 godina živi u Holivudu, taj vjerovatno tek nema pojma o čemu se ovdje radi ili je trebalo da se radi.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, zmanic said:

Malo preteruješ, ali slažem se sa tvojim utiscima.

Prvo mi smeta previše izmanipulisanih činjenica, preuveličane gradske priče a najviše kostimografija.

Toma, po ovom filmu, nije menjao svoje hipi košulje po 3-4 godina. Frizure su karikaturno urađene. U svim masovnijim scenama je ludilo od smeše ćelavih dizelaša, masnih hipika i new vejv mini val frćkavaca. I svi padaju u trans ispred bine. 

Vidi se da se Bjela, svojevremeno, bavio drugim vrstama muzike. Ovo je sklepso iz tuđih priča.

 

ovde i nije toliko bitan toma, meni se cini. ajde, njega su uzeli kao jednog prepoznatljivog, pitoresknog lika bas da bi sklepali jos jednu pateticnu storiju o staaaaarim vremenima i staaaaarom beogradu i jugoslaviji, i onda su tu nadrobili svasta, a samog tomu, logicno, "modernizovali" i uklapaju ga u ta dva i po  sata patos papazjanije.

Edited by Nikodije
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...