Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

@Gwent

 

To, to :) ja sam napakovao dosta dobar deck sa Nordlinzima i sa njim prelazim, za sada, one partije koje mi se serviraju kroz Questove. Ostali deckovi su mi mrsavi, nedovoljno za ozbiljnu partiju. I kupujem karte kad god vidim da ima u ponudi kod nekog merchanta. Jedino sto slabo igram je sa random igracima po mapi, tu koliko sam video i ne moze nista da se dobije osim neke sitne kinte.

Link to comment

čujem da su dosta preradili gwent u thronebreakeru, što ne čudi jer w3 varijanta ipak nema dovoljno mesa™ da iznese celu igru. jesi igrao obe verzije da uporediš?

Edited by Calavera
Link to comment

Jesam. Meni se obe svidjaju, pa i nisam previse merodavan.:D U Thronebreakeru imas one standardne bitke, za koje imas set koji se polako formira od pocetka igre i situacione (da to tako nazovem) borbe, gde neki quest problem resavas kombinovanjem unapred zadatih karata, pokusavajuci da nadjes pravu kombinaciju za konkretan problem. Obicno je rec o cudovistu koje se razbaskarilo na nekoj lokaciji, pa ga se treba resiti zbog nekog bonusa/dodatka.

Edited by Miljenko
Link to comment
19 hours ago, goofs said:

@Gwent

 

To, to :) ja sam napakovao dosta dobar deck sa Nordlinzima i sa njim prelazim, za sada, one partije koje mi se serviraju kroz Questove. Ostali deckovi su mi mrsavi, nedovoljno za ozbiljnu partiju. I kupujem karte kad god vidim da ima u ponudi kod nekog merchanta. Jedino sto slabo igram je sa random igracima po mapi, tu koliko sam video i ne moze nista da se dobije osim neke sitne kinte.

Može dobro da se igra i sa Nilfgaardom, kada se pokupe oni njihovi špijuni i heroji, premda iskustvo jeste vrlo slično kao sa Nordlinzima. Uz to, kada pokupiš kartu za Emhyra da može da uzme jednu kartu sa protivnikovog groblja, sve postaje prelagano. Scoiateli i Monsteri su mi slabiji, Monsteri posebno, jer im je većina jedinica Melee, pa protv njihovih deckova samo spamuješ Frost karte.

 

Btw, igraj protiv usputnih merchanta, nemaju neke dekove, a mogu ti zapasti ozbiljno dobre karte ponekad.

Link to comment
17 hours ago, Calavera said:

čujem da su dosta preradili gwent u thronebreakeru, što ne čudi jer w3 varijanta ipak nema dovoljno mesa™ da iznese celu igru. jesi igrao obe verzije da uporediš?

Ja igram pomalo i posebnu Gwent igru, to se mnogo razlikuje od Gwenta u Witcheru, čak bih rekao da je drastično drugačija.

Link to comment

Zanimam se sa nekim naslovima koje nisam igrao ranije. HOMM 4 su sasvim dobri; ne kapiram toliki hejt prema njima. Prva mapa "A Pirate's Daughter" je bila jedna od tezih uopste. Par puta sam ostajao bez grada i u zadnji cas nalazio neki sa dovoljno slabom odbranom. Sada sam na drugoj  mapi i jos malo pa je pao i poslednji rival. Procitah negde da je to najteza kampanja; nadam se da ostale nece biti dosadne/prelake.

Preko psx emulatora igram prvu Personu, dosta drugaciji koncept, u odnosu na kasnije naslove. Zanimljiva ideja o pregovaranju sa neprijateljima, kako bi izmamio spell card za fuziju.

Eve Burst Error je avantura, sada vec prilicno stara. Prva verzija se mogla podvesti pod pravi hentai, dok je ova koju ja imam trenutno cenzurisana u vecoj meri. Dva lika, koja vodite po potrebi, u cilju razvijanja price.

Link to comment

exit the gungeon je igra koju je najlakše opisati nečim što nije, a ono što nije je punokrvni nastavak enter the gungeona. sudeći po reakciji na steamu gde je prvih par nedelja po izlasku bio zarobljen u zloglasnoj mixed zoni (dakle, manje od 70% pozitivnih ocena), izgleda da većina igrača nije dobila memo™. čovek bi rekao da je činjenica kako je ovo samo port igre koja se prošle godine pojavila kao apple arcade ekskluziva nešto znači, ali izgleda da su svi ipak očekivali gungeon 2 :mad: došlo je dotle da su u dodge rollu morali da promene opis igre na steamu i ubace reči poput "small", "spin-off", i "dungeon climber" da bi zauzdali nezahvalnu rulju, ali bar su prešli tu granicu od 70% pozitivnih ocena.

 

šta je, dakle, exit the gungeon? pa, najpoštenije je reći da se zapravo radi o razradi moda koji je već postojao u originalnoj igri. umesto da skupljate oružje dok idete kroz gungeon i taktizirate šta koristite i na šta trošite resurse, exit the gungeon vam sam menja oružje na svakih 10-15 sekundi. u kombinaciji s vertikalnim dizajnom nivoa (videti trejler dole), ovo znači da je exit the gungeon mnogo bliži kategoriji bullet hell naslova od originalnog gungeona koji je onomad smeštan u tu nišu. kvalitet oružja koji dobijete zavisi od nivoa komba na kojem se nalazite, a kombo raste sve dok vas ne pogodi neki zalutali metak, nakon čega se resetuje na nulu. sad, ovo nije savršen sistem jer u suštini znači da vam igra olakšava posao ako već igrate na pristojnom nivou, dok vas greške bacaju u sve dublju rupu. s druge strane, skorašnji patch je značajno ubrzao brzinu razvijanja komba, a dobro oružje je moguće dobiti i na nižim nivoima istog ako imate sreće, tako da ipak ima neke nade kako god da igrate.

 

no, ono bitnije je da exit the gungeon pleni iznenađujućom dubinom za nešto što su autori opisali kao mali spin-off. dobro, nema sinergija ili onog taktiziranja koje sam pomenuo gore, ali većina oružja, itema, npc-jeva i bosova je verno preneta i adaptirana iz originala. naravno, arsenal oružja je i dalje glavna atrakcija, od ispaljivača jetija i high-tech lasera do košnica punih besnih auto-aim pčela i eksplodirajućih banana. igrivih likova ima sedam, a svaki ima sopstveni set nivoa, mada treba priznati da tu ima i dosta ponavljanja, pogotovo kod tri skrivena lika koji nisu deo originalne četvorke s početka igre. težina igre je po izlasku bila malo preterana, ali patchevi su to brzo vratili u normalu.

 

uglavnom, exit the gungeon je vrlo kvalitetna igra koja je, avaj, u javnosti prošla prilično neshvaćeno. original je nesumnjivo bio još bolji, ali treba imati u vidu da je i on postao to što jeste tek nakon više godina uspešnih apdejtova koji su ga izbrusili u konačnu formu. ako ga niste igrali, iskrena preporuka, a ako jeste i smorio vas je nakon više desetina sati, exit the gungeon je odlična zamena.

 

 

over the alps je igra koju je najlakše opisati kao choose-your-own-avanturu s prijatnim hičkokovsko-džejmbondovskim prizvukom smeštenu u alpskim planinama na pomolu drugog svetskog rata. ovo je inače prvi uradak kompanije po imenu stave studios koju čine skoro isključivo ljudi iz inklea i failbetter gamesa, te je samo iz toga jasno kakvo iskustvo možete da očekujete. vi ste, dakle, u ulozi engleskog špijuna pod komandom kraljice babe™ koji biva upetljan u sumnjivu šemu s italijanskom gospođicom fotografskog pamćenja koja je videla nešto što nije smela.

 

tu sad ima dosta obećavajućih elemenata koji nagoveštavaju da ovo nije standardan cyoa naslov, ali brzo se ispostavlja da se radi uglavnom o window dressingu. recimo, dijaloški izbori su predstavljeni u formi poštanskih markica (žuta za lukavog špijuna, crvena za otresitog grubijana, plava za uglađenog đentlmena), no igra to nigde ne beleži. ja sam ovo prešao dva puta (traje svega par sati) čisto da vidim koliko izbori utiču na radnju, i nisam primetio neke bitnije promene čak i van glavnih story beatova koji su razumljivo uvek isti. mislim da postoji i samo 1 kraj, što je baš bezveze za ovakav tip igre :dry: nakon svakog mini-poglavlja dobijate i uvid u to koliko su vaši izbori pomogli ili odmogli u stalnom bekstvu od švajcarske policije, mada svakako prolazite samo s packom i ako vas uhvate.

 

za narativ je zadužen industrijski veteran™ i suosnivač inklea, vazda popularni jon ingold, i cenim da će to nekima od vas samo po sebi biti dovoljno da valirate ovo. meni su se i 80 days i over the alps znatno više isticali dočaravanjem settinga nego kvalitetom samog scenarija, mada je ukupan utisak svakako solidan. tu i tamo se prilično nepotrebno uvlače i moderni senzibiliteti u priču, te nas igra obaveštava kako je nacizam bezveze, ali će pravda ipak pobediti na kraju. no, estetika je vrlo prijemčiva, pa cenim da će se over the alps svideti ljubiteljima žanra.

 

 

murder by numbers je igra koju je najlakše opisati sad već izanđalim kombinovanjem nečega i nečega, a ta dva nečega™ su u ovom slučaju phoenix wright + picross :happy: radi se, dakle, o anime avanturi s hrabrim advokatom detektivkom, istraživanjem slučajeva, ispitivanjem svedoka, solidnom količinom (pokušaja) humora i pričom sastavljenom iz suspect-of-the-week slučajeva i glavnog narativa. svaka zagonetka u igri je pak predstavljena u formi picross slagalice, za koje mislim da su kod nas poznatije kao nonogrami?

 

moram priznati da sam se malo pribojavao da će ovo biti standardna vizuelna novela u kojoj picross služi kao usputna razbibriga, no to apsolutno nije slučaj: murder by numbers je KRCAT picrossom. može se čak reći da ga ima i previše, s obzirom da igra traje mi-ni-mum dvadesetak sati, a to je za mene ipak previše vremena za provesti uz jedan te isti tip zagonetke. drugi problem je što igra vrlo brzo s početnih 5x5 tabli prelazi na 5x10, pa 10x10, i onda sledećih 90% vremena provede isključivo na 15x10 i 15x15 tablama. dobro, ima tu i povremenih 5x5 tabli s vremenskim ograničenjem, ali to je tek dašak svežeg vazduha u inače jednoličnom okruženju. same zagonetke nisu nešto teške, ja nemam nekog iskustva s picrossom, pa sam opet prešao prva tri slučaja (od ukupno četiri) bez korišćenja hintova.

 

s obzirom da je drugi deo jednačine (priča i likovi) teški prosek, murder by numbers bih preporučio samo zagriženim ljubiteljima picrossa. čak i njima bih pre savetovao da ga nabave za switch, s obzirom da pc verzija nema podršku za kontroler (donekle razumljivo), a bogami ni tastaturu (nedopustivo), te vam ne gine grbavljenje nad mišem. evo početnih pola sata, čisto da vidite o čemu se tu radi:

 

 

na konzoli sam u međuvremenu igrao 1 malu igru pod nazivom *checks notes* diablo 3. nije loše, može proći :sleep:

Edited by Calavera
Link to comment
3 hours ago, Ayatollah said:

Koliko oklopa sam povadio iz mora oko Skelliga, mogao bih legiju da opremim...

Meni se svidja sto ima puno loota, cak i ako je 90% nekoristan. Jedini problem je sto sam stalno morao posecivati trgovce.:happy:

Halo Bing, imam 5 oklopa viska; hoces popust, dogovoricemo se.:D

Link to comment
On 31.3.2020. at 23:07, Ayatollah said:

Kakvo je jebeno smaranje čistiti one podvodne nodove na Skelligama i tući se sa jebenim letećim sirenima. Sinoć su mi potopile i čamac, pa sam plivao naokolo pretovaren brzinom ranjenog morskog krastvca.

 

Kapiram da to vec koristis, ali iza svaki slucaj - Killer Whale dekokšn ti mnogo olakšava podvodni život. A sirene ja skidam samostrelom, pa čim padnu dovršavam mačem.

 

Pregurah i ja Škeligu, mnogo, ali mnogo su me jebale planine, pao sam bar deset puta (jednom i u more, sa vrha Kilimandžara, preživeo, uštedelo mi bar 10 minuta giljanja).

Muka je kretati se po ostrvima dok ne otkriješ mrežu fast-travel tačaka. Na kraju više ni ne koristim konja, svugde idem brodom.

 

Skapirao sam da ti igra ne dopušta da prebrzo napreduješ, trenutno sam na 25om nivou, za poslednjih par questova sam dobio ukupno 30ak XPa.

Link to comment
23 minutes ago, goofs said:

 

Kapiram da to vec koristis, ali iza svaki slucaj - Killer Whale dekokšn ti mnogo olakšava podvodni život. A sirene ja skidam samostrelom, pa čim padnu dovršavam mačem.

 

Pregurah i ja Škeligu, mnogo, ali mnogo su me jebale planine, pao sam bar deset puta (jednom i u more, sa vrha Kilimandžara, preživeo, uštedelo mi bar 10 minuta giljanja).

Muka je kretati se po ostrvima dok ne otkriješ mrežu fast-travel tačaka. Na kraju više ni ne koristim konja, svugde idem brodom.

 

Skapirao sam da ti igra ne dopušta da prebrzo napreduješ, trenutno sam na 25om nivou, za poslednjih par questova sam dobio ukupno 30ak XPa.

Ima onaj rog koji ih sve obara na zemlju, ali je koristan samo iznad kopna, tj. ništa ne vredi ako padnu u more jer opet izlete. Ja sad odmah skačem u vodu kad ih vidim, pa ih skidam samostrelom, brže mi to nego da ih rušim iz čamca Aardom i nadam se da će pasti u čamac. Killer Whale koristim ponekad, obično kad moram da se zavlačim po nekim olupinama, za Smuggler's Cache mi i nije neophodan, jer su oni lako dostupni. Planine su opako smaranje, i ja sam se klizao naokolo, čak sam uspeo da uhvatim onaj Steamov achievment da se klizaš barem 10 sekundi bez prekida.

 

Generalno, Skellige me nisu nešto oduševile - glavna priča je traljava i kratka, ima mnogo grindovanja, gubi se vreme na gluposti poput pentranja po planinama, plovidbe čamcem i ubijanja 500+ sirena i ehidni, likovi su prilično jednodimenzionalni i svi se ponašaju po istom kalupu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...