Jump to content
IGNORED

"The Hobbit" by Peter Jackson


Аврам Гојић

Recommended Posts

Inače, imax pravi jaku™ razliku. Ko može, neka obavezno tako pogleda film.

Ha. Interesantno. Ja sam baš hteo da kukam kako ne volim 3d i kako mi svaki put predstavlja nepotrebno odvlačenje pažnje od suštine filmskog iskustva. Ili je to možda zato što su filmovi koji se naprave u 3d jednostavno tanji u nevizuelnom domenu? Ili ja lagano postajem matoro puvalo kao i svaki ćalac i đed pre mene, dok je bilo sveta i veka. Ko će ga znati.

 

Sam IMAX mi ništa ne bi smetao da ti uz njega nije na silu gurnut™ i 3d. Makar u mom selu je svuda bila samo slepljena opcija. Ili manji ekran, ili IMAX plus 3d. A društvo s kojim sam gledao samo i isključivo šćaše™ IMAX.

Link to comment
  • Replies 690
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    59

  • Аврам Гојић

    58

  • Weenie Pooh

    47

  • ToniAdams

    44

Ili ja lagano postajem matoro puvalo kao i svaki ćalac i đed pre mene, dok je bilo sveta i veka. Ko će ga znati.

 

Hičkok je radio Pozovi M radi ubistva u 3D. Otaljao je, bolje reći. Ugovorom su ga primorali zato što su tada pokušavali da publiku 3D novotarijama da navuku u bioskope, ali nije potrajalo...

Link to comment

Neka se spremi Silmarilion. 

 

Nemaju prava - ne da Kristofer. Inace, Silmarilion (tu ukljucujem i svih deset knjiga) plus Unfinished tales su miljama bolji filmski material od Hobita ili cak LOTR.

Link to comment

Nemaju prava - ne da Kristofer. Inace, Silmarilion (tu ukljucujem i svih deset knjiga) plus Unfinished tales su miljama bolji filmski material od Hobita ili cak LOTR.

Dodao bih i književni. :)

Link to comment

Nemaju prava - ne da Kristofer. Inace, Silmarilion (tu ukljucujem i svih deset knjiga) plus Unfinished tales su miljama bolji filmski material od Hobita ili cak LOTR.

 

Dobro, Hobit je bio prvenac. :)  Ono što bih ja voleo da se pretoči u seriju je kompletan opus Dine, ali to nema šanse da se desi. Unutrašnji monolozi su ogroman deo materijala i iako su sjajno rešeni u filmskoj verziji (glumac/glumica šapuće) količina seksa i nasilja je mizerna u odnosu na danas popularnu epsku fantastiku.  

Link to comment

Odgledao napokon, najkraće, pravi omladinski film. Osećam se ko posle Družine Pere Kvržice (mislim, nije to loš osećaj).

 

Jedino što me smetalo je način snimanja. Ne razumem se baš preterano u tu tehnologiju, ali sam neprestano imao utisak da je snimano ko' Blejkova sedmorka. Ti kadrovi i tako to.

Link to comment
  • 2 weeks later...

https://tolkieneditor.wordpress.com/

 

So, over the weekend, I decided to condense all three installments (An Unexpected Journey, The Desolation of Smaug and The Battle of the Five Armies) into a single 4-hour feature that more closely resembled Tolkien’s original novel. Well, okay, it’s closer to 4.5 hours, but those are some long-ass credits! This new version was achieved through a series of major and minor cuts, detailed below:

  • The investigation of Dol Guldor has been completely excised, including the appearances of Radagast, Saruman and Galadriel. Like the novel, Gandalf abruptly disappears on the borders of Mirkwood, and then reappears at the siege of the Lonely Mountain with tidings of an orc army.
  • The Tauriel-Legolas-Kili love triangle has also been removed. Indeed, Tauriel is no longer a character in the film, and Legolas only gets a brief cameo during the Mirkwood arrest.
Link to comment

Inače, imax pravi jaku™ razliku. Ko može, neka obavezno tako pogleda film.

 

Ja pogledao i nisam vidio nikakvu razliku (osim u kvalitetu slike). Dosadan film. 

Edited by borris_
Link to comment
  • 4 weeks later...

Danas sam krenuo da gledam na novom 42" televizoru u 3d. Odustao sam u rivendalu, obrisaću fajl, tj evo sad sam ga odgledao. To jednostavno nije film po priči na kojoj sam ja odrastao. Iskoristili su priču kao predložak, ubacili gomilu besmislenih haha elemenata i promenili moje omiljene scene. Ja se dolasku patuljaka smejem svaki put kada čitam knjigu a ovde to izgleda kao da su mu huligani upali u kuću. Radagast je prikazan kao imbecil. Scenu sa divovima su potpuno izmenili. Sada mirne duše mogu ništa da ne odgledam više od ove ogavne trilogije.

 

Kome se sviđa, poštujem ali meni to jednostavno nije JRR Tolkin - Hobit i nemam više razloga da to gledam nego što bi gledao Die Hard 3,5 ili tako neki film.

Link to comment

O sadržaju neću govoriti, ovo je simpatičan avanturistički film po motivima Tolkina i to je to.

Ali...48fps me muči od kad sam pogledao film. Kada se kamera koristi na uobičajen način, sa puno brzih poteza kamerom u akcionim scenama, dobija se efekat BBC serije. Previše je realistično. Gubi se distanca od scene, film izgleda kao sopstvena kulisa, a junaci izgledaju kao glumci.  sporim sekvencama, uopšte ne izgleda tako loše. Pitam se može li ta tehnika da se koristi na bolji način nego u Hobitu.

I, zaboga, recite šminkerima da se tehnologija promenila, svi su izgledali kao onaj iz "Maratonaca" koji kaže "dobroveće".

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ok to za 3d prihvatam. Ja govorim o sadržaju.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

znam, zaebavam se.

bulja su, jedino mi drugi bio donekle gledljiv, a samo njega nisam gledao u bisku.

Link to comment
 

ima sve veze. da ste carevi i jebete nešto u pravom životu ne bi vam trebale te pišljive bajke koje imaju za poentu da svako može da bude car... pa čak i niski ljudi. i onda biste mogli sagledati film realno

 

 


sve što sam rekao dve godine ranije i dalje stoji kao klisurina

Edited by Ravanelli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...