Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Meni je Gothic 2 ta. Izgleda da ću ga igrati do smrti, a svaki piksel znam napamet.

 

edit: i naravno prvi DeusEx.

 

Ja sam završio Mass Effect 3, pa sam nakon njega prešao na Deus Ex 1. Promena je bila kao da sam sa magarca ušao u Ferari, u svim elementima osim u grafici (što se ne može ni očekivati, obzirom na godište jedne i druge igre). Iz linearnog hodničkog napucavanja sa debilnom pričom i akcentom na tome koga će glavni junak / junakinja odvesti u krevet (a može skoro svakog od bitnijih NPC-ova) sam ušao direktno u inteligentnu igru koja i pleni i zaokuplja um. Pravi dokaz debilizacije i konzolizacije gaming industrije, kao što je Mass Effect franšiza primer kako može da se odličan potencijal prve igre upropasti do maksimuma.

Link to comment

Za to si imao Neverwinter nights I&II

 

Nikako da odvojim malo vremena za NWN 2, tačnije za Mask of the Betrayer. Kažu ljudi čije mišljenje cenim da je  jedan od RPG-ova sa najboljom pričom još od Planescape Tormenta i da je pravo uživanje igrati ga.

Link to comment

Dobra je, koliko se sećam. Igrao bih ponovo ceo NWN 2. I stari NWN je bio dobar.

Imam previše naslova na tom spisku igara za koje bi valjalo odvojiti malo vremena.

<_<

Link to comment

I nije Mass Effect serijal tol'ko loš, ako ne očekuješ čuda od njega. Ja sam se solidno zabavljao. ME3 sam igrao neku verziju sa svim ekspanzijama i dodacima, bilo je zabavno i šareno. Dobar univerzum su stvorili, čak ni priča nije loša al' bi bilo previše za sirote autore da tu još ubace i ozbiljan razvoj karaktera i inteligentne obrte. 

Link to comment

I nije Mass Effect serijal tol'ko loš, ako ne očekuješ čuda od njega. Ja sam se solidno zabavljao. ME3 sam igrao neku verziju sa svim ekspanzijama i dodacima, bilo je zabavno i šareno. Dobar univerzum su stvorili, čak ni priča nije loša al' bi bilo previše za sirote autore da tu još ubace i ozbiljan razvoj karaktera i inteligentne obrte. 

 

Znaš kako, ni ja ne mogu da kažem da mi je Mass Effect 3 bio dosadan (da jeste, verovatno ga ne bih ni završio). Bio mi je zanimljiv onoliko koliko pucačina sa sinematicima može biti zanimljiva nekom ko je igrački staž započeo na SSI-jevoj Golden Box trilogiji, a nastavio na PS:T, BG; Arcanumu, Morrowindu i sličnim igrama, a to je odmaranje mozga između dve ozbiljne igre (kao da gledaš Star Wars nakon Odiseje). Univerzum Mass Effecta jeste dobro koncipiran i konzistentan, naročito u prvom delu koji znatno odskače kvalitetom od preostala dva, a naročito od poslednjeg čiji je vrhunac skaredan kraj igre (premda je i početak drugog dela jedna od najvećih budalaština koju sam video u gamingu).

 

Nažalost, EA je zbog profita ubio izuzetan potencijal koji je ME univerzum imao, simplifikujući ga do maksimuma da bi ga mogao prodati što širem tržištu. Da stvar bude još gora, kreativni tim Bioware-a je još uvek sposoban da napravi kvalitetno parče softvera, što se vidi iz  dobrih i zanimljivih DLC-ova koji su izdati kada je glavni talas prodaje prošao i programeri više nisu radili pod pritiskom profita (Ascension u ME2, From Ashes i Citadel u ME3). Mogao je ceo ME da bude takav, a ne 15 % igre. Jebali vas Balance sheetovi, hoću nazad Troiku Games i Black Isle Studios (ili makar da Tides of Numenera bude na nivou koji bih priželjkivao).

Link to comment

Pa svi ti timovi su se raspadali u zlatnom dobu PC industrije, ne znam šta su konzole krive što PC igrači to nisu igrali/kupovali. Kao, konzola mi je kriva što je Looking Glass Studios razbijen i što nikada nisam dobio novi System Shock ili Battlezone? Jeste đavola, nego su se te igre prodale u 100-ak hiljada primeraka...

Link to comment

što znači da te igrice nisu valjale ili su bile napravljene samo za genijalce za ostale su bile preteške pa ih nisu ni kupovali

- zašto nisu propale simulacije fudbala npr i one se piratizuju u istoj meri ako ne i više od ostalih žanrova pa se opet prodaju u milionskim tiražima

Link to comment

Ne, to ne znači da te igre nisu valjale. Neke su imale probleme sa bagovima ili performansama, ali većina je problem imala zbog toga što nije imala adekvatne promotivne kapacitete da ljudi čuju za njih. Pa dok se raščuje, prođe voz. Danas imamo situacije da se te stare legendarne igre i dalje prodaju, ali sve ide u džepove izdavača koji su naknadno otkupili te naslove kada su studiji bankrotirali. Uopšte se ne radi o kvalitetu, takve igre su i dan danas legendarne. Međutim, jedno je šta je kvalitet, a drugo da li kvalitet može da dođe do izražaja.

 

Pljuvati konzole zbog npr. Troike, koja je nastala raspadom tima koji je radio stare Fallout igre a raspala se nakon fijaska sa Temple of Elemental Evil (katastrofalno slaba prodaja uprkos tome što se radilo o jednom od boljih RPG naslova) i Vampirima (fenomenalna, ali stravično bagovita igra) daleko pre nego što su konzole dobile išta od takvih igara je potpuno suludo. Tada je RPG još uvek bio niša, tj. isključivo smo ga u formi u kojoj je postojao imali na PC računarima.

 

Razumeo bih da neko kaže da su gluplji/izmenjeni fps naslovi danas nego onda (mada je to diskutabilno), da nešto fali šunjalicama (mada je Metal Gear bolji od svega što je ikada viđeno na PCju) ali kada se platforma pljuje zbog X gde X nije ni postojalo na toj platformi u vreme katastrofalnih događaja, to je prosto besmisleno.

Link to comment

Било би лепо да се подсетимо да су игре настале на конзолама и да су се захваљујући конзолама и дошле до данашње популарности. 

 

Дилема писи/конзоле се своди на управљачки интерфејс. Наравно да комбинација тастатуре и миша даје далеко бољу контролу од било ког конзолашког контролера, али је алавост студија направила проблем који се данас препознаје као "конзоле су криве за све". Студији су због смањивања трошкова већину нових игара конципирали према ограниченијим могућностима конзолашких контролера али не до максимума њихових потенцијала већ до оптимума који ће омогућити што јефтинији порт на писи. Да може другачије показује Диабло III, дебилна игра по свим основама осим по начину на који је искоришћен конзолашки контролер.

 

Једва чекам да прође још која годиница па да се појави нова генерација која ће да кука како је играње на таблетима и мобилним телефонима уништило конзолаше који су једини озбиљни гејмери.

 

Го вит да флоу. Има супер игара на свим платформама, нема разлога за незадовољство. У златном смо добу игара, уживајте.

Link to comment

Filipenko je rekao suštinu, slaba (ili bolje rečeno nedovoljna) prodaja nekih čuvenih i odličnih naslova je rasturala i gasila timove koji su ih teškom mukom stvarali...

 

Kad smo kod omiljenih meni je najveća igra svih vremena System Shock, i to prvi deo - nikad veću slobodu u kompjuterskom svetu nisam doživeo.... bio mi je svojevremeno totalni 'sistem šok' :D

 

Inače evo i jedne igre koja je idealna sa Srbe 21. veka!

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...