Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Meni je Ajvar najbolji nas film u poslednje 3,4 godine. Neko je bas dobro preneo ponasanje klasicne srpske porodice. Meni je super obako kad svi izadju i masu kad ovi krecu iz kuce i ona njena mama sto se stalno nudi a nista ne radi.
ima, ima nešto to da je kao sa strane gledano a i jeste... režiserka ima tu neku italijansku dramaturšku notu u sebi i preslikala je kolaps vrednosti pod teretom nemo(gu)ćnosti neke familije. Ne samo u Srbiji.

poslednja scena na aerodromu je onako, čisto hirurški sterilno i precizno odrađena.

inače mi je Ajvar ostavio gorak ukus u ustima, prepečen patlidžan možda.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Pitanje za forumaše koji rade ili imaju veze u domaćoj filmskoj industriji:

- da li se svojevremeno kod nas snimao film "Volja sinovljeva", neka vrsta srpskog postapokaliptičnog SF-a?

-  i, ako jeste,  zašto je prekinuto snimanje? 

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Pitanje za forumaše koji rade ili imaju veze u domaćoj filmskoj industriji:

- da li se svojevremeno kod nas snimao film "Volja sinovljeva", neka vrsta srpskog postapokaliptičnog SF-a?

-  i, ako jeste,  zašto je prekinuto snimanje? 

- ne znam

- nije bilo para

 

Link to comment

Znam samo da je deo snimanja bio u Boru, i da je Sergej trebalo da glumi, Ali posle više godina niti jedna vest da se nađe o tom filmu.

Link to comment
55 minutes ago, maheem said:

Sjajno, thanx.

Na istom mestu, u petak u 13:40, Jesen u mojoj ulici

tjah, ja na poslu u to vreme, ali valjda ce na RTS planeti moci da se gleda kasnije...

Link to comment

Odgledao Smeh, konačno.

Meni bolji i od Tilva Roš. Dugi kadrovi i statična kamera pušteni sa toliko osećaja za ritam, divno.

Šumadinci iskidali, gledao bih još pet puta.

Sent from fav toy

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 30.5.2020. at 23:15, April said:

Odgledao Smeh, konačno.

Meni bolji i od Tilva Roš. Dugi kadrovi i statična kamera pušteni sa toliko osećaja za ritam, divno.

Šumadinci iskidali, gledao bih još pet puta.

Sent from fav toy
 

 

Tek sam ove godine uspela da pogledam Tilva Ros, zaista je fin film za promenu, i nije bas onako ocaj ocaja po pitanju teme (kao npr. "Beli, beli svet", koji mi pada na pamet jer je isto smesten u Boru). I meni se Moj jutarnji smeh vise svideo, kombinacija teme i neceg jos sto ne mogu da definisem, bas po gledanju sam i ja u sebi rekla da bih mogla jos jedan krug.

 

 

--

 

 

Na sajtu FSS ima dosta kratko- i dugometraznih filmova, igranih i dokumentarnih..Ova dva pogledah pre neki dan:

 

 

//Zivote!

 

Quote

„Columba urbica je trebalo da bude moj treći kratki film. Novac je dobijen od Ministarstva kulture, i to u ono najgore vreme inflacije, 1993. godine. Tako da je producent jedva uspeo da sačuva nešto od njegove vrednosti, pretvorivši dinare u nemačke marke. Novca je bilo dovoljno za četri dana snimanja, nađena je nekakava bajata poluispravna 16-milimetarska traka, organizator je nabavio poluispravnu kameru u Televiziji Beograd, koja nikako nije mogla da se namesti u libelu (direktor fotografije, Radoslav Vladić, koristio je neki crveni kanap kao reper za labelu). Početkom 1994. godine kretosmo u snimanje. Sećam se da nam je glavna lokacija bila na Kalemegdanu (na mestu gde je sadašnji klub Undergound). Prvi dan snimanja sam izgubio, jer se nije pojavio glavni lik Jašar, Rom, koji je tu živeo u lagumima i kojeg smo preko policije jedva našli sutradan negde na Topčideru... Montaža se odvijala na Sajmu, na minus sedam, bez grejanja. Ja sam zaradio upalu prostate, a montažerka Milica Živojinović upalu bešike. Dragan Cenerić je bio dizajner zvuka i radio je u tonskom studiju Avala filma, koji se grejao. Dakle, film je gotov, prikazan je na Martovskom festivalu i dobio je nekakvu Nagradu... Ali šta dalje sa njim? Posle Martovskog festivala, seo sam na voz, otišao do Segedina i sa mađarske pošte poslao u svet dvadesetak VHS kopija mog filma (za više VHS kopija se nije imalo, pošto je trebalo kupiti i nešto od hrane na segedinskoj pijaci). Uzalud sam čekao odgovore sa međunarodnih festivala, jer nisam uzeo u obzir da je tadašnja Jugoslvija bila ne samo pod ekonomskim embragom već i kulturnim sankcijama (vrlo kulturno, zar ne?!). I kako to biva, kada sam se najmanje nadao, negde krajem 1995. godine, stigli su odgovori sa dvadesetak međunarodnih festivala, iz Evrope, Azije, Amerike: svi su hteli film u glavnom takmičarskom programu! IDFA, Tampere, Krakov, Torino, Hamburg, Lisabon... Odlično se sećam svog prvog putovanja u inostranstvo, posle skoro četiri godine neprestanog boravka u Beogradu: Torino! I osvojenog gran-prija na festivalu Cinema Giovanni, u to vreme najzačajnijeg festivala debitantskog filma i filma mlađih autora, značajnijeg od Soluna i do tada neprikosnovenog Manhajma. Tadašnji direktor Festivala Alberto Barbera (današnji direktor Venecije) uručio mi je gran-pri i 5.000 američkih dolara, otprilike tri puta više nego što je sam film koštao... IDFA je prikazala do tada najkraći film u konkurenciji, i sa sledeća tri filma u takmičarskom programu na IDFA festivalu (Kasting, Pileći izbori, Uz Fidela do kraja) postao sam rekorder po broju nastupa na ovom festivalu u regionu, ali i šire... Columba urbica ušla je u videoteke gotovo svih značajnijih filmskih akademije na svetu kao film koji se pokazuje studentima režije prve godine u vežbi „one to one“! Od Harvarda i Tiša do Berlina i VGIK-a! Nikada više nisam montirao na minus sedam i više nikada nisam imao upalu prostate.“ Goran Radovanović

 

Godina proizvodnje: 1995. Producentska kuća: RADIO B92 Reditelj: Goran Radovanović Scenario: Goran Radovanović Snimatelj: Radoslav Vladić, Goran Basarić, Nikola Majdak Jr. Montaža: Milena Arsenijević Muzika: Aleksandar Habić Producenti: Veran Matić, Saša Mirković

 

 

Link to comment

gore je dushanka stojanovic, a dole lichi na gocu iz jagoda, ali ne mogu da tvrdim.

 

desno i levo. dole desno mi je poznata ali ne umem da kazem.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...