Jump to content
IGNORED

The Sopranos


korindjar

  

124 members have voted

  1. 1. Najjači lik u seriji vam je:



Recommended Posts

Posto niko nece aj da ja prvi opljunem po filmu

 

Spoiler

Generalno sam imao neki filing da ce film biti njesra, ali sam ga svejedno kao i vecina fanova serije zeljno iscekivao. Sam pocetak je obecavao, uvodi nas u atmosferu njuarka 60ih, oseca se napetost, pocinju neredi i upoznajemo clanove i saradnike porodice DiMeo. Diki malo preglumljuje ali nije los, Rej Liota isto ali i on pije vodu, autentican je.  Onda krece sunovrat, pocevsi od scene gde Diki ubija caleta sa par udaraca glavom o volan. Mladi Silvio je ocajan, kao da se neko zajebavao. Bukvalno karikatura lika iz serije, non stop se krevelji za razliku od pravog koji je jedna od ozbiljnijih njuski, i kad treba i kad ne treba skida one gestikulacije rukama i ramenima. Pri tom u biografijama na sajtu hboo-a i po narativu serije on je tonijev ortak iz detinjstva, stariji je dve godine. Na pocetku filma toni ima jedno 9 godina, a Sil moze cale da mu bude. I ostali likovi su potpuno nerazradjeni tu su cisto da popune prostor, i nekome ko nije gledao seriju ne daju bas nista. 

 

Dejvid Cejs je dugo zeleo da napravi film o neredima u Njuarku, i logicno je da ih je ubacio u film. Ono sto nije logicno je ceo taj ark sa crncima, i njihov neverovatni totalni rat protiv italijanske mafije, ubijanje vojnika i kapoa koji kulminiraju u sceni pucnjave ispred kluba gde Harold ulazi i izlazi kao rambo. Totalno na tragu znj filmova o mafiji iz B produkcije 90ih i rubrike nije se desilo.  Da li je  cela ta prica ubacena zbog woka nemam pojma, ali je apsolutno nepotrebna. Dobili smo je umesto da smo videli nesto o hijerarhiji porodice DiMeo  i njihovim poslovima, komunikaciji sa drugim porodicama i mafijasima kojih je Dzerzi u to vreme bio prepun. 60te i 70te su zlatno doba mafije i vrhunac njene moci. Okej videli smo da Diki drzi igru brojeva u njuarku za Dzoni Boj Soprana i da njegovi podredjeni kradu stalke za televizore i zvucnike. 

 

Toni se jedva i pojavljuje a i kad se pojavi ne saznajemo nesto previse o njemu. Dobar je momak, bavi se sportom u kom zeli da uspe. Nema nikakav odnos sa caletom i vezan je za kevu, koja bas i nije u vinklu. Ne zanima ga kriminal, ali mu je Diki idol i ocinska figura. 

 

Jos jedan mindfuck je uncle Jun. Krajnje nebitan lik na potpunoj margini filma sve do scene pada na sahrani. Nista  nam do tada nije govorilo da je spreman da naredi ubistvo kolege iz mafije, vojnika koji je isti po rangu kao i on. Ili je moguce meni promaklo. Dzoni i Livia onako, Vera je dobro skinula matoru zlobnicu i njen lik je bolje uradjen i prisutna je u filmu, Dzoni je kao sto rekoh tu da popuni prostor.

 

Sve u svemu film deluje nedovrseno, kao da je 2 sata bilo premalo da se zaokruze price. Dikijevi lomovi su nekako zbrzani, razgovori sa stricem u zatvoru prenaivni i previse crtaju gledaocu njegova osecanja i razmisljanja.

 

Ja cu film oceniti sa nekih 6 / 10, ne mogu reci da je potpuno govno, ima tu i svetlih momenata, recimo muzika, automobili... 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Nisam gledao ali Sopranosi ne deluju kao materijal za film. Kako tu ugurati one genijalne scene od 10 minuta kad Toni ima migrenu, pa se dogega u gaćama do frižidera, traži kanoli par minuta i češe jaja, pa ga iznervira telefon i vrati se u krevet. Ne ide. 

  • +1 2
Link to comment

Kakva koincidencija!

Planirao sam večeras da gledam Ivanhoe i onda sam se u poslednjem trenutku predomislio i ipak odlučio za The Many Saints of ... i pored nepodeljeno loših utisaka ovde.

Kad ono, mali Tony na krevetu, nakon što je suspendovan iz škole čita Ivanhoe strip!

Link to comment
4 minutes ago, Ras said:

Kakva koincidencija!

Planirao sam večeras da gledam Ivanhoe i onda sam se u poslednjem trenutku predomislio i ipak odlučio za The Many Saints of ... i pored nepodeljeno loših utisaka ovde.

Kad ono, mali Tony na krevetu, nakon što je suspendovan iz škole čita Ivanhoe strip!

Izvinjavam se na ofu. Kog Ajvanha? Ima neki novi?

Link to comment
  • 1 month later...

Skoro sam pri kraju, ostalo mi jos 5-6epizoda

 

 

Do sada najbolje mi:

Pine Barrens kad su Paulie i Chris izgubljeni u sumi

 

Soprano Home Movie kad igraju monopol na jezeru

 

Prve tri sezone su sjajne, 4&5 podbacile, sesta hvata kvalitet nazad na polovini

 

Omiljen mi lik - Junior

 

 

Link to comment
1 hour ago, mustang said:

Skoro sam pri kraju, ostalo mi jos 5-6epizoda

 

 

Do sada najbolje mi:

Pine Barrens kad su Paulie i Chris izgubljeni u sumi

 

Soprano Home Movie kad igraju monopol na jezeru

 

Prve tri sezone su sjajne, 4&5 podbacile, sesta hvata kvalitet nazad na polovini

 

Omiljen mi lik - Junior

 

 

 

Monopol i tuča uz Take 5 Davea Brubecka i srkanje kečapa iz kesice u kombiju...

Link to comment

To su

2 minutes ago, John Coltrane said:

 

Monopol i tuča uz Take 5 Davea Brubecka i srkanje kečapa iz kesice u kombiju...

 

 

Te dve :laugh:

 

Ladno sam pokupila mimiku tonija kad gleda ispod oka :D.. Valjda ce me proci uskoro

 

 

Edited by mustang
Link to comment
On 4.10.2021. at 15:04, ZokiAsov said:

Posto niko nece aj da ja prvi opljunem po filmu

 

Sve si u pravu, samo previše milosrdan u konačnoj oceni.

 

Ovo ne da nije za 6/10 nego... ne znam, nula, promašena tema. Nije film uopšte nego neki fanovski omaž seriji. Junior ispali "he doesn't have the makings of a varsity athlete", i kao wink wink, nod nod, znate to iz serije, haha. Pa osamdeset puta sve tako isto. Priča tek u naznakama, razvoj likova ni toliko, samo reenactment scena iz serije. Plus Imperioli i njegova zagrobna naracija, jebotebog, kao crtani film da prave! "This is my grave, I got killed by my uncle, but that'll come later, now let me tell you about the year 1968 when I wasn't even born yet!" :isuse: 

 

Što je najtužnije, meni deluje da je osnovni koncept bio sasvim dobro osmišljen - mladi Toni se lomi da li da zaroni u svet kriminala ili ne, tu je Uncle Dickie Moltisanti da mu se nađe, baš kao što će se ovaj kasnije naći Kristoferu. Od toga je mogao ozbiljan film da se napravi.

 

Nagađam da su stvari krenule da se raspadaju kad je odlučeno da podtekst filma postanu race issues, tek onako bezveze. Bar od toga da su kakvu-takvu priču ispričali, ali ne. Black guy goes to war with the Mob because of white privilege, nothing happens to him, the end.

 

  • +1 1
Link to comment

Btw, 

Dok sam zivela u cikagu, radila sam za jednog paranoicnog najvrednijeg coveka, ulica ga vaspitavala, crnogorac poreklom, kao tinejdzer zapalio u italiju pa posle u usa. Anyway, lud ko struja, kad kazem u city hall ili nasima za koga radim, oni se krste sta mi fali u glavi. Polomljen nos, jak kao bik, meni dlaka sa glave nije smela da fali, doduse ni njemu pored mene isto zivcane, u to vreme (kraj '90-2000) vozila sam njegov dizel hamer preko zime i sve sto ima od voznog parka. 

 

I on je tako bio kum jedno 3-4 italijanske dece. Razboli mu se verenica a mora da se ide na bozicnu proslavu kod njih i upadam ja tu umesto nje. Vec neke od tih ljudi znam jer su ranije dolazili u ofis ili sam im odnosila neke stvari..u waste managment biznis su :evilsmile:Nebitno... 

Znaci, dnevna soba ista kao kod soprana kad je majka umrla scena osim sto je namestaj u originalnoj plastici (kao kod nasih roma iz cikaga, jedino kod njih belo/zlatno dominira a kod italijana braon/zeleno/belo 

 

Posle se muski odvoje u drugu prostoriju a zenski svet u kuhinju i trpezariju da spremaju sto. Mi neutralci, ne italijani, sedimo za barom u dnevnoj sobi. Moj gazda je sa njima i kad treba nesto medjusobno vazno da kazu, verovatno non PC, kazu na italijanskom. Cannoli ne jedem od njih. Ni na slici ne mogu da pogledam. A ni testenine (makarone, spagete, lazanje..) 

 

Mislim da je serija prilicno verno docarala njihov stil zivota, pogotovu ofise, skladišta taj fazon. Osim boljih kola koja su vozili, za nijansu boljih od proseka, sve ostalo nije imalo veze sa glamurom. Konstantna borba za prezivljanjem

 

Edited by mustang
Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...