Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

3 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Gde je toliko glumio taj Goran Bogdan? Mislim svi pricaju sad o njemu, ja ga nigde nisam gledala osim u Fargu i ocito nesto propustam?

Zajedno sa Mirom Furlan uspeo je da upropasti Vere i zavere, potencijalno sasvim pristojnu seriju.

Link to comment
7 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Gde je toliko glumio taj Goran Bogdan? Mislim svi pricaju sad o njemu, ja ga nigde nisam gledala osim u Fargu i ocito nesto propustam?

Senke

Link to comment
4 minutes ago, April said:

Zajedno sa Mirom Furlan uspeo je da upropasti Vere i zavere, potencijalno sasvim pristojnu seriju.

 

1 minute ago, renne said:

Senke

 

Okej, sad mi je jasnije. Nista od domacih/komsijskih serija nisam gledala duzi niz godina, sem "Pocivali u miru".

Link to comment
7 hours ago, Nikodije said:

Nada ovde igra Bogdanovu ženu. Mala uloga, ali vrlo upečatljiva. Ona otvara film svojim mini monologom, i to je bilo, ono, da se smrzneš. Svu bedu tranzicione Srbije prenela je na platno u tom jednom minutu.

 

 

gde? nisam razumela

Link to comment
  • 2 weeks later...

 

Quote

“Pored mene“ je treći film uspešnog tima - produkcijske kuće "Hypnopolis" i reditelja Stevana Filipovića, čija su prethodna ostvarenja obeležila 2006. godinu, uspešnim debijem “Šejtanov ratnik“, i 2010. političkim direktom u lice, filmom "Šišanje".Olji (Hristina Popović) nije bilo dovoljno da samo predaje istoriju. Želela je da menja svet. Da to ne ide tako lako, shvatiće kad otkrije da je neko od njenih učenika odgovoran za napad na nju, koji je snimljen i postavljen na internet. S obzirom da niko iz odeljenja ne želi da prizna i preuzme odgovornost, Olja se odlučuje na radikalne mere.I tako, umesto planiranog odlaska na ekskurziju, učenici iz IV-3 ostaju zaključani u školi – bez mobilnih telefona i interneta! Od tog trenutka, sve grupe u razredu, od sportista i navijača, preko fenserki i hipstera, do štrebera i gotičarki, po prvi put moraju da rade zajedno, u pokušaju da nađu rešenje.Neki od njih su u panici, poput odlikašice Sofije (Jelena Puzić), košarkaš Strahinja (Nikola Glišić) pokušava da zavede red, njegova devojka Jelena (Milica Majkić) i drugarice ne mogu da prežale otkazanu ekskurziju, a školski diler Tadija (Darko Ivić) i ekipa imaju i većih problema. S druge strane, Lazar (Slaven Došlo) i Isidora (Gorica Regodić), u toj noći vide priliku za žurku koja će da protrese temelje škole.Nove ljubavi, stara neprijateljstva i duboko čuvane tajne će isplivati na površinu, u noći koja će promeniti sve, a Oljini učenici će po prvi put biti u situaciji da vide osobe pored sebe nekim drugim očima.Do kraja večeri, možda će neko i pronaći odgovor na temu sastava koji im je razredna zadala – ''Ljubav''.

 

Link to comment

Teret fenomenalan, na svim poljima. 

Drugi sjajan domaći film koji sam pogledao u poslednjih mesec dana, a četvrti u poslednjih godinu- dve, tako da se nešto pozitivno dešava u srpskom filmu nakon 30 godina ničega.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...