Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

5 minutes ago, Calavera said:

axiom verge je zaista kvalitetna metroidvania, i cudi me da nije dobila vise paznje kad se pojavila pre dve godine.

 

 

Sad si me zainteresovao za ovaj Axiom verge, koja verzija je igriva, vidim ima svega :D 

Edited by James Marshall
Link to comment

Kul, nego me buni, je li to neki apdejt, ima verzija iz 2015. od 600MB a ta 1.41 ima nekih 120MB.

 

Btw ako imaš još neku preporuku za castlevania-metroidvania, baci, ja se uhvatim da mi se igra tako nešto pa palim MAME. 

Link to comment

i meni je to bilo malo sumnjivo, ali sad nakon prelaska mogu da potvrdim da je ta 1.41 verzija gotov proizvod. nema ni bagova uopste, tako da slobodno cepaj.

 

ako si propustio, ove godine ti je izasao hollow knight, moja igra godine (uz personu 5) i verovatno najomiljenija metroidvania ikad :sleep:

Link to comment

Da pohvalim i ja Axiom Verge; metroidvanie su mi uvek bile jedan od omiljenih podzanrova. Jos odigram povremeno Super Metroid, preko SNES emulatora, a i Metroid Prime je prilicno dobar.

Link to comment

Imam trenutno tri menadzerske igre instalirane: FM 2017, Out of The Park Baseball 2018 i Franchise Hockey Manager 4. Svuda sam odabrao timove, no posto moje pripreme traju poduze, jos nisam nigde otvorio sezonu. Od sinoc se zanimam sa hokejom. Krenuo sam nezaposlen i od dve ponudjene ekipe, odabrah Graz (glupo je da uzmem nekog ultra jakog, tipa Pittsburgh). Nakon par sati sam savladao interfejs, te sklopio lineup (5 na 5, PP, PK). Posto sam ja krenuo kao neiskusan GM/Head Couch, nisam imao previse poena za rasporedjivanje, te sam doveo par asistenata, koji bi trebalo da znaju sta rade (medju njima i Mats Sundin:ziga:). 

Deluje zanimljivo, videcu da li cu brzo popiti sut u dupe, posto se ocekuje da udjem u playoff (tim nije los, koliko vidim).

Link to comment

ewhgmsL.jpg

 

postoji dosta objektivnih razloga zasto bi se originalni nier mogao nazvati losom igrom. za pocetak, combat je agresivno dosadan. 95% neprijatelja su nedefinisani tamni obrisi, u citavoj igri ih ima otprilike cetiri vrste, a jedino sto je zapravo bitno pri borbi s njima jeste da li trenutno blokiraju udarce ili ne. bosovi su nesto zabavniji, ali samo ako se igra na normal tezini – na hardu toliko uspesno upijaju damage da nema sanse da padnu za manje od dvadeset minuta :dry: sta jos? a da, yoko taro na pola igre izvlaci narativnu tehniku "5 godina kasnije", sto je meni delovalo kao izgovor da se igrac posalje na ista mesta na kojima je vec bio. sam svet je skandalozno sitan: po 1 pustinja, suma sumarak i svetiliste, par gradova i ravnica izmedju njih i to je to. side questovi su mozda i najgori koje sam ikad video u nekoj (relativno) modernoj igri. kao da su rukovodili mmorpg filozofijom i pomislili da ljudi zapravo uzivaju u tamanjenju ovaca da bi skupili 10 kotleta :angry:

 

sve u svemu, ako zelite da se zabavite igrajuci nier, morate se prepustiti tarovim kreativnim impulsima :sleep: na primer, evo sta vas ceka svaki put nakon sto startujete igru:

 


evo kako izgleda bosfajt u sumi sumarku mitova:

 


tu su i loading skrinovi koji otkrivaju prisustvo tehnologije u svetu magije, koncept krajeva koji se nadovezuju jedan na drugi i zaokruzuju sve aspekte price, kao i neverovatan soundtrack :ziga: nije mi tesko da vidim kako bi taro u automati preslikao sve te male detalje koji nesto valjaju i oko njih izgradio 1 daleko bolju igru. sto se niera tice, on mozda nije sjajna igra, ali jeste sjajno iskustvo.

Link to comment

ja obicno izbegavam early access igre (zato jos nisam ni okusio dead cells :dry:), ali bilo mi je potrebno tek nekoliko strimova da odlucim da pazarim slay the spire. prosto, bio sam video dovoljno da shvatim da se vec sad radi o izuzetnom naslovu, a da ce dodavanjem novog sadrzaja u nedeljama koje dolaze samo biti jos bolji. ako niste upuceni, slay the spire spaja dve velike virtuelne zaraze: karte i roguelike sistem. evo kako to izgleda u praksi:

 

 

steam kaze da sam za ova cetiri dana odigrao 21 sat slay the spire, pa je posteno reci da sam navucen :sleep: svaki lik ima sopstveni set karata, igra je prilicno dobro balansirana (nije ni prelaka ni preteska), mogucih sinergija i deckbuildova je pregrst, prelasci traju taman koliko treba (sat-dva), a developeri konstantno ubacuju nov sadrzaj. sto se mene tice, jedini problem s igrom je sto nema previse da ponudi u audiovizuelnom smislu, ali ipak se radi o roguelikeu. preporuka!

Edited by Calavera
Link to comment

Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book je fin dodatak Atelier serijalu. Secam se Atelier Iris: Eternal Mana naslova na PS2, koji je otvorio serijal. Stoji da hiperprodukcija nikada nije dobra stvar, no ovde je kvalitet manje-vise zadrzan.

Likovi su simpaticni, prica jednostavna, u sklopu opustene atmosfere kojom igra odise.. Startujemo kao Sophie, alhemicar pocetnik, te razvijamo vestinu pravljenja svega i svacega, kako igra odmice. 

PC portovi znaju biti problematicni, te je takav slucaj i ovde; potrebah je patch-fix, kako bi se sprecio FPS pad, odnosno fiktivno opterecenje racunara.

Meni je ovo fino leglo, kao kontrast gomili "ozbiljnih" RPG naslova koje inace igram.

Edited by Miljenko
Link to comment

E, meni izgledala fenomenalno kad su izašli prvi in-development opisi pre 6 meseci, nego sam zaboravio jel samo MMO ili može da se igra i "lokalno"?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...