Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Prošle godine sam negdje čitao da su Baletićev hobi bile reli trke, a nadimak Fojt, pa je on bio inspiracija za lik Flojda.

 

Nacionalna klasa je izvanredan film sa odličnom dramaturgijom, sjajnom i nadahnutom glumačkom postavom i možda najboljim dijalozima ikada viđenim na domaćem filmu,

S druge strane, Majstori, majstori je moj deklarativno omiljeni film sa ''jedinstvom mjesta i radnje'' i bravurama čitavog ansambla od čak 20-ak glumaca...

Link to comment
baletic je ziveo na dedinju pored tita. tesko da je on mogao da bude flojd.
Mislim da je to kuća Nadežde Perović Baletić njegove pokojne supruge, jednog divnog stvorenja. Inače ona je bila kostimograf na NK.
Ona je imala i pozorišne maestralne poteze, mislim sa Mađelijem...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Super mi je Otac. Inače nisam neki Golubovićev fan, smatram da su mu prethodni filmovi precenjeni, te mi je ovo njegovo najbolje delo. Baš dobra kombinacija road filma sa rednecima koje sreće usput,  dobar prikaz srpske provincije i lokalnih šerifa, dobre sporedne uloge, fotografija, nekoliko dobrih minijatura... I Bogdan je super. Za razliku od Mustafe gde mi je išao na penis sa svojom mutavošću, ovde govori malo i prilično razgovetno.

Link to comment

ima jedna scena u seriji jutro ce promeniti sve.... njemu na krkacama u kafani drugarica a oni pevaju teske boje od gorana bare...majko mila kakva scena...ako neko moze da okaci tu scenu,  meni sve sto izadje ne moze u mojoj zemlji

 

a tu pesmu najvise volim da odvrnem

dok vozim po bulevaru sumraka

 

goran bogdan, uliks fehmiju i nada sargin su mi najbolji glumci sa balkana. jaki, jaki (od zivih)

 

kad se oni pojave, tisina je ko simfonija

Edited by mustang
Link to comment

Nada ovde igra Bogdanovu ženu. Mala uloga, ali vrlo upečatljiva. Ona otvara film svojim mini monologom, i to je bilo, ono, da se smrzneš. Svu bedu tranzicione Srbije prenela je na platno u tom jednom minutu.

Edited by Nikodije
Link to comment
9 hours ago, mustang said:

goran bogdan, uliks fehmiju i nada sargin su mi najbolji glumci srednje generacije sa balkana. jaki, jaki (od zivih)

Pri tom je Uliks sigurno najpotcenjeniji glumac generacije, samo zato što je Sin. Odličan tip.

Link to comment
9 hours ago, mustang said:

goran bogdan, uliks fehmiju i nada sargin su mi najbolji glumci sa balkana. jaki, jaki (od zivih)

 

 

Gde je toliko glumio taj Goran Bogdan? Mislim svi pricaju sad o njemu, ja ga nigde nisam gledala osim u Fargu i ocito nesto propustam?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...