Jump to content
IGNORED

"The Hobbit" by Peter Jackson


Аврам Гојић

Recommended Posts

Cela ta bitka u Helmovom ponoru je opako sranje i predstavlja apsolutno dno filma. Počev od skroz pogrešnih i bljutavo patetičnih postavki - niti su svi civili iz Rohana bili u tvrđavi u trenutku napada (štaviše, nije bilo uopšte civila, već su bili u Dunharou), niti ih je bilo dve stotine na deset hiljada Sarumanovih Orka i Danlenđana (bilo je oko dve hiljade branilaca), niti je to bila glavnina rohanskih trupa (napad iz Izengarda je raspršio zapadnu vojsku Rohana, pod vođstvom Erkenbranda, ali je suštinski ona pretrpela male gubitke i brzo se reorganizovala zapadno od Izena (čak je Erkenbrand do same bitke uspeo da skupi 1000 ljudi i sa njima i Gandalfom dođe u boj) dok su trupe na istoku bile gotovo netaknute), niti je bilo prisilne regrutacije i mobilizacije (još uvek mi se bljuje od one scene kada majci odvode sina). Nadalje, dolazak trupa iz Lorijena je bio apsolutni fail (oni se krajem Trećeg razdoblja uopšte ne bore van svojih granica), a njihovo ponašanje je bilo još gore (kao nekakvi stealth robotizovani komandosi), da bi šlag na torti bio Legolas. Koncepcijski potpuna katastrofa, ali je zato tehnički aspekt bitke urađen savršeno.
Dobro, de. :D Sreca da nisam citao tvoje postove pre nego sto sam odgledao filmove. :lol: Dosta je sranja Dzekson napravio ali, jebi ga, tu sam ekranizaciju cekao ceo zivot i odlucio sam pre gledanja da stavim knjige pod guzicu i da ne talasam puno. Znali smo svi da nema ni teorijskih sansi da sve to bude pedantno i do poslednjeg detalja preneto na platno. Ali taj osecaj na predpredpremijeri (o, da, uzeo sam kartu milisekund nakon sto su otvorene blagajne) prvog dela u Sava Centru zajedno sa nekoliko hiljada fanova, ono brujanje u sali kad su se ugasila svetla i histericni aplauz kod prvih tonova muzike na spici je nesto sto tesko da cu da zaboravim ikada u zivotu. Osecao sam se kao klinac koji je prvi put usao u bioskop.Ljubav je slepa. Narocito za detalje. :D
Link to comment
  • Replies 690
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    59

  • Аврам Гојић

    58

  • Weenie Pooh

    47

  • ToniAdams

    44

fakat. ja ovaj film hejtujem preventivno, kada se pojavi - onda ću samo uživati. bio mi je gotovo nepodnošljiv nerd rage koji je okruživao filmsku trilogiju - te nema Toma Bombadila, te ovo je ovako, a ono je onako. jbt, knjiga je knjiga a film je film, ali nisam mogao da druge ubedim u to, pošto nisam mogao ubediti ni sebe. zato sam i otvorio ovaj topic: da istresemo frustracije sada, tako će ih biti manje posle premijere filma.

Link to comment

dakle kao prvo: cuti ce vas brave margot a onda ste ugasili.drugo: stojim pri svojoj tvrdnji. debeli novozelandjanin je prevelik gik za ekranizaciju tolkina. taj narativ place za pre-rafeilitskim, sofisticiranim senzibilitetom jednog boormana.trece, naravno da sam bio ko siparica na prvom sastanku na premijeri.

Link to comment
fakat. ja ovaj film hejtujem preventivno, kada se pojavi - onda ću samo uživati. bio mi je gotovo nepodnošljiv nerd rage koji je okruživao filmsku trilogiju - te nema Toma Bombadila, te ovo je ovako, a ono je onako. jbt, knjiga je knjiga a film je film, ali nisam mogao da druge ubedim u to, pošto nisam mogao ubediti ni sebe. zato sam i otvorio ovaj topic: da istresemo frustracije sada, tako će ih biti manje posle premijere filma.
Moje najvece razocarenje! :( Edited by rooney
Link to comment
Dobro, de. :D Sreca da nisam citao tvoje postove pre nego sto sam odgledao filmove. :lol: Dosta je sranja Dzekson napravio ali, jebi ga, tu sam ekranizaciju cekao ceo zivot i odlucio sam pre gledanja da stavim knjige pod guzicu i da ne talasam puno. Znali smo svi da nema ni teorijskih sansi da sve to bude pedantno i do poslednjeg detalja preneto na platno. Ali taj osecaj na predpredpremijeri (o, da, uzeo sam kartu milisekund nakon sto su otvorene blagajne) prvog dela u Sava Centru zajedno sa nekoliko hiljada fanova, ono brujanje u sali kad su se ugasila svetla i histericni aplauz kod prvih tonova muzike na spici je nesto sto tesko da cu da zaboravim ikada u zivotu. Osecao sam se kao klinac koji je prvi put usao u bioskop.Ljubav je slepa. Narocito za detalje. :D
Svaka ti je na mestu :)
Link to comment

+1 za harpera.Mislim, zamislite, filmske adaptacije knjiga nisu 100% verne knjizi. Pa to je necuveno! Deal with it. Film je film i nije niti moze biti isto kao knjiga; i na kraju, koji to filmadzija zeli samo da verno do detalja prenese tudju pricu bez da joj doda neki svoj pecat? Ja sam uzivao citajuci Hobita i LOTR ali nikada nisam bio neki sada zagrizeni fanatik. I kada je dosao film, proslo je dovoljno vremena izmedju mog citanja knjiga i gledanja filma da i pozaboravljam neke sitnije detalje pa se na iste jednostavno nisam ni obazirao. Ono sto je bio moj utisak da je film uhvatio glavni tok i "ambijent" Tolkina a neke bas bitne vizuelne scene je Dzekson odradio bas onako kako sam ja to zamisljao citajuci knjigu - npr. ono lutanje kroz Moriju. Tu me je Dzekson kupio skroz. Siguran sam da ce Hobit na slican nacin uspeti.

Link to comment
+1 za harpera.Mislim, zamislite, filmske adaptacije knjiga nisu 100% verne knjizi. Pa to je necuveno! Deal with it. Film je film i nije niti moze biti isto kao knjiga; i na kraju, koji to filmadzija zeli samo da verno do detalja prenese tudju pricu bez da joj doda neki svoj pecat? Ja sam uzivao citajuci Hobita i LOTR ali nikada nisam bio neki sada zagrizeni fanatik. I kada je dosao film, proslo je dovoljno vremena izmedju mog citanja knjiga i gledanja filma da i pozaboravljam neke sitnije detalje pa se na iste jednostavno nisam ni obazirao. Ono sto je bio moj utisak da je film uhvatio glavni tok i "ambijent" Tolkina a neke bas bitne vizuelne scene je Dzekson odradio bas onako kako sam ja to zamisljao citajuci knjigu - npr. ono lutanje kroz Moriju. Tu me je Dzekson kupio skroz. Siguran sam da ce Hobit na slican nacin uspeti.
Ma, isprosipao se Dzekson tu i tamo za sve pare ali ono sto je meni leglo je to sto je bilo manje-vise ocigledno da covek voli knjigu i da je to takodje slucaj sa vecinom glavnih glumaca u filmu. Mnogi od njih su igrali ovaj film i likove onako kako su ih sami zamisljali na nacin na koji ih mi ostali nerdovi zamisljamo. Meni je to bilo skroz OK.
Link to comment

Ja sam otisao na projekciju filma uzbudjen kao mlad curan pred parenje. DOk sam gledao sve razocaraniji sam bio da bih na kraju izasao iskreno ubedacen. Ne zato sto film ne prati 100% knjigu nego zato sto mi je fil delovao kao jedan od 1000 no name filmova epske fantastike koje sam gledao. Ni jedna od scena koje me uzbudjuju i kada ih pot trideseti put citam u filmu ili ne postoji ili je potpuno banalizovana. Jedina scena u filmu koja mi se zaista dopala je Leoglasova viyualizacija opadanja vilovnjaka, i ona mi nije nimalo smetala jer razvija film na nacin koji ne ide protiv knjige. Gledao sam pre neki dan onaj crati LoTR iz sedamdesetih, koji isto ne prati knjigu, i ponovo sam uzivao. Jedina knjiga koju sam procitao vise puta od Gospodara je Hobit i sigurno cu gledati film, sa mnogo manjim ocekivanjima. Mozda ce mi se i dopasti fil

Link to comment

Pa dobro hamlete ti si zagrizeni fanatik i ljubitelj, takve je nemoguce zadovoljiti.Btw ja nisam gledao 1000 no name filmova epske fantastike. Ima li ih toliko uopste :D

Link to comment

Ali crtani film Gospodar prstenova me sasvim zadovoljio. Preterao sam sa brojem, ali istosam isto doziveo Hari Potera prvi film i Gospodara. A citao sam i obe knjige. I knjiga Hari Poter mi nekako dodje u rangu sa svojim filmom i sa filmom Gospodar prstenova.

Link to comment

E jebiga sad. Jes da sam gledao samo prvog Potera i odlomke drugih filmova u prolazu onako, ali nikako to nije ista "liga" kao LOTR, koji je po meni "ozbiljniji".

Link to comment
fakat. ja ovaj film hejtujem preventivno, kada se pojavi - onda ću samo uživati. bio mi je gotovo nepodnošljiv nerd rage koji je okruživao filmsku trilogiju - te nema Toma Bombadila, te ovo je ovako, a ono je onako. jbt, knjiga je knjiga a film je film, ali nisam mogao da druge ubedim u to, pošto nisam mogao ubediti ni sebe. zato sam i otvorio ovaj topic: da istresemo frustracije sada, tako će ih biti manje posle premijere filma.
tom je precenjen lik. jedino sto lepo peva i ima dobru zenu i sto je sacuvo prsten u 1 momentu.
Link to comment
Ali crtani film Gospodar prstenova me sasvim zadovoljio.
Koliko god da je dobar ovaj crtani, dođe do pola priče i tu stane i nema više. Ni u jednom aspektu života, to do pola, nije dovoljno. :lol: :lol: :lol: :lol: Džekson je, bar, hrabro išao do kraja. Edited by Arkadija
Link to comment

Ja bio prezadovoljan kad sam video da je Đekson izbacio Toma iz filma. Zbog njega je prvih 150 strana knjige najžešći smor.E da, i jebo vas Smaug, pocepao bi ga Glaurung kao svinja masan džak.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...