Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Film ni slučajno nije bio u normalnoj distribuciji.

 

U Novom Sadu se samo prikazivao u nekoj dvorani NIS-a. Nisam siguran da li su te projekcije bile potpuno otvorene (u smislu da na njih može doći ko god poželi).

U Sarajevu je prikazan u paketu sa koncertom - jedno veče koncert, a drugo film. Karte su se mogle nabaviti samo u kompletu, po jako velikoj cijeni za tamošnje standarde.

 

Prikazan je u još nekoliko većih gradova u Srbiji i Hrvatskoj, i po Vojvodini, van redovnog bioskopskog repertoara, i sa ulaznicama višestruko skupljim od normalnih cijena.

 

Nije prikazan ni na jednom filmskom festivalu, čak ni na tada aktuelnom NS City festu.

 

Ne treba zaboraviti ni činjenicu da to nije u potpunosti porodični projekat, već da su ga u velikoj mjeri finansirali AP Vojvodina i Grad Novi Sad.

Edited by colonelo
Link to comment

Da, u kino sali NIS-a... Ja sam se prebacio...

 

Def nij ebilo normalne dsitribucuije, a pričano mi je da su sve projekcije bile tako što Olja izvadi master iz torbe, da da se pusti projekcija, i vraća ga u torbu...

 

Ja ne verujem da je film videlo više od 10k ljudi...

 

22 minutes ago, colonelo said:

 

Ne treba zaboraviti ni činjenicu da to nije u potpunosti porodični projekat, već da su ga u velikoj mjeri finansirali AP Vojvodina i Grad Novi Sad.

Ovo pogotovo...

Link to comment
2 hours ago, colonelo said:

Već se pisalo ovde o filmu Kao rani mraz Đorđa Balaševića, koga je nemoguće pogledati na bilo koji način, legalan ili nelegalan.

 

Sličan slučaj je i sa filmom Spasite naše duše Slobodana Šijana.
Ne znam koji su razlozi potpunog iščeznuća ovog filma.

 

Balaševića nisam gledao, ali se sećam negativnih kritika, dok sam SOS - Spasite naše duše gledao u tada oživljenom Balkanu i sećam se da je bio užasan. Ne znam da li je to razlog iščeznuća, ali za sve koji su učestvovali i nije tako loše što ga nema na netu.

Link to comment

Evo, guglam...

Ovde piše da su u NSu održane 22 projekcije i u trenutku pisanja teksta su najavljene dodatne;

Ovde Balašević kaže da je bilo 300 projekcija, da se svesno išlo po manjim mestima i da je "publika kompenzirala sve eventualne nagrade po privatnim festivalima"

Ovde Olivera distribuciju naziva alternativnom tako da moje mišljenje da je to bila normalna distribucija nominalno ne stoji:lolol:  

Link to comment
Just now, ragasto said:

Evo, guglam...

Ovde piše da su u NSu održane 22 projekcije i u trenutku pisanja teksta su najavljene dodatne;

 

Jebem mu mater, ako su bile projekcije u sali Nisa, 22 projekcije je 2200 ljudi u vrh kape...

 

Ja znam, da uprkos tome što znam dosta ljudi, tad sam bio dobar i sa gradskom sekretarkom za kulturu, a nisam mogao nabaviti karte nikako... Bukvalno znam da sam zvao sve i svakog i da je bilo jaaako teko doći do toga... A 22 projekcije mi je jako sumnjivo, inače...

Link to comment

Evo napomenuše, bolje informisaniji.
Sećam se da je Olivera tražila za jedan festival da se popišu i legitimišu svi u organizaciji festivala, a i publika ako neko slučajno unese kameru.
Čovek iz organizacije festivala joj je na kraju rekao:
A da stavimo rampe na ulazu u mesto, ono nije veliko, nije nam teško?







... Shiit has hit the fan

  • Haha 4
Link to comment

Pa dobro je ispalo, ja sam preplakala taj film. Dobro je ispalo, ali ja sam predstavljena da pušim i da pijem, a ja nisam kap okusila alkohola ni pušila… mislim cigare. 
Lepa Lukić o Tomi

:rolf:
 

Možda je trebalo ipak na dame od stila.

 

Edited by mraki
  • Haha 4
Link to comment
8 minutes ago, radisa said:

Jebem mu mater, ako su bile projekcije u sali Nisa, 22 projekcije je 2200 ljudi u vrh kape...

 

Ja znam, da uprkos tome što znam dosta ljudi, tad sam bio dobar i sa gradskom sekretarkom za kulturu, a nisam mogao nabaviti karte nikako... Bukvalno znam da sam zvao sve i svakog i da je bilo jaaako teko doći do toga... A 22 projekcije mi je jako sumnjivo, inače...

A verovatno i mnogo manje od te dve hiljade pošto pretpostavljam da su na spiskovima bili najviđeniji grebatori koji se na takvim događajima često ni ne pojave.

Pa, tačan broj publike sigurno znaju samo Balaševićevci. U jednom od tekstova koji sam linkovao se kaže i da je serija odavno urađena, pa ćemo i to videti nekada.

 

Što se tiče Oliverinih metoda, mislim da drugog načina verovatno nije bilo. 

Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

a koja je poenta snimiti film koji niko neće moći da vidi

 

da li je film snimljen/drvo palo?

Pa to, jbt, prošlo je 10 godina od tog fima, Đoleta više neme, daj pustite ga sad, koji k... ga krijete?

 

Inače, i Stado nije baš jednostavno naći...

Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

a koja je poenta snimiti film koji niko neće moći da vidi

 

da li je film snimljen/drvo palo?

Pa jeste pošto je bilo 300 projekcija i na ponekom festivalu, znači ti ljudi su ga videli. KOliko god brojevi bili naduvani. Recimo da je bilo za ograničen krug ljudi.

Link to comment
A verovatno i mnogo manje od te dve hiljade pošto pretpostavljam da su na spiskovima bili najviđeniji grebatori koji se na takvim događajima često ni ne pojave.
Pa, tačan broj publike sigurno znaju samo Balaševićevci. U jednom od tekstova koji sam linkovao se kaže i da je serija odavno urađena, pa ćemo i to videti nekada.
 
Što se tiče Oliverinih metoda, mislim da drugog načina verovatno nije bilo. 
Drugog načina za šta?
Da film vidi vrlo mali broj ljudi, koji su "veliki fanovi" i koji će ga gledati kroz prizmu obožavanja Đ. B. i koji neće reći da je film proma#io ceo gol makar im i pustili dva sata crnog...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Drugog načina za šta?
Da film vidi vrlo mali broj ljudi, koji su "veliki fanovi" i koji će ga gledati kroz prizmu obožavanja Đ. B. i koji neće reći da je film proma#io ceo gol makar im i pustili dva sata crnog...







... Shiit has hit the fan
 

Drugog načina da se film zaštiti i da nigde ne procuri. Napisao sam već, uopšte ne ulazim u to koliko je Balašvić dobar režiser:rolleyes:, samo mislim da nije moglo drugačije osim tih paranoja i histerija.

Link to comment
4 minutes ago, ragasto said:

Drugog načina da se film zaštiti i da nigde ne procuri. Napisao sam već, uopšte ne ulazim u to koliko je Balašvić dobar režiser:rolleyes:, samo mislim da nije moglo drugačije osim tih paranoja i histerija.

Ja mislim da je trebalo drugačije...

 

Kada su ga fanovi videli na tim zatvorenim projekcijama, trebalo ga je pustiti na TV-u... I onda bi ga videli svi... Zašto to nije urađeno?

Link to comment

Po toj logici je najsigurniji način da se neki film zaštiti od piraterije taj da se uopšte ni ne snimi.

 

U ovom slučaju se išlo dotle da nije objavljen ni dvd, takođe pod izgovorom sprečavanja piraterije.

 

I koliko se sjećam, nije prikazivan na festivalima. Mislim da ni na jednom nije prikazan. Možda griješim.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...