Jump to content
IGNORED

Mućke


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Razzmatazz

    13

  • Marvin (Paranoid Android)

    8

  • bergasa19

    7

  • Arkadija

    6

i da, jesam ja jedini koji ako me se već natera da biram priznajem da mi je deka bio kuliji od alberta?
Kuliji sto puta!Kad kuka kako mu je Rodni doneo čizburger umesto Empajr burger. "Koji to finansiski savetnik ode da kupi empire burger i vrati se sa čizburgerom"? :D Na početku je...http://www.youtube.com/watch?v=RjkwtigW5oYA i neko je okačio klip kada Rodni izlazi sa 40godišnjakinjom, i Del kaže matora je i za mene, a Deka "i ja bi morao da razmislim dva puta" :lol:
Link to comment

Evo, ja moram da priznam da mi je Albert bolji od Deke. Prvo, mislim da je bolji glumac - u nekoliko scena mi se čini da je Deka napravio gafove, koje Baster nikad nije uradio. Tipa krene, pa stane, okrene se i onda kaže lajnu u božićnoj epizodi - gde se vidi da je zaboravio. Jeste, likovi su sasvim različiti i ima Dekinih delova koje obožavam (recimo u "It Never Rains" kad su otišli na odmor u Benidorm, pa su Deku uhapsili zbog prelaska ulice van prelaza, a on ispričao kako je krijumčario oružije za vreme španskog građanskog rata), ali Albert je imao prilika u više epizoda da se pokaže i ono njegovo "During the war..." ga je kod mene zacementiralo. A posebno kad je pokušao da odglumi Delboja sa ispruženim rukama i klimanjem glave "he who dares... wins".Ima nekoliko tih "brzih dijaloga" koji su legendarni. Pored smišljanja scenarija za "There's Rhino Loose in the City" (epizoda Video Nasty, S05E05), dodao bih i - situaciju kada Delboj objašnjava Rodniju kako će cela britanska privreda profitirati od toga što je Triger maznuo onu farbu za znakove od železnice (The Yellow Peril, S02E05)- kada dolazi onaj Delov Ozi prijatelj Jumbo Mills da sklopi dil sa Bojsijem oko prodaje polovnjaka, pa ga sva tri Trotera griluju u vezi njegove ćele (Who Wants to Be a Millionaire, S05E06)- kada Albert pokušava da ispriča braći priču o onoj Švabici sa kojom se muvao nakon rata u Hamburgu (mislim da je Dates)BTW, ne znam koliko bih bio spreman da platim za Outtakes DVD, sa svim prekidima kad nisu mogli da snime scenu od smejanja. Prosto ne znam kako su oni uspevali da snime scenu bez 15 ponavljanja.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

I ja više volim Alberta. Što reče Razz, bolje je odrađivao posao, ali nekako mi je i sveobuhvatno simpatičniji, možda zbog tog karikaturalnog izgleda s onom bradetinom, možda zbog onih naglih pokreta s kojima se unosio u scenu, možda i zbog amplituda u boji glasa i izraženijeg kokni akcenta (jeste li primetili da je Deka imao samo 1 ton). Bio je nekako življi, pokretljiviji, uživao sam dok sam gledao tog simpatičnog dedicu sa koliko žara i srca se upuštao u svaku scenu.Inače da, tačno je ovo što je Mammy napisala. Glumac Baster Merifild bio je naturščik, radni vek je proveo u banci. U to vreme, bavio se amaterski glumom i režijom u lokalnom pozorištu čini mi se. Postao je profesionalni glumac tek u 57-moj.Sećam se da sam krajem devedesetih gledao dodelu nekih TV nagrada, prozvali su ga sa bine da dođe i pokupi nagradu, on se sirot sapleo na stepenice i pao na pod. Sa televizora se nije ni moglo jasno videti šta se desilo, samo par trenutaka kasnije vidiš Bastera, ustaje sa poda, arkada razbijena, krv iznad oka, ali čovek se smeši, maše publici i odlazi da pokupi nagradu. Car.buster_merryfield.jpg

Link to comment

E da, kuriozitet je da je zaista proveo rat u vojsci :D Znam da nije bio u mornarici, već negde negde u kolonijama, u Africi, međutim bio je primeran vojnik. Fudbaler, bokser, atleta.

Link to comment
Najbolji kraj epizode koje pamtim je kada Del gubi sve pare na kartama ali za kraj nudi opkladu u bacanje novcica (sa dva pisma) za sve ili nista a Rodni koji to zna dok je novcic u vazduhu kaze "Glava!"
A nije tako - vratio je pare, pa je jos hteo da izjebe Bojsija za dodatnu kintu.
Link to comment

kad vidim čoveka sa bradom, a bez kose, počnem u sebi da se smejem jer se uvek setim alberta kada je pevao u raginoj glavi za klavirom, a neko pored šanka dobacio da je albertu glava okrenuta naopako.

Link to comment

Koja bese epizoda kad Rodni izlazi sa nekom Ribom koja Delu ne odgovara pa se dogovara sa Albertom da kad Rodni dodje i krenu da ga ispituju da se Albert kao iznenadi pa ovaj jedno 5-6 puta pogresi momenat. :)

Link to comment
Koja bese epizoda kad Rodni izlazi sa nekom Ribom koja Delu ne odgovara pa se dogovara sa Albertom da kad Rodni dodje i krenu da ga ispituju da se Albert kao iznenadi pa ovaj jedno 5-6 puta pogresi momenat. :)
"Rodney Come Home" Christmas special.Rodni se bio posvađao sa Kasandrom, pa da bi je napravio ljubomornom, pozvao u bioskop neku Tanju iz beše vodovoda ili tako nečeg. Pa su svi pokušali da mu prikažu kako su šokirani što on kao ženjen čovek izvodi neku tamo ribu u bioskop i tu je Albert trebalo da odglumi šok kad čuje, ali je nekoliko puta promašio pravi momenat.Tu se baš videlo kako se Delboj suzdržava od smeha i da su tu scenu ponavljali x puta. :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...