Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

navodno je gas kod nas sjeban markerima koji se dodaju da ,ne znam, ne bi neko pretakao iz boca za upotrebu u domacinstvu ili tako nesto...u stvari ekipica je nasla jos jedan nacin da uzme kintu, za markiranje..

Link to comment

U stvari, moraš da imaš markere u plinu jer te na to obavezuju razni medjunarodni standardi. A tih markera u gasu je količinski toliko malo, da je priča da to "sjebava gas" smešna. 

Kao što sjebavaju dizel i benzin markeri koji se u to stavljaju.

 

Kvalitet gasa zavisi od proizvodnje i posledično odakle se uvozi.

Link to comment

Gde si sipao? Ja ponekad naspem na prvoj pumpi posle račanske granice (4.april?), i ne primećujem razliku u odnosu na Lukoilov gas.

 

Edit - o razlici u ceni sve mi jasno, ovo o kvalitetu me kopka

Edited by desboj
Link to comment

Prva pumpa u Zvorniku, posle sam sipao u Čapljini i stalo je manje nego što sam očekivao. Sve to posle vožnje prepunog automobila po bosanskim gudurama + klima, I taj drugi rezervoar sam ispraznio kao da sam vozio ovde po ravnom, neopterećen. Treći rezervoar sam sipao u nekoj vukojebini kod Milića i videćemo dokle će potrajati.

Link to comment

jel ima ovde stručnjaka za lizing?

 

konkretno, supruga je u firmi imala 4 godine auto 24/7 na raspolaganju. znači poslovno + privatno. e sad, potpisali su nekakav ugovor po kom je deo otplate lizinga pada na njih same kao korisnike i u privatne svrhe. i to nisu zanemarljive sume, tipa prva godina 12k mesečno, druga 10, 8, 4. recimo. Praksa je ranije bila da nakon isteka lizing perioda lica koja su do tada koristila auto dobiju ponudu da isti otkupe za neki ispod tržišni iznos. međutim izbiše peripetije. te nema otkupa uopšte, te nije preko poršea nego s-renta, oni ne daju otkup, te može kao fizičko lice po tržišnim cenama. i sad epilog je da će 'ovih dana' da izvrše neku procenu i daju ponudu. 

 

znam da nisam puno rekao, al ako se neko kojim slučajem direktno bavi ovim poslovima možda će znati da kaže koju. 

Link to comment

jel ima ovde stručnjaka za lizing?

 

konkretno, supruga je u firmi imala 4 godine auto 24/7 na raspolaganju. znači poslovno + privatno. e sad, potpisali su nekakav ugovor po kom je deo otplate lizinga pada na njih same kao korisnike i u privatne svrhe. i to nisu zanemarljive sume, tipa prva godina 12k mesečno, druga 10, 8, 4. recimo. Praksa je ranije bila da nakon isteka lizing perioda lica koja su do tada koristila auto dobiju ponudu da isti otkupe za neki ispod tržišni iznos. međutim izbiše peripetije. te nema otkupa uopšte, te nije preko poršea nego s-renta, oni ne daju otkup, te može kao fizičko lice po tržišnim cenama. i sad epilog je da će 'ovih dana' da izvrše neku procenu i daju ponudu. 

 

znam da nisam puno rekao, al ako se neko kojim slučajem direktno bavi ovim poslovima možda će znati da kaže koju. 

Taj dogovor izmedju firme i zaposlenog oko korišćenja vozila i nakon posla u privatne svrhe, nema nikakve veze sa leasingom vozila. To je stvar izmedju firme i zaposlenog. 

Tako da tu treba tražiti rešenje, jer je očigledno tu i problem. Leasing sigurno ništa tako ne traži od firme, jer oni daju u leasing vozila firmi pod odredjenim uslovima.

Firma kad plati zadnju ratu, ili onu veliku ratu(zavisi od tipa leasinga), vozilo može i da proda kome hoće jer postaje njihovo vlasništvo.

 

Ova zamešateljstva sa zahtevanjem da zaposleni koji koristi vozilo plaća i neki deo rate, je samo neka muljačina firme pa pošto im se to zakomplikovalo sad pokušavaju da se vade na ovoga ili onoga.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...