Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

1 hour ago, Ayatollah said:

Prerano sam počeo da kenjam da su mi prelake borbe u D:OS 2...

Nisam skoro video naslov, gde mozes tako cesto da naletis na protivnika dosta viseg nivoa, ako nisi dovoljno oprezan. Stalno save, save, kao sto je bilo popularno reci na psx.

Edited by Miljenko
Link to comment
On 7.11.2020. at 14:45, vise lisica manje krpelja said:

 

 

Kupljen polovni CD Skyrim i izgleda da je sifra vec ukucana kroz neki drugi steam konto. Ima li sanse ipak instalirati kroz CD?

Hvala!

(simbolicni) iznos vracen uz izvinjenje

Edited by vise lisica manje krpelja
Link to comment

Gejmeri, kako rangirate Europa universalis (IV) na listi najboljih igara koje ste igrali na pc, odnosno mozda u kategoriji tih grand-strategy/strategy igara tipa AOE?

Top 20?

Ocigledno EU3 nema "real-time-strategy" i nema fokusa na velike epske bitke. Mozda je to fokus u Crusader kings, da vidimo

Link to comment
On 8.11.2020. at 19:33, Ayatollah said:

Prerano sam počeo da kenjam da su mi prelake borbe u D:OS 2...

o, pozdrav kolega, ja krenuo, nakrcao nekih 12-ak sati, a još nisam ni Fort Joy skroz očistio :D  iako sam pobio sve magistrate :D 

Link to comment

Fort Joy mislim da nije toliki problem, cini mi se da neces naleteti na neprijatelja koji ima 3+ nivoa vise od tebe. Naravno treba isprobavati, posto su neki delovi laksi, a neki ne bas. Kasnije sam sa likovima oko 12-13. nivoa susretao protivnike 17-18. nivoa, gde jednostavno nemam nikave sanse. Zato sam naucio da stalno snimam i trazim pogodne regije za levelovanje.

Sjajna igra u svakom slucaju. Dosta teza od keca, no i bolje uradjena u celini. Companionsi su odradjeni brutalno dobro.

U to ime (mada je ovo pre za onaj topik sa muzikom):

 

 

 

Edited by Miljenko
Link to comment

Igram The Stanley Parable. Igra je originalno bila mod za Half-Life 2, ali je kasnije izdata u stand-alone verziji. U ulozi ste tipa kojem je jedini posao u firmi u kojoj radi da pritiska dugmiće prema uputstvima koja mu izlaze na monitoru. Jednog dana se desilo da sat vremena nije dobio nijedno uputstvo, pa je izašao iz svoje kancelarije i shvatio da je firma potpuno prazna, te krenuo po kancelarijama da vidi o čemu se radi. Tu kreće zabava. Stenlijevo kretanje prati glas naratora koji govori šta je sledeće uradio, pa će tako u prostoriji u kojoj postoji dvoje vrata da kaže da je Stenli išao levo, na primer, i ako pratite sve što narator kaže, brzo se stiže do kraja. Međutim, ako ne radite ono što narator govori, već odaberete desna vrata, na stepenicama odete dole umesto gore i pritisnete dugme on umesto off, igra se zapliće u mnoštvo jako interesantnih scena praćenih fenomenalnom naracijom.

 

Dobra je SK recenzija - https://www.sk.rs/2014/01/siop09.html

 

Quote

 

Pre dve godine imali smo priliku da odigramo veoma nekonvencionalan Half-Life 2 mod po imenu Stanley Parable. Vrlo brzo ovaj mod osvojio je publiku urnebesnom pričom i činjenicom da je svaka igračeva akcija bila propraćena naracijom. Autori, međutim, nisu sedeli na lovorikama i protekle dve godine krčkali su prošireno HD remix reizdanje, upregnuto u aktuelni Source endžin. Ovo je jedna od najbitnijih igara koje ćete odigrati ove godine.

 

Sada bi bila dobra prilika da napomenemo da, ukoliko niste igrali originalni mod (opisan u rubrici „Staro za novo”, SK 9/2011), isprobate barem demo pre nego što nastavite s čitanjem teksta. Dakle, Stanley Parable je „hodalica”, nenasilna avantura u prvom licu jednostavnih kontrola. Igrač se nalazi u ulozi Stenlija iz naslova, prosečnog čoveka bez ambicija osim da po ceo dan na kancelarijskom računaru prati i izvršava uputstva s ekrana. Jednog dana, na ekranu se ništa nije pojavilo i sve Stenlijeve kolege su netragom nestale. Tu počinje Stenlijeva avantura.

 

Kao i mod, igra se poigrava predstavom slobode izbora u igrama. Možete ispratiti priču koju narator pripoveda, spasti dan i biti počašćeni hepi endom. To je ono što bi Stenli uradio, ali igrač nije Stenli. Igrač može da skrene s puta, zaviri u neki skriveni kutak, pokuša da „pokvari” igru radeći nešto što autori nisu predvideli ili prosto ostane da stoji u plakaru za metle. Upravo u tome igra briljira, reagujući na svaki korak koji učinite u virtuelnom svetu, pozivajući da istražujete i nađete „rupe” u naraciji ili nivou, sve vreme spremna da vam pokaže kako je tačno to očekivala od vas.

 

Glavna zvezda je, ipak, pripovedač kome glas i ovaj put pozajmljuje fenomenalni Kevan Brajting. On će istovremeno biti vodič, protagonista i negativac a, pre svega, saputnik igraču kroz pajtonovski apsurdne situacije kojima igra obiluje. Konstantno će rušiti „četvrti zid” i obraćati se direktno igraču. S obzirom na to da je igra delo Britanaca, možete da očekujete vrhunski, inteligentan humor, najsličniji onom iz dela Daglasa Adamsa (štaviše, Kevanov glas izuzetno podseća na naratora iz filma „Auto-stoperski vodič kroz galaksiju”), ali i povremene trenutke ozbiljnosti pa i sete. Ipak, glavna poenta igre jeste kritika modernih igara, linearnosti pre svega, ali i naše opsesije sakupljanjem achievementa. Ništa od ovoga nije izneto pred igrača „na tanjiru” već ostavlja dovoljno prostora za interpretaciju i razmišljanje dugo nakon što isključite igru. Autori su svesni da igrači nisu bezumni dronovi i ni u jednom trenutku ih ne tretiraju tako, što je zaista retkost da se vidi u modernim igrama.

 

Stanley Parable je biser kakav se retko sreće, igra kao nijedna druga a ipak dovoljno prizemna i nepretenciozna, te ne ostavlja utisak nadmene „art” igre. Jasno će izneti svoje stavove o „životu, vaseljeni i svemu ostalom” usputno upirući prst na industriju video-igara i smejati joj se u lice, kroz jedan od najoriginalnije napisanih scenarija koje smo imali prilike da iskusimo u igrama. Jedini problem je što igra ima kraj, to jest kroz četiri do pet sati igranja otkrićete sve tajne i mesta i želećete još, što samo pokazuje koliko su majstorski posao autori uradili.

 

 

Edited by napadaj
Link to comment

Ima neko neki sajt gde moze da se pazar CoD: Cold war za PC a da nijepreko 50 jura? Ovi svi moji sajtovi gde pazarim svi su skoro pa kao fabricka. Najeftinija koju sam nasao je 52 evra, nesto mi mnogo

Link to comment

Ma prebacili se na battle.net pa su izgleda sjebali svima šeme. Aposlutno mi je neverovatno da fabrička kosta 59.99 a na bilo kojem sajtu, najjeftinija 52.99 (plus par evra koje uzimaju za transakcije). Cyberpunk moze da se nadje upola cene a CoD jok. Čudno

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Igrao iko aoe3? izgleda bolje od 2 graficki gledano

 

Imate li preporuku/e za nekog ko nije igrao igre novije nego od pocetka 2000-i?

Dakle sve izmedju 2002-2020 a da nije potreban steam za instalaciju. Molim skratite preporuku na 1-2 igre.

Edited by vise lisica manje krpelja
Link to comment

Igrao sam ja, no nikada nisam priveo kraju. Dodjem do polovine trece kampanje i tu stanem. Imam i sada instalirano.

Sta volis da igras?

Od mene naravno RPG predlog, Vampire: the Masquerade-Bloodlines. Bez sumnje najbolji RPG naslov sa vampirskom tematikom (2004.). Zajednica je aktivna, pa ima puno modova, questova. 

Tomb Raider prequel trilogija je sasvim pristojna. Prvi deo je dobar, dok je dvojka meni spektakularna (Rise of the Tomb Raider). Zavrsni deo tek treba da probam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...