Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

e za neverovat kolka je iznutra. bio sam, zahvaljujuci pokojnom caletu, jedno vreme prve astre, prve u srbiji (:fantom:) i mislim da je ova sad korsa znacajno veca iznutra. jbg, kapiro uzeti nesto vece i jebackije, al posle obijanja pragova po jebenim placevima doslo mi da odustanem od kupovine.

onda mi jedan brt ( hehe ispostavilo se isto sa foruma) nasao auto kod svog majstora, a ovaj ga je prodavao u ime neke ribe.

Link to comment

ma oko 80k presao, benzin, 87konja.

ok auto, nije bugati al sluzi narodu. bio je, ne secam se sad, al ispod 5k.

 

moj ti je savet da jedared odes na izlet po placevima u njemackoj pa da vidis kakvog tu kvaliteta prodaju. ne kapiram kako ovo sto stigne kod nas uopste moze da vozi.

Link to comment

e da, nije lose znati, u najmanje 2 pokrajine dosad je cak i evro 5 sto se tice zeldija zabranjen u gradovima, a prica se da ce taj trend i ostali prihvatiti.

tako da dizelima bas pada cena, ko oce to recimo da ocera za srbiju, sad je momenat. mogu stvarno odlicna auta sa malo km da se nadju.

evro 4 ce jos malo da dele umesto zvaka kad nemaju kusur, posto od pocetka sledece god nidje nece da vredi. mada to mahom vec jesu krsevi.

Link to comment

e da, nije lose znati, u najmanje 2 pokrajine dosad je cak i evro 5 sto se tice zeldija zabranjen u gradovima, a prica se da ce taj trend i ostali prihvatiti.

tako da dizelima bas pada cena, ko oce to recimo da ocera za srbiju, sad je momenat. mogu stvarno odlicna auta sa malo km da se nadju.

evro 4 ce jos malo da dele umesto zvaka kad nemaju kusur, posto od pocetka sledece god nidje nece da vredi. mada to mahom vec jesu krsevi.

pa na to sam i mislio, jebote, sto nisi uzeo nekog dizelasa iz njemacke?

Link to comment

Odradio danas mali servis, zamenio svecice, odradjeno ultrazvucno ciscenje dizni i jos neke sitnice... i super sve, samo mi rekao majstor da se auto ulenjio, da taj motor treba da vuce dosta bolje i da treba povremeno da idem negde dalje da ga produvam voznjom u vecim obrtajima. Posto sam cuo za to ali mislio da je mit, zanima me vase misljenje, jel tripuje ili jok? Napominjem da ovaj 1.6 sa 105 konja ide znatno bolje od starog 1.4 sa 90, mada ne znam sto bi majstor to rekao ako nije vozio jos neku Astru s tim motorom.

Edited by Zli Gli
Link to comment

Odradio danas mali servis, zamenio svecice, odradjeno ultrazvucno ciscenje dizni i jos neke sitnice... i super sve, samo mi rekao majstor da se auto ulenjio, da taj motor treba da vuce dosta bolje i da treba povremeno da idem negde dalje da ga produvam voznjom u vecim obrtajima. Posto sam cuo za to ali mislio da je mit, zanima me vase misljenje, jel tripuje ili jok? Napominjem da ovaj 1.6 sa 105 konja ide znatno bolje od starog 1.4 sa 90, mada ne znam sto bi majstor to rekao ako nije vozio jos neku Astru s tim motorom.

Reci tom majstoru da ti ga malo produva on.

Link to comment

Odradio danas mali servis, zamenio svecice, odradjeno ultrazvucno ciscenje dizni i jos neke sitnice... i super sve, samo mi rekao majstor da se auto ulenjio, da taj motor treba da vuce dosta bolje i da treba povremeno da idem negde dalje da ga produvam voznjom u vecim obrtajima. Posto sam cuo za to ali mislio da je mit, zanima me vase misljenje, jel tripuje ili jok? Napominjem da ovaj 1.6 sa 105 konja ide znatno bolje od starog 1.4 sa 90, mada ne znam sto bi majstor to rekao ako nije vozio jos neku Astru s tim motorom.

Klasican srpski majstor treba to mnogo bolje da ide,hoce to tako provozaju jednom beki auto od 100-ak konja i onda im on postane merilo kako 100 konja trrba da vuce.Al zaborave da nema svaki auto istu masu,prenos.Dakle majstor prodaje pamet,kao i 80% njegovih kolega.

 

To da mali gas ulenji motor je mit.Motoru prijaju setnje kroz obrtaje,ali to nema veze sa time sto ti majstor prica

Link to comment

Jebote, guglao sam malo o tome i ovo je vecita tema :D Naravno, 80% ljudi je pisalo da je tacno, te se stvara neka garez negde, te izadji na otvoren put pa ga ocepi u obrtaje, ovo ono... Inace, ovaj majstor generalno vazi za vrlo dobrog i ovako je dobar lik ali eto...

 

Inace, radi uglavnom Opele, drzi njihove nove i polovne delove, kaze da je vozio dosta puta Astru H 1.6 i mozda stvarno ima neka sto bolje vuce, mada kapiram da to zavisi od vise faktora a postoji i ona varijanta sa 10 konja vise, motor sa oznakom Z16XER a moj je Z16XEP. Ko ce ga znati ali ja cu stvarno da ga malo pocepam na otvorenom putu, evo godinu dana ima kako vozim i nisam probao nikad preko 160, nema smisla...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...