Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Ja kada hocu da izbacim negativnu energiju, igram BloodRayne.

Videh da postoji i filmski serijal, te se prevarih da odgledam. Treci film je marginalno gledljiv(valjda jer je prica povezana sa prvom igrom), prva dva ocaj.

Zamisli kada imas sledecu glumacku ekipu, za prvi film, Michael Madsen, Ben Kingsley, Kristanna Loken(Rayne), Michelle Rodriguez, Billy Zane, i napravis totalno djubre od filma. :isuse:

Edited by Miljenko
Link to comment

Ja kada hocu da izbacim negativnu energiju, igram BloodRayne.

Videh da postoji i filmski serijal, te se prevarih da odgledam. Treci film je marginalno gledljiv(valjda jer je prica povezana sa prvom igrom), prva dva ocaj.

Zamisli kada imas sledecu glumacku ekipu, za prvi film, Michael Madsen, Ben Kingsley, Kristanna Loken(Rayne), Michelle Rodriguez, Billy Zane, i napravis totalno djubre od filma. :isuse:

 

Uzgred, ima li ijednog filma po video igri a da iole valja? Meni prvo padnu na pamet Street Fighter i oni Mortal Kombati iz devedesetih koji su podosta veliki krš. Čudi me kad već prave po video igrama da nikome nije palo na pamet da naprave po nekoj od onih gotivnih avantura iz 90ih, Gabriel Knight npr. mi prvi pada na pamet...

 

@katamaran

 

Čini mi se da sam igrao negde pre petnaestak godina neku PC verziju koja je po gameplayu bila jako slična tim matorim SenSocerima sa Amige samo sa kudikamo boljom grafikom...Ipak, koliko god da me drma nostalgija za A500, to danas deluje kao jako rudimentarna igra.

Link to comment

Istu ovakvu bih je i danas igrao sa uzivanjem. 

 

Pa to bar nije problem, možeš da biraš da li ćeš da emuliraš neku od Amiginih mnogobrojnih verzija ili DOS verziju preko Dosboxa, pretpostavljam da savršeno radi...

Link to comment

Emulator je laganica ali bi multiplayer bio jos bolji :)

 

Bila bi mi super da mogu online da igram protiv jednog drugara koji je takodje veliki fan senzibila.

 

Setih se jos jedne prastare (1982. valjda) igre koju bih i danas cepao online

 

Battle_1917_1.PNG

 

Zbog ovoga sam pre par godina cak i skidao spectrum emulator.

Edited by katamaran
Link to comment

Morao sam da se podsetim na youtube

 

https://www.youtube.com/watch?v=iOOy4Qs7QQw

 

Bilo bi do jaja kad bi postojao online multiplayer.

 

Ne samo da postoji, već se igraju turniri, postoji valjda i svetska rang lista ili liga. Ja sam igrao tu verziju (ne mogu da se setim da li je amigina verzija preko UAEa ili PC verzija, bilo pre 2-3 godine), originalni SWOS iz 98 valjda sa apdejtovanim timovima samo offline, protiv kompa i sa drugarima turnire, ali mojih par ortaka su aktivni online i dalje, ako te zanima mogu da se raspitam o detaljima...

 

edit: Mislim da je to ovo.

 

@Deco: ta "jako rudimentarna igra" je imala osam pravaca kretanja za svakog igrača na terenu i bezbroj finti koje su mogle da se izvedu sa više ili manje uspeha u zavisnosti od fino tjunovanih veština igrača. Igru je svodila na to da zaista upravljaš svakim i najmanjim pokretom igrača, da standardne kombinacije nisu prolazile kod iskusnih igrača, da si zaista imao kontakt sa igom i sve je bilo posvećeno zabavi.

 

Igrao sam ja i te fife i pesove kad su počeli da izlaze, samo meni je to više ličilo na fudbal sa igračima od više miliona dolara koji se prenemažu po terenu nego sa krljanjem na poljančetu iza zgrade na koje je podsećao SWOS.

Da ne pominjem što bih za ove moderne fudbale morao da postanem hobotnica da bih igrao fudbal na kompu, i nikad nisam osvanuo uz njih.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Definitivno me zanima. Neka sto jednostavnija varijanta gde bi moglo da se igra sa drugarima.

 

Nadjoh neki sajt gde mogu da igram Battle 1917 online al mi trazi da apdejtujem javu i jos mi nudi za download. Sumnjivo mi je to. Znam da postoji spectrum emulator online sa svim igricama ikada izaslim ali sanse nema da nadjem link.

Edited by katamaran
Link to comment

Uzgred, ima li ijednog filma po video igri a da iole valja?

Nema ali strpi se još malo, kad izađe Mass Effect starring Vin Diesel, plakaćeš za Resident Evil verzijama.

Link to comment

Ne samo da postoji, već se igraju turniri, postoji valjda i svetska rang lista ili liga. Ja sam igrao tu verziju (ne mogu da se setim da li je amigina verzija preko UAEa ili PC verzija, bilo pre 2-3 godine), originalni SWOS iz 98 valjda sa apdejtovanim timovima samo offline, protiv kompa i sa drugarima turnire, ali mojih par ortaka su aktivni online i dalje, ako te zanima mogu da se raspitam o detaljima...

 

edit: Mislim da je to ovo.

 

@Deco: ta "jako rudimentarna igra" je imala osam pravaca kretanja za svakog igrača na terenu i bezbroj finti koje su mogle da se izvedu sa više ili manje uspeha u zavisnosti od fino tjunovanih veština igrača. Igru je svodila na to da zaista upravljaš svakim i najmanjim pokretom igrača, da standardne kombinacije nisu prolazile kod iskusnih igrača, da si zaista imao kontakt sa igom i sve je bilo posvećeno zabavi.

 

Igrao sam ja i te fife i pesove kad su počeli da izlaze, samo meni je to više ličilo na fudbal sa igračima od više miliona dolara koji se prenemažu po terenu nego sa krljanjem na poljančetu iza zgrade na koje je podsećao SWOS.

Da ne pominjem što bih za ove moderne fudbale morao da postanem hobotnica da bih igrao fudbal na kompu, i nikad nisam osvanuo uz njih.

 

Ne sporim ništa od toga. Što se mene lično tiče SWOS mi se nije nešto previše dopao ni onda kad sam ga igrao, a ni PESom nisam više zaluđen, odigram ga tu i tamo sa drugarima dva na dva.

 

Meni je prvi put kad sam kod burazera igrao na plejstejšnu kecu neki od tih fudbala (mislim da je bio ISS Pro 98 sa Valderamom na kaveru) bio nadrealno otkriće, mislim pas u prostor, skala za jačinu šuta, jeste da je grafika tad bila dosta skrnavija u odnosu na FIFE sa 3dfx akceleracijom na kompu koji sam imao ali je gameplay bio za par klasa iznad, prvi put mi je delovalo da to što igram zaista liči na fudbal. Možda je SWOS i bolji kao igra ali se stepen realističnosti teško može porediti, a meni to dođe otprilike najbitnija kategorija kad su sve sportske igre u pitanju....

 

@weenie

 

Pitah čisto informativno, teško da bih se sad odvažio na tako nešto... :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...