Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

crazy-8 и његов колега, ону двојицу што је прво колима ударио па после једног оверио пиштољем, гас и његов телохранитељ(? његова бомба, али је није он активирао), и онда у наставку она двојица у лабу, мајк, џејн није убио, али је могао да је спаси... не сећам се да ли је био још некоја не бих волео да се волт извуче, неки (спектакуларан) крај у стилу скарфејса да, али да се извуче... много је... капирам да би ми било драго да џеси преживи, али с обзиром да је он сав сјебан можда би било најбоље да и он загине... у суштини неки хамлетовски крај би био по мери

Link to comment

Ja mislim da se i Džejn računa, nije se sama prevrnula na leđa nego ju je on okrenuo kad je pokušavao da probudi Džesija. Nehotice, ali jebiga. Posle je dodao i hotice™ kad je svesno odbio da je spase.

Link to comment
Ovde ima sve uredno izbrojano, Waltu su pripisali 7 ubistava iz prve ruke i 16 iz druge.A najcrnje je što dole ima tabela, ko je koliko ubijao (iz prve i druge ruke zajedno), Walt je treći sa 23, Gus drugi sa 26, a na prvom mestu je... Donald Margolis sa 167!Ko se iz glave seća tog lika? Ja ne :D Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Sve zavisi kako se broji. Ajmo redom:1. Crazy 8, zadavljen2. njegov rođak Emilio, otrovan3. Jesse's Jane, prevrnuta na leđa slučajno ali namerno ostavljena da se uguši?4. i 5. Ona dvojica što su htela da ubiju Džesija pa ih je Walt pregazio i rekao mu "Run."6. Hector Salamanca, postavio mu bombu na kolica, iako je ovaj sam i dobrovoljno aktivirao?7. i 8. Gus Fring i njegov bodyguard, gorepomenutom bombom; više ih je Walt ubio nego Hector, zar ne?9. Mike Ehrmantraut, upucan...Više se ne sećam, ostalo je valjda bilo by proxy.
Uh bre pa vi ste gori od tuzilastva. Dzejn nije spasao ali nije je on ufiksao. Sama kriva.Hektor je bombas samoubica. Da je hteo mogao je da se predomisli svakog trenutka, a njemu na dusu idu i Gus i telohranitelj. Ovako ostaje samoCrazy 8 i rodjak, dvojica pregazenih, Mike i (bese) dvojicu iz laboratorije.
Link to comment

Bombaš samoubica ne bi mogao bez pomoći ni dupe da obriše, a kamoli da se samoubije. Jane se fiksala milion puta ranije pa se nije ugušila jer je ležala na strani. Da je nije on okrenuo, sve bi bilo u redu i sa njom i sa njenim tatom, pa tako i sa avionom... ja bih mogao Waltu da pripišem i tih 167 avionskih žrtava ali neću pošto sam milosrdan -_-

Link to comment

Ih sad, pa covek napravio bombu i pitao ga jel hoce ili nece. Ispade sad da je kriv onaj ko je napravio pistolj a ne onaj ko je povukao obarac :PA Dzejn je to cekalo kad-tad. On samo nije hteo da se mesa.

Link to comment
Donald Margolis sa 167!Ko se iz glave seća tog lika? Ja ne :D
Ćale od Džejn.Bwt ubedljivo najgluplje u celoj seriji je bila ta avionska nesreća (nisam još počela ovu poslednju sezonu, čekam da se završi sve lepo :D)
Link to comment

E jbg, dakle "narkomanka" se okrenula zato sto je WW usao u sobu, a on je propustio priliku da je spase. Meni je ono ubistvo. Isto vazi i za Hektora Salamanku&Gusa&telohranitelja gde je salamanka bio samo prekidac, sve ostalo udesio je i rezirao WW.Dalje, ako cemo posredno - pa citava dva aviona su izginula na nebu zato sto je Walt propustio da spase zivot Dzejn :D da ne govorim o stotinama unistenih zivota koji su se navukli na blue meth.Ok, neka bude cistih sedam ubistava, mene je zaprepastilo (dok sam prebrojavao) koliko su zapravo ta ubistva moralno zakamuflirana scenarijem i rezijom - kao i sama priroda Waltove delatnosti. Prosto, 1 muk - sve je radnja u trajanju bez da se WW zapita jedan jedini put nad svojom moralnoscu, sva ubistva su, jelte, iznudjena.Koliko je to zapravo kompleksan lik govori i onaj mali detaljcic gde je WW pokazao svoje najljudskije lice ikad (uz to i toplo, duhovito): kada je za rodjendan svom bivsem partneru bogatasu umesto skupog poklona odneo pakovanje supe koju su zajedno jeli kao siromasi:)Predivna, predobra serija - bas mi je zao sto se zavrsava.

Edited by CowBoy
Link to comment
Jok i nije.
E jbg sad. Po tom principu ako se neko pijan/nadrogiran zakuca kolima u drvo a ja mu ne pomognem, vec nastavim da vozim dalje, ispade da je i to ubistvo.
Link to comment
bila bi fora da blue meth nastavi da zivi, kao neki zao duh, kroz nekog od prezivelih likova oko kojeg bi se gradilo sledecih 5-6 sezona.
burazer kaže, bila bi fora da WW pusti recept za svoj plavi meth na internet, da sjebe naci redneke.
Link to comment

Uh, to sto je uradio u toj konkretnoj situaciji je gore nego da je ispalio metak u nju.imho.

burazer kaže, bila bi fora da WW pusti recept za svoj plavi meth na internet, da sjebe naci redneke.
jeste, s tim sto bi onda svako morao da organizuje pljacku voza. Edited by CowBoy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...