Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

On 1/31/2018 at 4:48 PM, Moća said:

S' obzirom da sam sredio novi komp resio da krenem da igram sta nisam mogao, i odmah vidim da danas ne postoji igra bez bar 20gb instalacije :blink: skidam Far cry 4 a vi preporucite sta jos.

 

20 GB je još super, Deus Ex: Mankind Divided je 50 GB, kad se instalira ode na oko 70 GB valjda. Zauzme mi skoro ceo SSD.

 

Marvinu jedino da verujem na reč (čak sam i skinuo Witcher 3 i sad je na listi čekanja), ali ona prva dva nastavka su preživela na mom kompjuteru u proseku po par sati svaki. kontrola karaktera nula, mada sad čitam da u trojci konačno ume da skače, pliva i radi slične epohalne stvari za taj serijal.

 

I ja sam u sličnoj poziciji kao Moća, čak mi je i Civilizacija na listi čekanja, ne usuđujem se da se u to upustim, tanak sam sa vremenom.

 

Probaj Fallout 4, s njim ne možeš da pogrešiš, ELEX, zbog kog sam sve ove dobre igre batalio je malčice specifičan, moraš biti hard core Gothic fan.

Link to comment

Eh sad, kao da je bitno da li glavni lik zna da skace ili pliva. Mehanika borbe, u prva dva dela, o tome se vec moze diskutovati. Kada sam ponovo prelazio sve, pre trojke; borba u kecu mi je delovalo prilicno rogobatno; kod dvojke me je nerviralo "kanonsko" koriscenje napitaka (iskljucivo kao priprema pre borbe). Naletis na glavnog i cap. Trojka je sve to lepo uklopila; mehanika, prica, sve je vise nego dobro.

Vratih se ELEXu i slazem se da nije za svakoga. Puno grindovanja (sto meni ne smeta), no svet je vise nego ubedljiv, a to mi je primarna stvar kod ovakvog naslova.

Fallout 4 cacnem malo, podignem jos par nivoa liku, pa prekinem. Jos 5-6 nivoa, pa da skoknem do Nuka Cola parka.

Ako ce da proba neki noviji Fallout, bolje neka uzme 3 ili Vegas. Potonji je meni najbolji, mada ni 3 ne zaostaje puno.

Ja sam nasao jos klasicnih RPG naslova, poput nove verzije Avernuma, na primer.:rolleyez:

Nikada dovoljno prostora na hardu.

Edited by Miljenko
Link to comment

Zavrsih knjizevni serijal o Geraltu i sada su neke stvari jasnije. Razumem zasto je Sapkowski insistirao da su igre posebna celina, u odnosu na njegovo delo, no nakon prvog dela, koje je bilo manje-vise uspesan uvod u pricu, preostale dve igre su dosta dobre (potonja jedna od najboljih ikada). Gubitak pamcenja je rogobatno resenje, mada se jedino tako mogla opravdati mogucnost izbora, u odnosu na kanonskog Geralta.

Knjizevno delo me je prijatno iznenadilo i dosta je bolje od onog sto sam ocekivao. Atmosfera iz knjiga, je verno preneta u igrama, sto je veliki plus. Citajuci, pocetak mi je isao malcice sporo, da bi peta, sesta i sedma knjga proletele. 

Sada se mogu vratiti trecem delu igre i sa uzivanjem preci ekspanzije i glavnu pricu ponovo.

 

Link to comment

meni nikakav multiplejer ne dolazi u obzir, mozda za par godina :D

 

kao i vecina drugih dobrih open world igara, far cry 3 je uglavnom zabavan zbog kvalitetnog settinga. koncept zabacenog ostrva je dovoljno zanimljiv sam po sebi, a ovde je jos dodatno oplemenjen naprednim ai sistemima poput zivotinjskog lanca ishrane. naravno, tu su i standardne ubisoftove zanimacije poput skupljanja relikvija, apgrejdovanja inventara, osvajanja utvrdjenja, i tako to. cak su i vantage-point sistem besramno prebacili iz assassin's creeda, sto je meni bio totalni vrh :D zanimljivo da mi sve to ipak nije previse smetalo, a poneke aktivnosti iz tog repertoara timewastera su mi cak bile i zabavne. mozda se radi o tome da mi rokanje iz prvog lica prosto bolje lezi od sunjanja u trecem, ne znam. nekako mi je cak i blesavo sto mi je ova player-friendly filozofija toliko bolje legla od imerzivnosti i realisticnosti koju je nudio fc2, ali eto :sleep:

 

najveci greh fc3 je sto precesto otima kontrolu igracu i prisiljava ga da gleda nove epizode autobiografije jasona brodyja. prica je glupa, infantilna, prepuna losih dijaloga i nesnosnog preglumljavanja, ali najgore od svega je sto je nije moguce prekinuti jer se sve odigrava u endzinu igre :isuse: kapiram da su u ubisoftu ovo zamislili kao pricu o nebitnom studentu koji se pretvara u pukovnika kurtza, ali to je sve predstavljeno na tako jadan, predvidljiv i dosadan nacin. ima tu jos par problema (los skill tree, automatsko adaptiranje tezine), ali nije to nista sto bi previse pokvarilo ukupan dozivljaj. dobra je ovo igra, mada sumnjam da cu je se uopste secati za par meseci.

 

 

Edited by Calavera
Link to comment

Da se ispravim, u vezi serijala knjiga o Geraltu. Procitah u stvari 8 knjiga. Poslednja (koju procitah prvu), je prequel (Sezona oluja); u Poljskoj izasla 2013. godine. Uvek nastane neprijatan osecaj praznine, kada se zavrsi nesto prijatno, sto ispunjava (igra, knjiga, nebitno).

 

Pokusavam da konacno predjem Fallout 4, ali sporo ide za sada. Lik (naravno zenski), je trenutno na 22. nivou. 

Koliko imam stvari instalirano, ne mogu postici da sve cestito i probam, a privodjenje kraju je vec u sferi nemoguceg.

Civilizaciju nisam igrao skoro, vreme je da probam i nju.

Link to comment
11 hours ago, Calavera said:

najveci greh fc3 je sto precesto otima kontrolu igracu i prisiljava ga da gleda nove epizode autobiografije jasona brodyja. prica je glupa, infantilna, prepuna losih dijaloga i nesnosnog preglumljavanja, ali najgore od svega je sto je nije moguce prekinuti jer se sve odigrava u endzinu igre :isuse: kapiram da su u ubisoftu ovo zamislili kao pricu o nebitnom studentu koji se pretvara u pukovnika kurtza, ali to je sve predstavljeno na tako jadan, predvidljiv i dosadan nacin. 

 

U pukovnika Kurca koji se fenomenalno zabavlja. Svako malo bude "woo-hoo" i "get some" i "that was awesome" , kao da su hteli da protagonistu približe igraču pa mu ubudžili gejmerski detachment od situacije u kojoj se nalazi. Nikakve gradacije nema, nikakvog prilagođavanja nenormalnim okolnostima u kojima se našao.

 

Isti traljavi, tanušni narativ (save friends, kill everything) koristio je i Tomb Raider reboot, ali su se tu bar potrudili da prikažu da protagonista nije potpuno blasé. Prvo joj je frka, onda počinje da get the hang of things, a tek pri kraju je u fazonu "I'm not stuck in here with you, you're stuck in here with me".

 

Link to comment

meni je tomb raider gori primer, jer tamo lara na kraju svejedno pobije citavo ostrvo uprkos svim tim faux moralnim dilemama koje joj se konstantno motaju po glavi. ovakve igre su po prirodi krvozedne, i svaki pokusaj uplitanja real-world logike i motiva ce dovesti do izvesne ludonarativne disonance. jedini nacin da se to donekle izbegne je da se prica maksimalno sutne u zapecak ili namerno svede na nivo parodije a la bulletstorm ili shadow warrior.

Edited by Calavera
Link to comment

Pa nije problem u krvožednosti, problem je u tralala razvoju iste. Ako hoćeš da prikažeš College Bro -> Colonel Kurtz transformaciju, onda uloži minimum napora da prikažeš jebenu transformaciju, a ne da ti od početka do kraja igre College Bro bezbrižno trčkara okolo uz pew pew pew zvuke.

 

Kod Lare je to bolje izvedeno jer postoji kakva-takva progresija, čuješ kako se iz traumirane žrtve postepeno pretvara u hladnokrvnog ubicu kog znamo iz detinjstva. 

 

Naravno, daleko od toga da je TR narativ kvalitetan - očekuje se od igrača da gets onboard za neko "spasavanje prijatelja" o kojima ništa niti znamo niti želimo da znamo, dakle isto kao u FC. Samo ističem koliko je lako i to sranje podgrejati na nivo prihvatljivog ako samo uložiš minimum truda da ti protagonista ne bude baš karton od kartona.

Link to comment

ma kapiram, ali problem je sto lara jednostavno pobije previse ljudi. u jednom trenutku ne zna sta ce od sebe jer je zaklala nekog lika koji je pokusao da je rokne, a petnaest minuta kasnije naslaze jos dvadesetoricu na obliznjoj planini. ne moze se tu primeniti zemaljska logika da jebe oca™, tako da je mene samo dodatno nerviralo sto je igra pokusala da opravda sav taj pokolj insistiranjem na larinoj transformaciji.

Link to comment

Pa FPS pokolje generalno ništa ne može da "opravda", ne znam zašto bi to bilo ko i pokušavao. Transformacija je u funkciji narativa, odnosno jedan moguć vid karakterizacije. Otprilike bi bilo kakva karakterizacija bila bolje od one viđene u FC3 - yuk yuk yuk, definition of insanity, woah, this is so coool, sad ću da ubijem svoju devojku, ups, sad je mene ubila nova devojka, never get a tatau kids, the end.

 

Inače, sjajni su ovi :nobles: razgovori o igrama od pre 5-6 godina.

 

cutting_edge.png

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...