Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Mozes i 0w30,ako si 100% siguran u motor,ako nisi onda se rizik ne isplati kakaje 5w30 ko stvoreno za nasu klimu.

 

Viskoznost se bira prema klimi i generaciji motora.Jer suludo je recimo u auto iz 80-ih sipati 0w30.Postoji i neka klasifikacija prema procentu radnih casova u odnosu na deklarisani radni vek 25%,50%,75% radnih casova u odnosu na deklarisani radni vek,al nesto nisam cuo da se neko pridrzava toga.

 

Za prosecnog vozaca je 5w30 sve sto mu treba i jedina briga mu je da ga menja na vreme,ostalo je nebitno.

Link to comment

Sad je vec jasnije a veceras mi je malo objasnjavao i jedan lik sto ide u teretanu u kojoj radim, i koji radi u firmi sto uvozi neko Addinol ulje iz Nemacke. Gazdi je uvalio 4 litre za Pezoa a i ja sam se zainteresovao, moram priznati, jer je to original od uvoznika a sva ostala sam cuo da kopiraju. Jel cuo neko za tu marku, valjaju li cemu? Ako su ok, uzecu i ulje za servo, za menjac i kocnice i sve zivo.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

hqdefault.jpg

Sad je vec jasnije a veceras mi je malo objasnjavao i jedan lik sto ide u teretanu u kojoj radim, i koji radi u firmi sto uvozi neko Addinol ulje iz Nemacke. Gazdi je uvalio 4 litre za Pezoa a i ja sam se zainteresovao, moram priznati, jer je to original od uvoznika a sva ostala sam cuo da kopiraju. Jel cuo neko za tu marku, valjaju li cemu? Ako su ok, uzecu i ulje za servo, za menjac i kocnice i sve zivo.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

Sad je vec jasnije a veceras mi je malo objasnjavao i jedan lik sto ide u teretanu u kojoj radim, i koji radi u firmi sto uvozi neko Addinol ulje iz Nemacke. Gazdi je uvalio 4 litre za Pezoa a i ja sam se zainteresovao, moram priznati, jer je to original od uvoznika a sva ostala sam cuo da kopiraju. Jel cuo neko za tu marku, valjaju li cemu? Ako su ok, uzecu i ulje za servo, za menjac i kocnice i sve zivo.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Svaki brend mozes da kupus direktno od uvoznika,tako da te price o falsifikatima ne piju vodu.Jedino ako kupujes ulje na buvljacima i nekim malim radnjicama.

 

Ako je dilema Castrol ili Addinil,jedno milion glasova za Castrol.

Edited by SDSG
Link to comment

Pomoć :). Nakon duže pauze (10 god.), hteo bih da se ponovo aktiviram, nabacim auto i krenem da vozim. Budžet mi je tu negde oko 4k eura. Primarni pikovi su mi Honda Jazz i Toyota Yaris, sa nadom da to ipak bude Honda Jazz. Dopada mi se kako taj auto izgleda spolja i iznutra, njegova prostranost i udobnost, mada nikad nisam imao priliku da ga vozim. Takođe, kažu da se radi o pouzdanim i dugovečnim automobilima, što mi se isto tako dopada jer ne bih da visim po servisima više nego što treba itd.

Nažalost, ponuda Hondi na polovniautomobili.com nije baš neka. Pretraga mi vrati svega par komada i lista se ne menja danima, pa sam se pomalo unervozio jbg.

Ova dva komada su mi zapala za oko:

 

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10471344/honda-jazz-14i-vlasnik

 

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10398924/toyota-yaris-13vvti

 

Oba automobila su kupljena nova u Srbiji, I to je ok, ali malo me brine ovih, skoro 200.000km, koliko je prešla Honda. Nisam siguran da li je pametno kupovati auto koji je toliko prešao, bio on i japanac. U principu, zanima me da li grešim što sam suzio izbor na ova dva modela, odnosno ima li u ovom cenovnom rangu neki bolji dil od Jazza/Yarisa?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...