Jump to content
IGNORED

"The Hobbit" by Peter Jackson


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 690
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    59

  • Аврам Гојић

    58

  • Weenie Pooh

    47

  • ToniAdams

    44

Zato sto Balrog ne uzima naredjenja od obicnog maje Saurona (bivseg pomocnika vale Aulea) nego samo od glavnog sefa zla - vale Morgota za koga je Sauron malo dete. Kad je Morgot/Melkor harao ME, Sauron mu je bio samo jedan od pomocnika a glavna armija pomocnika su mu bili balrozi i njihov lord Gotmog koji je i ubio najtalentovanijeg i verovatno najmocnijeg vilenjaka Fejnora - kreatora silmarila. Zato ima i ona scena u LOTR1 kad Legolas cuje balroga koja je i jedina scena gde se vidi bilo kakav strah kod vilenjaka. Oni su se plasili jedino balroga koji su bili njihovi najveci neprijatelji posto su ovi ubili vec nekoliko vilenjackih kraljeva (Fingona npr.).Sto se kastinga za Hobita tice, slazem se sa Harperom a za mene bi daleko interesantnija bila adaptacija nekih od prica iz Silmariliona: Rat vilenjaka i Morgota zbog Silmarila, Beren i Luthien gde se lepo vidi kakav je Sauron luzer zapravo u poredjenju sa Morgotom i drugim stvorenjima iz 1. veka ili mozda ona najtuznija prica ikada - Turin Turambar sin Hurina. To su price gde nastupaju citave armije stotina balroga, vilenjaci na vrhuncu moci poput Fingolfina koji se tuku direktno sa Morgotom, razne politicke igre i izdaje izmedju vilenjaka i njihovih kraljeva, Ungoliath - majka svih dzinovskih paukova tame koja je zamalo progutala svet i isisala zivot iz dva valinorska drveta - primarnog izvora svetla, Glaurung - otac i majka svih zmajeva ukljucujuci i Smoga koji unistava citava vilenjacka kraljevstva, Morgotov najveci vuk - Karcharot koga je othranio sopstvenim zlim mesom, Huan - najveci pas vale-lovca Oromeja koji je i zastitnik najlepse vilenjakinje i uopste zivog bica ikada - Luthien (cerke maje Melian i ueberkralja vilenjaka Tingola) sto je ujedno i pseudonim Tolkinove zene koja je i sahranjena pored njega pod tim imenom, zatim je tu i kralj svih orlova - Torondor - a orlovi su inace pomocnici glavnog vale Manvea, Melkorovog/Morgotovog brata koji ih salje samo u najkriticnijim situacijama po vilenjake i ljude kada se bore protiv zla ali inace ostaju po strani i posmatraju situaciju. Manve na kraju salje svog glavnog pomocnika Eonvea, mocnog maju-ratnika koji ce sa armijom vilenjaka iz Valinora pregaziti Morgota, Saurona i balroge posto su ovi prakticno unistili i poslednje otpadnicko kraljevstvo vilenjaka a sve zbog jednog coveka - moreplovca Erendila (otac Elronda i predak numenorskih/gondorskih kraljeva) koji je smogao snage da trazi oprostaj i pomoc od valara u ime vilenjaka/ljudi iz ME.Naravno, tu je i prica o Tolkinovoj atlantidi - Numenor, ostrvu koje su stvorili bogovi/valari da bi nagradili ljude poput Erendila na strani dobra u prvom ratu protiv Morgota a koji su zatim postepeno postali arogantni i bahati gubeci veru u valare do tacke gde grade najvecu ratnu flotu ikada sa planom da napadnu sam Valinor - zemlju bogova sto ih na kraju i sahranjuje kroz direktnu intervenciju kreatora sveta i svih valara, maja, vilenjaka i ljudi - Juvatara a cemu kumuje Sauron iako se tome nije nadao jer u procesu unistenja Numenora gubi svoju telesnu inkarnaciju i bezi u ME. Naslednici numenorskih lordova su kraljevi Gondora ali verovatno i neki od pomocnika Saurona ukljucujuci tu i Nazgule. Inace, meni su Hobit kao i LOTR samo bledunjave zavrsne epizode iz 3. veka dok su price iz 1. i 2. veka sa svi karakterima (a i mnogo vise jer bi tako mogao do sutra) koje sam naveo, politickim previranjima/intrigama i bitkama daleko zanimljivije a adaptacija toga bi bila verovatno nesto najspektakularnije ikada. Problem sa kastingom bi tu naravno bio koja glumica bi igrala princezu Luthien - ipak je to titula oko koje ne bi uopste smela da postoji diskusija i dilema. Medjutim, takva se jos nije rodila (osim Tolkinove zene, naravno) pa zato verovatno i sin Kristofer Tolkin jos nece dozvoliti filmove na bazi prica iz Silmariliona. :D
:Hail: i +100 za bold.Samo jedna ispravka: Erendil nije bio covek, nego poluvilenjak koji je izabrao da bude vilenjak (isti izbor su ucinili i njegova zena i sin Elrond, dok je drugi sin, Elros, izabrao da postane smrtnik).
Link to comment
Elem, orlovi ne bi bili dobri za nošenje Froda, jer niko ne zna kako bi Prsten uticao na orlove. Kako je već kvario ljude, počeo da glođe i samog Gandalfa - pitanje je da li bi orlovi izdržali ili prosto odneli bosonoge prdonje sa prstenom direktno kod radikala.
Zar orlovi nisu nosili Bilba, koji vec bio u posedu Prstena, prilikom spasavanja od vukova? Edited by Radagast
Link to comment

moje tumacenje je da bi orao bio primecen ako bi usao u mordor a onda bi se oko okrenulo na tu stranu i sva volja najveceg melkorovog sluge bi se obrusila na nosioca prstena.

Link to comment
Zar orlovi nisu nosili Bilba, koji vec bio u posedu Prstena, prilikom spasavanja od vukova?
Da, ali tada Prsten još nije bio "probuđen". Počeo je da emituje UKW talase tek kada se Sauron probudio iz zimskog sna i to sve jačim intenzitetom sa približavanjem Mordoru odnosno vlasniku.Video je tako i Gandalf taj isti prsten valjda pre kod Bilba, pa nije tad bilo uzbune. To su ta "dobra stara vremena". Edited by Razzmatazz
Link to comment
moje tumacenje je da bi orao bio primecen ako bi usao u mordor a onda bi se oko okrenulo na tu stranu i sva volja najveceg melkorovog sluge bi se obrusila na nosioca prstena.
Moje tumacenje je da je covek prosto hteo da pise knjigu i u njoj isprica pricu a ne da izlazi u susret fanaticima koji slova nisu ucili iz bukvara vec iz Organona.
Link to comment
Moje tumacenje je da je covek prosto hteo da pise knjigu i u njoj isprica pricu a ne da izlazi u susret fanaticima koji slova nisu ucili iz bukvara vec iz Organona.
moje tumacenje je da je dabovic rekao da gikujemo na zadatu temu. idi juri baltazara bastijana buksa da ga maltretiras ti zli covece.
Link to comment
Da, ali tada Prsten još nije bio "probuđen". Počeo je da emituje UKW talase tek kada se Sauron probudio iz zimskog sna i to sve jačim intenzitetom sa približavanjem Mordoru odnosno vlasniku.Video je tako i Gandalf taj isti prsten valjda pre kod Bilba, pa nije tad bilo uzbune. To su ta "dobra stara vremena".
Sauron je tada vec bio izasao iz zimskog sna (imao je uporiste u Dol Guduru).
Link to comment

Možda je Gandalf razmatrao mugućnost orlovske intervencije, ali, avaj, djipio je u bezdan u Moriji, pa su se siroti Družinari snalazili kako su znali i umeli.U svakom slučaju, Tolkin je mogao da priču odvede u tom smeru ali nije, jer je odabrao drugi.Priča je oživela u trenutku kad je napisana i to je to.

Edited by Bujodrag
Link to comment
Moje tumacenje je da je covek prosto hteo da pise knjigu i u njoj isprica pricu a ne da izlazi u susret fanaticima koji slova nisu ucili iz bukvara vec iz Organona.
I baš to sam naglašava, u predgovoru drugom, proširenom izdanju.
Link to comment
silmarilion je potpuno nemoguce filmovati osim kao 18casovni bolivudski spektakl.
pa to jebote. kako filmovati nesto bez dijaloga?il mozda bas da, al da bude iz 1 kadra, ko ona ruska barka!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...