Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

2 hours ago, Ayatollah said:

Ja sam igrao Arcanum, ali toliko davno da se više ni ne sećam o čemu se radi, tj. sećam se samo pojedinih fragmenata igre. Mislim da je nikada nisam završio - stigao sam sa pričom u ono neko staro propalo kraljevstvo na jugu mape, i tu sam stao.

Ne jedan nego dva bivsa Arcanum igraca na forumu, ovo je vec skoro pa cudo! :D

Taj propali gradic dernholm je daleko od zavrsetka igre s druge strane.

Odlican story, odlicna muzika, gameplay, quests i sva ona aludiranja na stvarne licnosti i dogadjaje itd. (Gilbert Bates= Bill Gates, cedric appleby=Apple, Nasruddin=nasr-e-din ili tako nekako, religiozni Virgil = lik iz Danteove knjige itd.)

Koji je uzitak bio napraviti tesla coil i odmah zatim spustiti se u kanalizaciju taranta onu opsirniju i pobiti sve zivo s relativnom lakocom :D

Sam intro igre na zephyru je tako ocaravajuci da je tesko da ne probudi znatizelju. Steam punk!

2 hours ago, Ayatollah said:

Ja sam igrao Arcanum, ali toliko davno da se više ni ne sećam o čemu se radi, tj. sećam se samo pojedinih fragmenata igre. Mislim da je nikada nisam završio - stigao sam sa pričom u ono neko staro propalo kraljevstvo na jugu mape, i tu sam stao.

 

2 hours ago, Miljenko said:

Ja imam uvek instalirane heroje od trojke do petice. Cetvorka je uvek kudjena, a meni je ona bolja od svih kasnijih. Prilicno velike mape; opstanak cesto visi o niti.

Nekako 4 kao da je bio stepen unazad, tj. na 2. 5 previse avanciran/"moderan". Nekako je 3 klasik.

Link to comment
3 hours ago, Hamlet Strašni said:

Ја се дрогирам Херојима 2 тренутно. Купио сам их на гогу за пар евра.

 

Имам и тројку негде, али ми није јасно зашто вам је интелџенс толико добар у тројци? ТО беше даје бонус у знању? Та вештина ми је гора и од оне која даје могућност преношења магија (осим за помоћне хероје) - оне што преносе трупе

Fino znati da se stare igre jos igraju!

5 unita na svakom heroju, grafika 2d? U danasnje doba tesko se baciti na to osim ako ne postoje nostalgicni razlozi

Black dragon bas prejak ako dobro pamtim

 

Od 2008 svake 2-3g odigram diablo2 na mozda 50ak dana dok ne dosadi igra i neki iskompleksirani igrac poznati fasista iz salcburga koji remeti ostalima konstantno s svojim high lvl barb. Doslovice se stice utisak da mu je ta igra zivot jer je 24/7 na njoj vec mozda 15g

Edited by vise lisica manje krpelja
Link to comment

Ja bas igram Torment trenutno. Arcanum stignem na odredjeno mesto i onda nikako da nastavim. Ponovo se bakcem sa nekim elementalima po rudnicima. Glavni lik, naravno zenski je vec na solidnom 17. nivou, orijentisan prema magiji, sto uz dva kompanjona donosi prilicno lagodno igranje. Dobro si me podsetio da se vratim istom.:happy:

Edited by Miljenko
Link to comment
43 minutes ago, vise lisica manje krpelja said:

Ne jedan nego dva bivsa Arcanum igraca na forumu, ovo je vec skoro pa cudo! :D

Taj propali gradic dernholm je daleko od zavrsetka igre s druge strane.

Odlican story, odlicna muzika, gameplay, quests i sva ona aludiranja na stvarne licnosti i dogadjaje itd. (Gilbert Bates= Bill Gates, cedric appleby=Apple, Nasruddin=nasr-e-din ili tako nekako, religiozni Virgil = lik iz Danteove knjige itd.)

Koji je uzitak bio napraviti tesla coil i odmah zatim spustiti se u kanalizaciju taranta onu opsirniju i pobiti sve zivo s relativnom lakocom :D

Sam intro igre na zephyru je tako ocaravajuci da je tesko da ne probudi znatizelju. Steam punk!

 

Ja se sećam da sam summonovao neka dva ogra sa ogromnim toljagama, i to je manje-više bilo dovoljno za sve borbe. Inače, koliko se sećam, Arcanum je valjda jedina igra koju možeš završiti ili ubijanjem bukvalno svega što se kreće, počev od prvog lika koji ti prilazi u olupini dirižabla, ili bez i jedne jedine borbe, uključujući i finalnog bosa, kao i svim kombinacijama između. Nažalost, ja je nisam završio, i ona spada u grupu od nekoliko igara koje nisam igrao kada im je bilo vreme, a posle nisam mogao da nateram sebe da ih završim, zajedno sa prvim i drugim Fallout-om i prvim i drugim Gothic-om. JBG, nije se imalo za kompjuter tada, a kada se skupilo za kompjuter, došao je WoW...

Edited by Ayatollah
Link to comment

igrao sam i ja arcanum. kvalitet opada kako prica odmice, pogotovo pred kraj (secam se nekih neinteresantnih kasnijih lokacija). nije bas tako dobra igra, ima neke izuzetne elemente kao sto je integrisanost literarne podloge odnosno teme konflikta magije i tehnologije sa mehanikom igre (onaj sistem afiniteta ka magiji ili tehnologiji), ali nedostaci su bar isto toliko veliki. 

Link to comment
50 minutes ago, Miljenko said:

Ja bas igram Torment trenutno. Arcanum stignem na odredjeno mesto i onda nikako da nastavim. Ponovo se bakcem sa nekim elementalima po rudnicima. Glavni lik, naravno zenski je vec na solidnom 17. nivou, orijentisan prema magiji, sto uz dva kompanjona donosi prilicno lagodno igranje. Dobro si me podsetio da se vratim istom.:happy:

cudom se ne mogu nacuditi da jedna relativno opskurna igra na nekom globalno gledano manjem forumu ima bivse igrace. Znaci ima nas tacno za fanclub :thumbup:

lvl 17 + rudnici zvuci kao BM rudnik. obicno je 15 dovoljno za dobrog borca uz kompanjone. Sto naravno zenski? :)

Drago mi je :)

41 minutes ago, Ayatollah said:

 

Ja se sećam da sam summonovao neka dva ogra sa ogromnim toljagama, i to je manje-više bilo dovoljno za sve borbe. Inače, koliko se sećam, Arcanum je valjda jedina igra koju možeš završiti ili ubijanjem bukvalno svega što se kreće, počev od prvog lika koji ti prilazi u olupini dirižabla, ili bez i jedne jedine borbe, uključujući i finalnog bosa, kao i svim kombinacijama između. Nažalost, ja je nisam završio, i ona spada u grupu od nekoliko igara koje nisam igrao kada im je bilo vreme, a posle nisam mogao da nateram sebe da ih završim, zajedno sa prvim i drugim Fallout-om i prvim i drugim Gothic-om. JBG, nije se imalo za kompjuter tada, a kada se skupilo za kompjuter, došao je WoW...

Mora da je solomon doone, meni prvi karakter ikad. Izuzetno lagodno koristiti njegovu crni magiju kroz igru.

Dosta kombinacija ali BM klan se ne moze preskociti cini mi se - ovo od nekog ko je zavrsio igru makar 3-4puta na razne nacine osim evil. Ali na BMC pratioci mogu vrsiti borbu, ne...

Prvi fallout nikad zavrsio zbog strukture igre odnosno ide na sat. Drugi dosao do zadnjeg sefa i pruzio nikakav otpor jer je valjda trebalo iskluciti automatsko oruzje oko njega. Fallout 2 teze do zadnjeg bosa nego arcanum, imo.

Kompjuter skuplji tad nego sad a standard nizi tad.

19 minutes ago, Krošek said:

igrao sam i ja arcanum. kvalitet opada kako prica odmice, pogotovo pred kraj (secam se nekih neinteresantnih kasnijih lokacija). nije bas tako dobra igra, ima neke izuzetne elemente kao sto je integrisanost literarne podloge odnosno teme konflikta magije i tehnologije sa mehanikom igre (onaj sistem afiniteta ka magiji ili tehnologiji), ali nedostaci su bar isto toliko veliki. 

Moguce, opet varira od puta kojeg igrac uzme.

Sami dijalozi i glasovi nekih likova su toliko opsirni i inteligento slozeni da je samo po sebi skoro pa dovoljan razlog za igranje te igre, na stranu fajting ili questovi. Nekad ukljucim kerghana na YT iz cista mira, takodjer i ost i glasove svih karaktera. Odlicno pomagalo za biti prvi u razredu na engleski ako nista drugo :D

Kao neko ko je igrao <50 pc igara, fino cuti od iskusnih kriticara takodjer. koji su nedostatci u igri za tu eru? ili danasjnu?

SPoiler za MIljenka!  Probao igrati nedavno i dosadilo nakon 15min nazalost...isto bi bilo i sa red alert ili kknd2 i mnoge druge iz tog doba. jedino homm3 i diablo su nekako konstanta.

 

Ako bi nesto novo probao, osim nesto od paradoxa, to je jedna koja se dosta reklamirala kad je bio nba lokaut - skyrim. Izgleda izvanredno.

Edited by vise lisica manje krpelja
Link to comment

Jeste BM rudnik. Sto se tice likova, osim gde je to skriptovano (Witcher, Gothic serijal i jos par naslova gde je glavni lik unapred odredjen), volim da probam nesto drugacije. Zato i zenski glavni lik. Sto neko rece za igranje Skyrima i isto pitanje, prijatnije je da gledas zensku pozadinu tokom cele igre, nego musku.:happy:

Link to comment

@vise lisica manje krpelja Sve super, ali nazvati Arcanum "relativno opskurnom igrom" je malo veci presedan - igra je proglasavana RPGom godine od strane raznoraznih gejmerskih novina/portala :D

Na stranu sto su momci iz Troike posle razvili Vampire: The Masquerade (jednu od mojih omiljenih igara), imas dosta ljudi koji su gledali posle sta su ovi jos razvijali, pa se vracali i na Arcanum.

Link to comment

HOMM3 igran svaki single player do kraja, sve ekspanzije cak i ona Chronicles. Posle sam probao i neku rusku custom budzevinu gde su stavili sve zivo i nezivo ali sam brzo ugasio.

 

U prvom mesecu korone kupio na Steam trojku za nekih 4-5e

Link to comment
17 hours ago, Chika Spale said:

@vise lisica manje krpelja Sve super, ali nazvati Arcanum "relativno opskurnom igrom" je malo veci presedan - igra je proglasavana RPGom godine od strane raznoraznih gejmerskih novina/portala :D

Na stranu sto su momci iz Troike posle razvili Vampire: The Masquerade (jednu od mojih omiljenih igara), imas dosta ljudi koji su gledali posle sta su ovi jos razvijali, pa se vracali i na Arcanum.

za ovo podneblje je logicno ocekivati da je nepoznata igra pogotovo u to doba kad nije svako imao komp, mejutim izgleda svaki treci  entuzijasta na topicu upoznat s igrom:thumbup:

Ima i neki vormantown za multiplayer koji se moze igrati i singleplayer. Prilicno izazovno ali cini mi se da sam zavrsio nekako jednom.

16 hours ago, *edited by mod said:

HOMM3 igran svaki single player do kraja, sve ekspanzije cak i ona Chronicles. Posle sam probao i neku rusku custom budzevinu gde su stavili sve zivo i nezivo ali sam brzo ugasio.

 

U prvom mesecu korone kupio na Steam trojku za nekih 4-5e

Gelu kampanja najdraza, taj sharpshooters specialitet je elitan. Milina. Pestilence lake je onda poznato, ne?

Ruski softver za bolji kompatibilitet rezolucije, neki lobbyroom za multiplayer +  gomila napravljenih random mapa? Multiplayer online za homm3 je veliko razocarenje i poprilican test zivaca

Edited by vise lisica manje krpelja
Link to comment
17 hours ago, 189- said:

 

free cele ove nedelje ako neko zeli da proba.

Ovo ili CK prvo za pocetnike ili nije bitno?

Period adaptacije ako postoji iskustvo s slicnim igrama nekad davno?

Edited by vise lisica manje krpelja
Link to comment

nikada nisam igrao ck, tako da ne znam. gleado sam sada malo streamove kada je izasao treci deo, i nije ono sto mene previse zanima.

 

ja sam pre deset-petnaest godina igrao knights of honor i nesto malo medieval i odatle mi malo iskustva pre nego sto sam poceo sa eu4 (koje sam iznova i iznova pocinjao 3 puta jer mi je bilo pretesko shvatiti igru). slicne igre ali i razlicite ako ima to ima smisla tako reci.

eu4 je dosta teska igra za nauciti, trebace ti nekoliko stotina sati da pohvatas kako sve funkcionise ali svakako vredi. kao sto rekoh ja sam iz treceg, cetvrtog pokusaja konacno uspeo da shvatim igru dovoljno da me primami sve vise i vise da nastavim.

 

naravno, sada postoji milion youtubera i twitchera koje mozes gledati pa mozes lepo polako uciti. i ja sam tako radio kada sam pocinjao i sve do danas ih gledam i ucim. igra je mnogo kompleksna i ima puno random stvari sto se moze izdesavati tokom kampanje pa treba to sve pohvatati i nauciti.

 

svakako vredi probati. imas na pocetku izbor da igras sa najjacim i najlaksim za igru drzavama u tom periodu pa da shvatis kako stvari funkcionisu (ottomani, castilla, portugal, etc). 

 

ako imas bilo kakvo pitnaje u vezi igre samo pitaj i pokusacu pomoci.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...