Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

jesmo li na ovom topicu pricali o nesretnom bratu TNOu iz Tormenta? izgleda da je ekipa koja je pravila Torment na Kickstarteru za nekih 7 sati skupila oko milion dolara koji su im potrebni da naprave ne-bas-direktan-ali-u-sustini-to-je-manje-vise-nasljednik-Tormenta nastavak. cool! mada vjerovatno nece izaci prije 2015 vjerovatno
Pratio sam, mada mi deluje razočaravajuće. Toliko je nastavak da neće smeti da upotrebe termine Planescape, Silig, Lady of Pain, itd., kao naravno nijedno ime likova iz Tormenta a kamoli nešto više. (Vlasnici IP nisu spremni da ga prodaju, iako ne rade ništa s njima, jebiga.) Umesto toga praviće igru u nekakvom Monte Cook svetu (najprecenjeniji RPG autor u istoriji) koji je kao neka SF-EF distopijska daleka budućnost. Prilično jeftin trik da se reklamiraju kao "duhovni naslednici" Tormenta <_<
Link to comment

u martu krece closed beta za Elder Scrolls Online. da li je rad u medijima prednost ili mana pri prijavljivanju?

Link to comment
Ako to bude dobro, biće mi prvi online multiplejer na koji sam se ikad registrovao/igrao. Takorekuć, đanoskidač :wub:
ja se registrovao, ali neigrao...smaralo me.Ali Tamriel...jebote.
Link to comment
Pratio sam, mada mi deluje razočaravajuće. Toliko je nastavak da neće smeti da upotrebe termine Planescape, Silig, Lady of Pain, itd., kao naravno nijedno ime likova iz Tormenta a kamoli nešto više. (Vlasnici IP nisu spremni da ga prodaju, iako ne rade ništa s njima, jebiga.) Umesto toga praviće igru u nekakvom Monte Cook svetu (najprecenjeniji RPG autor u istoriji) koji je kao neka SF-EF distopijska daleka budućnost. Prilično jeftin trik da se reklamiraju kao "duhovni naslednici" Tormenta <_<
pa nije da ne rade nista s njim vec im je integralni deo njihovog najvaznijeg IP-a odnosno dungeonsa & dragonsa. ukoliko pogledas 4e manual of the planes tamo ces naci i sigil i neka poznata lica. inace monte jeste uzasno precenjen (za razliku od podcenjenog zeb cooka) ali moram reci da ta numenera nije distopijski svet vec jedan kalambur u maniru silverberga (zamak lorda valentina) i vensa (dying earth serijal).
Link to comment
pa nije da ne rade nista s njim vec im je integralni deo njihovog najvaznijeg IP-a odnosno dungeonsa & dragonsa. ukoliko pogledas 4e manual of the planes tamo ces naci i sigil i neka poznata lica. inace monte jeste uzasno precenjen (za razliku od podcenjenog zeb cooka) ali moram reci da ta numenera nije distopijski svet vec jedan kalambur u maniru silverberga (zamak lorda valentina) i vensa (dying earth serijal).
Ne rade ništa u smislu video igara - Torment je prva i poslednja koju su dali da se napravi u Planescape settingu. Sve posle je bio bland fantasy bullshit tipa Forgotten Realms ili tek malo originalniji Eberron. U međuvremenu je Planescape prosto zastareo, fan base mu je omatorio i prešaltao na neke druge zanimacije (znam po sebi i kolegama sa planewalker.com) Ne mislim da bi izgubili bog zna šta ako bi sad ustupili prava čisto da isprobaju da li postoji interesovanje, možda bi im se isplatilo da ga ožive ako postoji.Inače, ni D&D 4E oni ne eksploatišu kad su kompjuterske igre u pitanju, što je prilično neobjašnjivo jer je sistem dizajniran da liči na WoW, sve je flashy i streamlined u isto vreme... A već planiraju da ga zamene novim izdanjem. U stvari možda je i to problem sa licenciranjem Planescapea, igra bi morala da bude zasnovana na 4E rulesetu, a oni neće da se odvlači pažnja od nove verzije koja se očekuje?
Link to comment
Ne rade ništa u smislu video igara - Torment je prva i poslednja koju su dali da se napravi u Planescape settingu. Sve posle je bio bland fantasy bullshit tipa Forgotten Realms ili tek malo originalniji Eberron. U međuvremenu je Planescape prosto zastareo, fan base mu je omatorio i prešaltao na neke druge zanimacije (znam po sebi i kolegama sa planewalker.com) Ne mislim da bi izgubili bog zna šta ako bi sad ustupili prava čisto da isprobaju da li postoji interesovanje, možda bi im se isplatilo da ga ožive ako postoji.Inače, ni D&D 4E oni ne eksploatišu kad su kompjuterske igre u pitanju, što je prilično neobjašnjivo jer je sistem dizajniran da liči na WoW, sve je flashy i streamlined u isto vreme... A već planiraju da ga zamene novim izdanjem. U stvari možda je i to problem sa licenciranjem Planescapea, igra bi morala da bude zasnovana na 4E rulesetu, a oni neće da se odvlači pažnja od nove verzije koja se očekuje?
ko ce ga znati. ja sam prvenstveno pen & paper igrac tako da nemam tih problema. planescape je setting za koji posedujem sve dodatke.verovatno se tako nesto vise nece ponoviti (mislim da se ja zapalim da jurim bas sve za neki setting) ali ukoliko je ps mogao da izazove takvu vrste odanosti onda ce wotc da sedi na svim delovima IP-a za svaki slucaj. na kraju krajeva vidi kako je tiefling (iako poglupljavljen) postao core race u 4e.inace i FR je prva ljubav za dosta igraca. ima tu i neke nostalgije. videcemo kada izadje 5e konacno. Edited by kim_philby
Link to comment

Elder Scrolls :Hail:, kupicu novi racunar samo zbog njih. Bas sam se ovih dana pitao dokle se stiglo sa tim projektom posto sam prestao da igram SWTOR :isuse: i posle par godina se vratio na debilni WoW, koji se u medjuvremenu pretvorio u tesko smece. Bolje da sam ostao sa jedi-ima i svetlosnim sabljama, nego u igrici punoj klinaca sa roditeljskim master card karticama. Imaju solidan lore iz prethodnih igara, mogucnost za pregrst rasa i profesija ( u traileru videh samo tri klase, warrior, mage i neki range damage dealer ( rouge/hunter ne znam sta mu dodje ) toga ce sigurno biti vise ) i ono sto je najvaznije ogromnu potencijalnu igracku bazu. Predvidjam da ce podici mmorpg lestvicu.

Link to comment

Videh na Nexusu jos proslog meseca to za prijavu za betu i sve se lupam po prstima. Jednostavno nemam dovoljno vremena da se posvetim nekom mmorpg ali me TES neverovatno vuce. Traileri super izgledaju, mozda se i prevarim...Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2

Link to comment
elder scrolls online? kada? gde? kako?
do kraja godine. Bile su price da ce odloziti ali je bas veliki pritisak na Bethesdu.Tamriel. Online.
Link to comment
ko ce ga znati. ja sam prvenstveno pen & paper igrac tako da nemam tih problema. planescape je setting za koji posedujem sve dodatke.verovatno se tako nesto vise nece ponoviti (mislim da se ja zapalim da jurim bas sve za neki setting) ali ukoliko je ps mogao da izazove takvu vrste odanosti onda ce wotc da sedi na svim delovima IP-a za svaki slucaj. na kraju krajeva vidi kako je tiefling (iako poglupljavljen) postao core race u 4e.inace i FR je prva ljubav za dosta igraca. ima tu i neke nostalgije. videcemo kada izadje 5e konacno.
Dobro, da ne širimo sad previše RPG priču na kompjuterskoj temi, ali i meni je Planescape daleko najbolji setting za pen & paper koji sam ikad video. To ne menja činjenicu da je priličan niche product na globalnom nivou - za masovnu proizvodnju (u šta spada i bilo kakva CRPG) uvek im je poželjniji neki generički fantasy sa patuljcima i vilenjacima i ostalimbezdušnim Tolkin duplikatima. Neće dovoljno ljudi da filozofira o prirodi bića na 15 načina, bar ne u centralnom zapletu igre. Bolje da se još maaalo zasiti tržište stereotipnim sranjima...Mada ne bi trebalo previše da se žalim, jer je alternativa verovatno ovo o čemu kolege upravo pričaju - hermetični, opskurni, i meni sasvim nezanimljivi Elder Scrolls setting. Gde opet imaš zmajeve i vilenjake i patuljke i dvonožne mačke, ali ovaj put svi imaju cutesy nova izmišljena imena, ura! Plus što možeš in-game da čitaš na tri miliona strana o flori & fauni Morrowinda, i sl.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...