Jump to content
IGNORED

"The Hobbit" by Peter Jackson


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ја сам погледао по једном сва три дела лотр у биоскопу. После ниједном на тву. Размишљао сам да преко сбб вод одгледам први део хобита али сам одустао. Не пада ми на памет да га гледам у биоскопу, а књиге сам прочитао још по неколико пута од тада...

 

Ja sam gledao extended verzije LOTR-a jedno desetak puta, mada moram da priznam da sam cesto premotavao one "Frodo hoce piski, hoce kaki, nece piski, nece kaki" delove. "Hobit" je jednostavno dosao nakon LOTR-a a Dzekson nije zeleo mnogo da menja strategiju koja mu je sa LOTR-om donela clean sweep bioskopskih blagajni. Kako je jos Heraklit svojevremeno pametno zakljucio kako se u istoj trilogiji ne mozes dva puta okupati jer uvek novi i novi filmovi pristizu, tako je i Dzekson prosao mrljavo sa ovom novom trilogijom. Razlika izmedju Hobita i LOTR-a u knjizevnom smislu i smislu uzrasta kojem su knjige namenjene je kao razlika izmedju "Hajdi" i "Majstora i Margarite", trebalo je to prosto ispostovati. Ovako kako je napravljeno ja nemam nikakav osecaj da je ova trilogija koju gledam zapravo "Hobit", vise mi deluje kao neki random "mac i magija" blokbaster koji gledam zato sto volim taj zanr.

 

Sto se nerdijanstva tice tu sam beskonacno blagonaklon. Nijedna ekranizacija mi nece oduzeti nijednu knjigu koju sam voleo u zivotu, to je samo nacin na koji istu knjigu cita neki drugi covek.

Link to comment
  • Replies 690
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    59

  • Аврам Гојић

    58

  • Weenie Pooh

    47

  • ToniAdams

    44

Ја сам погледао по једном сва три дела лотр у биоскопу. После ниједном на тву. Размишљао сам да преко сбб вод одгледам први део хобита али сам одустао. Не пада ми на памет да га гледам у биоскопу, а књиге сам прочитао још по неколико пута од тада...

 

Ja sam kupio extended verzije sva tri dela cim su izasle i nikada ih nisam gledao. Knjige sam procitao 4-5 puta, ali poslednjih desetak godina me ni one vise ne privlace, deluju mi naivno i decije pored savremene fantasy literature.

 

Prvi deo Hobita mi se jos i svideo, drugi je bio tipicno blokbastersko sranje, za treci ne znam da li cu ga gledati (verovatno ipak necu moci da odolim zbog bitke 5 armija).

Link to comment

Sto se nerdijanstva tice tu sam beskonacno blagonaklon. Nijedna ekranizacija mi nece oduzeti nijednu knjigu koju sam voleo u zivotu, to je samo nacin na koji istu knjigu cita neki drugi covek.

 

+1

Link to comment

Meni je prvi deo bio odlican. Daleko bolji nego Lotr trlogija. Drugi je vec bio sranje, i ne gajim neke nade povodom treceg dela.

 

 

ja ću bogme ovo ići sam da gledam u bioskopu, nerdovi sa kojima obično idem svaki put samo što ne plaču pri izlasku iz bioskopa.

 

Ja takodje idem sam, samo iz razloga sto mi se smucilo cerekanje i podbadanje laktom svaki put kad sevne sisa ili krene neki seks.

Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ma druze, ja sam kao fan svega sto ima veze sa Tolkinom bio spreman da progutam ogromnu kolicinu govana, moram priznati i da sam se ponadao podizanju kvaliteta nakon malo boljeg drugog dela, ali ovo je jebeno dno. Ne bih ga preporucio nikome.

Link to comment

Što je najgore, ja sam se ložio da ipak pogledam hobita, ali sam pogledao ovaj trejler sada i odustao. Nema šanse da to gledam. Radije ću po 50 put pročitati knjigu. 

Link to comment

Meni je prvi Hobit film bio super, cak i bolji nego originalna trilogija. Utisak je malo pokvario jedino onaj video game deo u Goblingradu. Dvojka mi je bila zesce sranje, osim dela sa Smaugom. Trojka mi po trejleru takodje deluje zesce njesra. Narocito ovo, meni neobjasnjivo, svrsavanje na Tolkinove vilovnjake, koji su uubedljivo najdosadniji vilovnjaci od svih vilovnjaka po fentezi univerzumima.

Edited by Verterdegete
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...