Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

resident evil 7 je još 1 igra koju bih radije igrao s vr headsetom, naročito zato što u ovom "običnom" modu nije strašna :sleep: da se razumemo, cenim taj zaokret koji je capcom napravio s ovom igrom u odnosu na peti i šesti deo (koje nisam igrao, no pričali mi da ne valjaju), ali re7 upada u istu zamku kao i većina "pravih" horora koje sam igrao. prvi put kad se krijete ili bežite od poludele porodice, re7 se zaista doima kao teskobni, atmosferični horor, ali svaki sledeći prelazak kroz istu oblast eliminiše svu energiju koju igra do tad prikupi. mislim da je meni glavni problem bio što sam prosto previše ginuo, što usled slabog kapiranja kuda treba da idem, što usled ostajanja bez municije. ovo drugo je uglavnom rezultiralo pokušajima da se zlotvori ubiju presmešnim zabadanjima noža u glavu, što nije baš doprinosilo atmosferi. bosfajtovi su naročito nejasni u pogledu onoga što treba da uradite, tu sam mahom bio previše iritiran da bih stigao da se uplašim. istini za volju, treba reći i da ja ovo nisam igrao u idealnim uslovima, tj. slušalice sam počeo da koristim tek negde na pola igre. kobna greška, zvučni dizajn je verovatno najbitnija stavka u mozaiku straha™ koji igra pokušava da nametne.

 

ono gde re7 najviše blista je popularni menadžment resursa™, što je meni bio i najbolji deo u četvorci dok nisam saznao da vam igra daje više ili manje municije u zavisnosti od toga šta nosite u inventaru :dry: ovde to očito nije problem, konstantno sam nalazio municiju za magnum koji do kraja igre nisam stigao da pazarim. avaj, ovaj deo igre je dosta uprošćen u odnosu na četvorku: oružja ima manje, ne mogu se apgrejdovati, a nema ni sumnjivog ali NADASVE simpatičnog prodavca da valja robu. no, ono najbitnije je da se i dalje mora paziti na svaki metak, do te mere da je trošenje više od tri patrone na 1 zlotvora ponekad samo po sebi dovoljan razlog za restart. ja i inače volim igre u kojima dobro izgrađena ekonomija prirodno vodi ka pojačanoj potrebi za istraživanjem, a ovo je divan primerak toga. apgrejdi inventara stižu u pravom trenutku, što će reći da ćete često morati da birate šta želite da ponesete sa sobom a šta da ostavite u magacinu.

 

od zamerki još moram primetiti da se igra prilično raspada nakon onog binarnog izbora kad uteknete iz kuće i nađete se na brodu. ne samo što je sam izbor skroz nebitan (jedina razlika je da li ćete kasnije imati 1 mini-bosfajt ili ne), već se užasno gubi na pacingu jer igrač podsvesno već odradio glavni cilj zbog koga se i zaputio u ukletu kuću. no ne lezi vraže, umesto pošteno zarađenog kraja se ispostavlja da imate da giljate još najmanje 3-4 sata, a vrlo malo od toga je zabavno jer je ona (relativno) napeta atmosfera iz kuće netragom iščezla. meni je ovo samo dodatno skrenulo pažnju na najveće slabosti u igri, tj. kilav narativ, nepostojeću raznolikost neprijatelja i loše bosove (onaj zadnji je glorifikovana qte sekvenca). mislim da je glavna poenta sekcije na brodu bila da posluži kao karneval ekspozicije, pa tako tu nestaje svaki tračak misterije koji je provejavao kroz prvi deo igre. istina je da bi igra bez broda i onog rudnika soli ili šta već ide posle toga bila možda i neprijatno kratka, ali za mene je sve nakon bekstva iz kuće čist višak.

 

kad se sve sabere, meni je resident evil 7 bio dobra zabava, ali ko što spomenuh gore, bez vr ugođaja to prosto nije to. naslućujem da je ovo još 1 situacija gde je odlična reputacija igre negativno uticala na moj lični utisak, ali ja tu slabo šta mogu da uradim. evo, snimio sam 1 od ranijih bosfajtova u igri kao fin primer blesavosti istih i egzibicija s pretrpanim inventarom:

 

 

Edited by Calavera
Link to comment

mislim da je odgovor odavno fifa, osim za emotivno investirane matorce :sleep:

 

iz moje ničim izazvane kupovine ps4 jesam makar uspeo par fudbalskih večeri sa ekipom. kao stari pesovci se svi složišmo - ipak fifa

Link to comment

Zbog čega? PES 2020 je najbolji dosad, igra je jako realistična i neuporedivo je bolja od Fife što se gejmpleja tiče. Takođe su se konačno ratosiljali glupih imena klubova, pa više nema London FC itd, već pišu prava imena klubova, uz dodatna 2-3 slova, tipa Crystal Palace RB.

 

Fifa je superiorna u pogledu opcija, izgleda, menija i svega ostalog van gejmpleja, ali u tom delu i dalje debelo zaostaje.

Link to comment

Apsolutno, ima Pes svojih problema, komentatora nisu apdejtovali valjda vec deceniju, ali je gejmplej i dalje avion za Fifu. Doduse, moze i Fifa da posluzi za neobavezno zezanje s ekipom, nerealnija je i dinamicnija, samim tim i mnogima zabavnija.

Link to comment

Ja malo Pirates!, malo psx revival. Setih se koliko smo tokom bombardovanja ja i drugar igrali F1 97. Full trka, sa ostecenjima i kvarovima. Ja redovno birao Coultharda, on Hakkinena. Kada smo igrali sampionat, bacali smo novcic (bitno je da je tim bio isti).:D

Probah malopre preko emulatora i i dalje deluje dobro. Sada se treba setiti svih podesavanja.

Najzesce je kada odvezes 40+ krugova, vodis i crkne ti motor.:rolleyes::ph34r:

Link to comment

pirates! je ubedljivo najcarskija igra ikada. na pokojnom debeljku sam je igrao godinama, igrao sam je sa kartom kariba, ucrtao sam sve gradove. prepisao sam rucno u tefter sve datume za treasure fleet i silver train.

Link to comment

Ja sam je na C-64 igrao do pocetka novog milenijuma. Modernija varijanta mi je dobra, a jedino zameram bas taj nedostatak mogucnosti da se treasure fleet ili silver train zauzmu u nekom gradu (ne vidim razlog zasto je bio problem ubaciti tako nesto iz originala, plus ono opadanje vrednosti istih, kako su Spanci slabili).

Kod prve verzije sam u pocetku imao atlas u krilu, da bi kasnije znao celu mapu napamet.:D

Link to comment

Pojavio se fix za PES Lite koji ga pretvara u full verziju koja može da se igra preko interneta. Ja imam original, a drugar je aktivirao na taj način i igrali smo sinoć kao da i on ima originalnu verziju.

 

Doduše, više ni original nije skup, sad može da se nađe i za 10-11 dolara kod Rusa, a na CDKeys i Gamivu je po 15-16 evra.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...