Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

Ono sto m je zasmetalo u ovoj epizodi je to sto redneci iz meni nepoznatih razloga nastavljaju da kuvaju iako imaju cca 70 miliona dolara. Zasto bi se sada cimali i drndali oko prebacivanja robe u Cesku i rizikovali da zaglave zatvor sada kada su oezbedjeni do kraja zivota?
A zašto je Walt kuvao posle desetog miliona, ili dvadesetog, ili pedesetog? Uspeh rađa samo želju za više uspeha, videli su koliko jedan čovek može da zaradi za godinu-dve, i zapitali se koliko bi tek oni mogli da zarade sa razrađenom operacijom za još 5-6 godina. Meni savršeno logično, bilo bi glupavo da su odlučili da podele 70 miliona među sobom (a ima ih koliko, desetak?) i raziđu se... Hoće ljudi da zarade svaki po bure.
Link to comment

Meni se cini da ce WW resiti da unisti svoje carstvo tako sto ce fasisti ubiti Dzesija, a on njih sa sve Todom koji ostaje jedini koji ume kako-tako da napravi plavi met.Lovu uzima Skarlet on umire od raka I to je to.Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
A zašto je Walt kuvao posle desetog miliona, ili dvadesetog, ili pedesetog? Uspeh rađa samo želju za više uspeha, videli su koliko jedan čovek može da zaradi za godinu-dve, i zapitali se koliko bi tek oni mogli da zarade sa razrađenom operacijom za još 5-6 godina. Meni savršeno logično, bilo bi glupavo da su odlučili da podele 70 miliona među sobom (a ima ih koliko, desetak?) i raziđu se... Hoće ljudi da zarade svaki po bure.
Nego razmisljam sad zar ne bese 80 milki malo previse? Ne secam se tacno kako je isla racunica ali je ipak skoro do kraja cetvrte radio za Gasa, a posle je prodao sirovinu za 10 miliona koje je podelio.A sta znam, meni cela ta Dzek ekipa deluje zadovoljno sa po 7-10 milki svakom ili kako vec podele. A i vidi se jasno u pustinji da Dzek bar nije pohlepan. Mada ima tu drugih stvari koje me vise zanimaju. Npr sta ce biti sa Lidijom i sta ce biti okidac za povratak. Toliko stvari a jos samo dve epizode...
Link to comment

Mislim da ostatak bande i ne zna da Tod želi nastaviti kuvati met.On je predložio da se Džesi prvo ispita i da on lično to odradi. Već tad je po meni on imao samo jedan cilj, a to je da mu Džesi skuva(pokaže kako) met sa velikim procentom čistoće. On se pali na Lidiju i mislim da kuvanje meta za njega nije samo(ili čak uopšte) finansijsko pitanje, već da njoj pomogne i da se pokaže pred njom.

Edited by deeps
Link to comment
Mislim da ostatak bande i ne zna da Tod želi nastaviti kuvati met.On je predložio da se Džesi prvo ispita i da on lično to odradi. Već tad je po meni on imao samo jedan cilj, a to je da mu Džesi skuva(pokaže kako) met sa velikim procentom čistoće. On se pali na Lidiju i mislim da kuvanje meta za njega nije samo(ili čak uopšte) finansijsko pitanje, već da njoj pomogne i da se pokaže pred njom.
Odlicno zapazanje, to mi vec ima vise smisla. Ako ga zakuva kao Hajzenberg misli da ce ona da padne na dupe zbog toga.A sumnjam da je WW svesno iznervirao Dzesija samo kako bi ga ovaj ubio na kraju. Da je bilo po njegovom Dzesi bi delio plitak grob sa Gomezom i ASACom.
Link to comment
A sta znam, meni cela ta Dzek ekipa deluje zadovoljno sa po 7-10 milki svakom ili kako vec podele.
Naravno da su zadovoljni i to pod uslovom da im ovaj da toliko, kontam da vođa ganga ne deli sve na ravne časti inače jebeš takvog vođu. Oni su tu fizikalci i sa tim parama mogu da se udaraju nogicama u dupe. Nije mi ništa čudno što je Walt onako pukao posle ubistva Henka, msm, smorio sam se i ja ispred monitora, bio je savršen u seriji. :) Ne verujem ni da ga je podcenjivao onoliko koliko je Vini rekao, naprotiv, mislim da ga je voleo kao deo porodice i poštovao kao dobrog DEA agenta. Njegova smrt je došla pošto se on pomirio sa sudbinom da ide u zatvor i prva je osoba koja umire zbog njega a koja mu je na neki način draga a pri tom, odgovornost je samo njegova, not easy to handle. I meni je na prvi pogled bilo čudno šta sad kuvaju kada imaju punu burad para, ali još gluplje bi bilo da ne nastave da mlate pare, pogotovu sada kada konkurencija ne postoji, a imaju Džesija koji zna formulu Coca Cole :)Moram da pojedem govance za predviđanje da će Walt da oprosti Džesiju, desila se kontra situacija. Sve nekako kontam da će dobro da preovlada u njemu, za sada ništa, o tome ćemo tek posle 16. epizode. Jasno je kao dan da su poslednje dve epizode totalna perverzija, ali još jednom :Hail: kako se zapleti menjaju iz sekunde u sekund. Svaka odluka i svaki postupak imaju krucijalni uticaj na dalji razvoj situacije, fenomenalno, fenomenalno napisano. Od momenta kada Džesi ide na razgovor sa Waltom sa izrazom kajanja na licu što se menja kada mu se učini da onaj lik čeka da ga rokne, pa na dalje.
Link to comment

Totalni bed-gaj je postao za samo 45 minuta. Uhvatio sam ono sto i vi - Rod-Tod je sacuvao Jesseja da bi ga naucio da kuva i Walt je u razgovoru krenuo da blati sebe i skida ikakvu krivicu sa Skyler. Da ce Hank i Gomez da zaginu smo pogodili jos prosle nedelje, svidja mi se kako je to sve odradjeno.Happyend postaje iskljucen kao opcija, a ja nagadjam da ce u zadnjoj epizodi, nakon sto napravi opsti pokolj medj hillbillyjima, doci do Skyler i progutati ricin. Jedino ne kontam sto onako prema Jesseju, mozda njega krivi zbog svog meteza koji je nastao s obzirom da ga je on pokrenuo. Trenutno mi deluje kao da ce Jesse na kraju ipak preziveti sve, i to da ce ga Walt pustiti da zivi.Nego, sad mi je nesto palo na pamet - u onom flashforwardu on kaze da mu je 52. rodjendan i pokazuje laznu licnu kartu da potvrdi to. Ako je to lazna LK znaci da je malo verovatno da mu na njoj stoji pravi datum rodjenja (bilo bi izuzetno glupo), sto znaci da mu to zaista nije bio rodjendan, i da je taj time-frame mozda duzi nego sto mi pretpostavljamo?

Link to comment
Nije mi ništa čudno što je Walt onako pukao posle ubistva Henka, msm, smorio sam se i ja ispred monitora, bio je savršen u seriji. :) Ne verujem ni da ga je podcenjivao onoliko koliko je Vini rekao, naprotiv, mislim da ga je voleo kao deo porodice i poštovao kao dobrog DEA agenta. Njegova smrt je došla pošto se on pomirio sa sudbinom da ide u zatvor i prva je osoba koja umire zbog njega a koja mu je na neki način draga a pri tom, odgovornost je samo njegova, not easy to handle.
Same here, s tim sto mi se cini da je njemu mnogo teze pala cinjenica da Henkovu smrt, koju realno, on nije ocekivao/zeleo, nece ni na koji nacin moci da opravda pred Skajler.Njoj je trebalo dugo vremena da se oporavi od toga da je on odgovoran za onu pucnjavu koja je zamalo ubila Henka u trecoj sezoni.A ovo sto je rekao Dzesiju i to mi je potpuno u skladu sa karakterom, od onog trenutka kad je Henk ubijen i kad Volter vidi da je ovaj ispod kola, Dzesi je u tom trenutku jedini odgovoran za Henkovu smrt. Pitam se sta bi bilo da u prosloj/pretprosloj epizodi Dzes nije otisao sa onog zamalo sastanka na trgu...@goofsbrate, meni je on postao bed gaj kad je pustio da Dzejn umre/otrovao klinca/snimio onaj tejp sa Skajler.lud'lo od serije, ja sam spucala u poslednjih 10 dana 3 sezone, sa ovom tekucom. unfakinbilivbl.
Link to comment
Same here, s tim sto mi se cini da je njemu mnogo teze pala cinjenica da Henkovu smrt, koju realno, on nije ocekivao/zeleo, nece ni na koji nacin moci da opravda pred Skajler.Njoj je trebalo dugo vremena da se oporavi od toga da je on odgovoran za onu pucnjavu koja je zamalo ubila Henka u trecoj sezoni.A ovo sto je rekao Dzesiju i to mi je potpuno u skladu sa karakterom, od onog trenutka kad je Henk ubijen i kad Volter vidi da je ovaj ispod kola, Dzesi je u tom trenutku jedini odgovoran za Henkovu smrt. Pitam se sta bi bilo da u prosloj/pretprosloj epizodi Dzes nije otisao sa onog zamalo sastanka na trgu...@goofsbrate, meni je on postao bed gaj kad je pustio da Dzejn umre/otrovao klinca/snimio onaj tejp sa Skajler.lud'lo od serije, ja sam spucala u poslednjih 10 dana 3 sezone, sa ovom tekucom. unfakinbilivbl.
+1
Link to comment
@goofsbrate, meni je on postao bed gaj kad je pustio da Dzejn umre/otrovao klinca/snimio onaj tejp sa Skajler.
Meni je definitino postao bad-gaj onda kad je ubio Majka. Od tog trenutka sam poceo da navijam da ga utepaju. Medjutim to je sve bilo pre godinu dana, a scenaristi su lukavi i prepredeni ljudi pa su me opet kupili nazad u prvih par epizoda ove sezone. Do ove kad su anlishovali beast i pustili ga da pukne po svim savovima :)
Link to comment
да, мени је тај џејн моменат остао нејасан, тј. чему то, ако га је већ послао на клање, као да му већ није довољно срања у животу направио... једино ако је то део волтовог мастер плана по ком рачуна да ће нацисти узети џесија за кувара, па кад дође време волтовог ремпејџа и рокања тода и ујка џека, финални део буде да џеси напуњен праведничким гневом убије волта...
definitivno jer ga krivi za henkovu smrt i jer se okrenuo protiv njega.
[/size]Pa, jesmo li videli da on ima nekog bilžeg osim njih? Upravo je to ono o čemu pričamo, što je naglašeno, koliki značaj pridaje porodici. MIslim da su upravo to akcentovali da ljudi ne bi postavljali pitanja kakvo si ti upravo postavio :D
pa ima. pominje se njegova majka koju nije video XYZ godina, sto podosta odstupa od sablona i pretpostavke da mu je porodica sve.
Link to comment

Na majku sam potpuno zaboravio, iskren da budem.Ali mi ne znamo zašto je to tako, šta je ona zgrešila ili zašto nisu bliski i možda on baš zato ne želi da napravi istu grešku i insistira na porodici. Tako da se ipak uklapa i uz to :)

Link to comment

Walt je do ove epizode na konceptu porodice insistirao samo pred porodicom, kad glumi Običnog Čoveka. Meni je uverljivo delovalo samo kad je reagovao zbog dece i žene, ali nikad ranije nismo videli da je ičim pokazao da mu je stvarno stalo do jebenog Šredera™. Možda ima smisla ono što neko reče, da mu je frka bila kako će pred ženom da se opravda, ali meni je u svakom slučaju reakcija delovala suviše emotivno.Walt prosto nije taj tip za bacanje po zemlji i bespomoćni lelek. Ono posle kad stoji paralizovan, rukuje se, i locira Džesija ispod kola - to je sve sasvim validno. Samo ono inicijalno ležanje i kukanje mi je skroz bezveze. Nisu mu (još) ubili Juniora, majku mu, nego čoveka koji mu intenzivno radi o glavi...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...