Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Mislim da je Jazz bolji izbor, ne samo zato sto sam ga vozio 6 godina :) Istini za volju, ne ovaj sa tvog linka, vec 2. generaciju. U Yarisu sam vozen ali sam se osecao mnogo skucenije nego u Hondi. Visok 185, i nisam imao problema sa prostorom u Jazzu, doduse onda pozadi nema mesta bas za nekog moje visine ali je opet prostraniji od Toyote. Isto se odnosi i na prtljaznik.

 

Sto se kilometraze tice, ne mogu da sudim, ja sam moj prodao sa 93 kkm i sljakao je kao prvog dana, ali generalno ti atmo motori bi trebalo da mogu da izguraju mnogo, mnogo kilometara.

 

Mislim da su Toyote ovde zastupljenije pa je lakse naci pristojan primerak, a to za sobom povlaci i lakse odrzavanje, pa i to treba uzeti u obzir.

Link to comment

Moj je drug godinama vozio Jazz i bio izuzetno zadovoljan. Pri tom je i prilično visok.

 

@Willow - a što ne odeš i pogledaš oba automobila, sedneš u njih, porazgovaraš sa ljudima i izabereš za sebe. Ne može drugi da bira umesto tebe.

 

Na strani Honde su i klima i nešto niža cena, pored toga što je prostranija.

Link to comment

Hvala, ljudi, hvala i tebi Rase, bekrijo :). Nije baš da ne mrdam dupe iz fotelje: ono, u proteklih mesec-dva išao sam da vidim uživo par Hondi i Yarisa koji su na polovniautomobili.com bili oglašeni kao vlasnički, kupljeni novi u Srbiji i izgledali pristojno. Međutim uživo je to bila druga priča, tako da ništa nije bilo od posla. Jbg, ljudi su skloni prećutkivanju nekih banalnih očiglednosti kad bi da utope svoje metalno mezimče. U prinicipu, ne sumnjam da bih sa bilo kojim od ova dva modela bio zadovoljan, tako da je rešenje jednostavno, sad mi samo još preostaje da nađem iole pristojan primerak za 4k eura.  

Link to comment

novi Ignis je odlican mali auto.

komotno stanu 4 coveka, simpaticnog je dizajna, nije tezi od 850kg, 1.2 motor je jednostavan i stedljiv.

ok, malo je bucan na autoputu i sporo ubrzava (ne mozes ocekivati cuda od 90ks i 120Nm) i prtljaznik mu je prosecan za tu klasu (manji od 300l). nista drugo mi nije zasmetalo.

probaj ga.

Link to comment

Imam problem sa sekvent plinom. Naime vozio sam ga od jula prosLe godine da bi negde u martu ove počeo da zeza u smislu da neće sam da prebaci na plin kada dostigne potrebnu temperaturu već moram da ga tada isključim pa uključim i proradi. Odem kod majstora koji je ugrađivao on mi kaže da je u pitanju zaprljani ventil jer je plin kod nas jako loš. Izvadi on ventil i očisti i radi dobro. Međutim posle nekih 600 km opet ista stvar. Odem kod njega opet odradi isto ali sad nisam prešao ni 250-300km opet isto zeza. Jel imao neko sličan problem? Da li je stvarno toliko loš gas ili je u pitanju taj ventil? Danas ću da idem da kažem da ga sada ne čisti nego nek ga zameni.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...