Jump to content
IGNORED

Mućke


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

preporucio bih svima da procitaju Mućke : priča o jednoj od najpopularnijih televizijskih komedija : Maken Grejam (knjizara.com) gde ima dosta pozadinskih prica. o tome kako je serija zamalo propala jer prvo prikazivanje nije proteklo dobro, pa su onda ponovili pilot gde je publika eksplodirala. pa kako je saliven dosta zivotnih situacija iz pabova preneo u scenario. na primer, scena kad rodni vodi sahranu a neko dovikne albertu "tvoja kocija je stigla", its...

  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, Ros said:

preporucio bih svima da procitaju Mućke : priča o jednoj od najpopularnijih televizijskih komedija : Maken Grejam (knjizara.com) gde ima dosta pozadinskih prica. o tome kako je serija zamalo propala jer prvo prikazivanje nije proteklo dobro, pa su onda ponovili pilot gde je publika eksplodirala. pa kako je saliven dosta zivotnih situacija iz pabova preneo u scenario. na primer, scena kad rodni vodi sahranu a neko dovikne albertu "tvoja kocija je stigla", its...

 

To sam zaboravio da kažem a hteo sam, čitao sam tu knjigu.

 

Serija je ponovoljena jer je bio štrajk na BBC. Posle prve sezone brojke su bile slabije tj slabe za tadašnje vreme, nastavak serije upitan, ali su se posle repriza te broje popravile, pa su nastavili.

Link to comment

^^ ta scena sa zaprepašćivanjem je jedna od legendarnih :D 

 

Dodao bih i ovu:

 


I ovaj kvout iz fot-iz-jor-nejm epizode:

 

I don’t want to worry you two boys, but unless I’m very much mistaken that young girl out there’s up the duff!”

 

Više mi je ležao Albert, teatralniji je glumac i zbog toga je mogao da izvodi ovakve stvari. Deka je bio levo smetalo, ne u smislu da smeta seriji nego sedi sa strane i ne radi ništa, samo dobacuje sarkastiče opaske. Dobro je bilo i to, naravno, samo mi bradati više leži.

 

Pisali smo o Mućkama uz ostale sitkome na nekoj od tema skoro, da, ali nisam uspeo da se setim gde, a i mislim da je to bilo offtopic za tu temu pa ajd bolje ovde.

 

Nisam gledao onaj prequell kada Rodni igra svog ćaleta, nešto vidim da je to više drama nego komedija pa nemam želju.

Link to comment
1 hour ago, zorglub said:

 

Meni ovo:

 

 

Kada sam prvi put gledao ovu scenu, mogao dam bukvalno da umrem od smeha. Bio sam klinac, ne secam se koliko sam godina imao. Sedeo sam na fotelji i gledao. Onda se dogodila ova scena, ja sam poceo nekontrolisano da se smejem, izgubio kontrolu nad telom i spustio se niz fotelju kao slinky, pa nastavio da se smejem lezeci na podu. U jednom trenutku se smeh pretvorio u zabrinutost, no pretekao sam nekako.

Ima i ona scena kad smisljaju scenario za film 🤣

 

 

  • +1 3
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ni meni ne smeta Kasandra i taj zaplet, jeste malo promenio dinamiku, ali ima i tu vrhunskih momenata, kad Rodni omasi i dodje staroj kuci, umesto da ode kod Kasandre, pa kad Del ide pod prozor dok se raspravljaju. 

 

Albert je genijalan, ovo kad treba da se zabezekne ili kad pita koje Rejcel, ludilo koliko je dobro. 

 

Bas sam bio klinac kad se emitovalo prvi ili drugi put, pamtim poslednji kadar iz najavne spice kad ide kamera na prljavog zutog trotockasa, to mi je urezano u secanje, jedno od najstarijih secanja. 

 

I moram reci genijalan prevod naslova serije. Bukvalno primer za sve prevodioce i uvek mi je to prvo cega se setim kad se prica o dobrim prevodima. 

  • +1 1
Link to comment

Dobro ste me podsetili, da obnovim gradivo. Valjda sam suvise mator, pa me ove starije humoristicke serije, jedine i nasmeju.

Izuzetak je Don't Trust B---- In Apartment 23, no verovatno zato i nije potrajala dugo (ili joj je dosao glave nesrecni trend politicke/rodne/sta god korektnosti).

Link to comment
1 hour ago, Sludge Factory said:

I moram reci genijalan prevod naslova serije. Bukvalno primer za sve prevodioce i uvek mi je to prvo cega se setim kad se prica o dobrim prevodima. 

 

Apsolutno.

 

Jedina stvar koja me je nervirala kod prevoda je bilo kada se neko obrati Delu sa Derek, a nasi to "prevedu" sa Derece..

  • +1 2
Link to comment

Ja odgledao samo par epizoda kad uhvatim na TV i onaj specijal u Majamiju.

 

Možda je vreme da uplovim u ovu seriju.

  • +1 1
Link to comment
On 7.5.2024. at 13:26, goofs said:

^^ ta scena sa zaprepašćivanjem je jedna od legendarnih :D 

 

Dodao bih i ovu:

 


I ovaj kvout iz fot-iz-jor-nejm epizode:

 

I don’t want to worry you two boys, but unless I’m very much mistaken that young girl out there’s up the duff!”

 

Više mi je ležao Albert, teatralniji je glumac i zbog toga je mogao da izvodi ovakve stvari. Deka je bio levo smetalo, ne u smislu da smeta seriji nego sedi sa strane i ne radi ništa, samo dobacuje sarkastiče opaske. Dobro je bilo i to, naravno, samo mi bradati više leži.

 

Pisali smo o Mućkama uz ostale sitkome na nekoj od tema skoro, da, ali nisam uspeo da se setim gde, a i mislim da je to bilo offtopic za tu temu pa ajd bolje ovde.

 

Nisam gledao onaj prequell kada Rodni igra svog ćaleta, nešto vidim da je to više drama nego komedija pa nemam želju.

Omiljeni Albet momenat za mene..kada god neko kaze nein, setim se Rodnijeve recenice:D

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...