Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Синоћ сам погледао Јужни ветар. Ништа посебно, искрено. Јел серија боља или лошија од филма?

Link to comment
4 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

Синоћ сам погледао Јужни ветар. Ништа посебно, искрено. Јел серија боља или лошија од филма?

 

Losija, znacajno

Link to comment
  • 2 weeks later...

Odgledao sam film, nakon što me mustang podsetila. Tema mi je verovatno od ranije bila poznata, pa potisnuta. Realizacija je jako dobra, a slika Srbije vrlo ubedljiva.

 

Link to comment
On 1.5.2020. at 9:51, Ras said:

Odgledao sam film, nakon što me mustang podsetila. Tema mi je verovatno od ranije bila poznata, pa potisnuta. Realizacija je jako dobra, a slika Srbije vrlo ubedljiva.

 

 

jel moze sad ajvar? ili juzni vetar? 😁

 

odgledala upravo. 

previse sporo za mene, odugovlaci se sa radnjom, aman oce li onaj kamioncic na pocetku sici sa brda. smetala mi dikcija glavnog glumca (nije mi prosao ko pancevac,  sam govor je previse svestan a u ulozi je. otprilike kontrolise se...prisiljava sebe da se ne zajebe u izgovoru...)

 

tema veoma teska, i to mi je krivo, htela sam da me pogodi.  cim sam videla hladnjacu bilo mi je jasno o cemu se radi ali me nije emotivno pogodilo iako sam zgrozena. a ocekivala sam sada cu suze da ronim na zrtve sa obe strane. 

 

scenografija i kostimografija sjajni! jedino su klinci u “pancevu” previse 2010 a me ‘99 (onaj mali sa kosom sto pali seno)

 

odlican glumac “paja”, pogotovu na ljuljasci dok sedi. i sjajna je pesma, iako nije srpska ...totalno moj fazon :)

 

ovo je moglo dublje da se izvede. imaju bombardovanje, imaju pejzaz, imaju hladnjacu... i opet kamera snima kao neki dokumentarac iz daljine pa dok doseta rodja do kamiona, ili panduri sa masinkama, nikome od njih ne vidis lica, ne vidis tu istrosenost ili bezosecajnost. bilo sta a svi su oni zrtve. 

scena sa klikerom je trebala da nas pokida...al vlada ga gleda kao da prvi put vidi kliker u zivotu

 

u svakom slucaju dobro je sto snima i sto nije glupiranje ristovskog i kompanije. 

 

solidan film 

Edited by mustang
Link to comment

upravo odgledala juzni vetar. idem na spavanje...sutra cu vise. smeta mi dijalog izmedju ljudi, nisam na takav prostakluk navikla niti starije generacije niti mladje znam da tako pricaju. al okej je akcioni film 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...