Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

[weeniesanje]'s not all good, man.Ako bude, biće teško sranje. Saul je fenomenalan support character, ali kao lead bio bi užasna karikatura samog sebe i Breaking Bada kao takvog.[/weeniesanje]That said, imam poverenja u sposobnost AMC da totalno zasere BB spin-off nezavisno od izbora glavnog lika.
Kao da je bitno. Neka bude serije, pa ćemo je negledati™ ukoliko bude bila loša. Ali želim da je vidim, i drago mi je da su kreatori uvideli da postoji potencijal u nečemu gde verovatno ni sami nisu sanjali do pre godinu-dve, te da će sada to pokušati da razviju u novu seriju, koja pritom neće biti kao Breaking Bad.
Link to comment
Cak i da Henk i Gomez poginu, Mari zna, i ona moze da javi vlastima, ima snimak priznanja Dzesija, snimak Volta kako optuzuje mrtvog Henka, knjigu sa Gejlovom posvetom, Hjuel je sklonjen u sigurnu kucu, sve sto je rekao Henku moze da kaze i nekom drugom u DEA...
Zaboravih na "start wearing purple" Marie, u pravu si. Onda ce verovatno i Hank i Gomez zaginuti, ipak nacisti imaju zestoku brojcanu nadmoc.
Link to comment
Jos mi gluplje zvuci to da bi digli njegovu kintu iz pustinje ili da ih uopste i briga za njegov stek sad kada imaju shemu za Evropu i kada bi to bila samo kap u moru para koje im se nude, a rizik je da se zameraju njemu. Na stranu sto oni i ne znaju gde on steka pare.
Apsolutno netačno. Vidiš da imaju problema sa proizvodnjom, a i Lidija samo što ih nije odjebala jer su neozbiljni i nepouzdani. Oni bi morali godinama da rade da bi nakupili keša koliko Walt ima zakopano. Dao im je koordinate, moraće nekako da shvate šta se tu nalazi pre ili kasnije.Meni je veća misterija kako Jesse namerava da preživi showdown ako Hank zagine (a to je 99% sigurno). Nadam se da neće WW po stoti put da se sažali na bludnog sina, i to posle svega...
Link to comment

Realno taj zakopani novac prestaje da bude vredan onog trenutka kada Henk zagine. Sve i da ne bude ukljucena policija (a iz FF smo videli da hoce) dovoljno je da sveza udovica uleti kod Skajlar i Dzuniora i krene da objasnjava sa kim, gde i zbog cega je Uncle Hank poginuo, pa da Skajlar i Dzunior ne pozele da taknu taj novac. WW ostaje sam i jedino sto mu preostaje i jedino u cemu je dobar je gradjenje met imperije i krece na redneke kao bi otisao in a blaze of glory.Dzesi se naravno izvukao, tome sluzi ona scena u kojoj se on pre potezanja oruzija izvlaci iz kola. I slazem se da s im trazili znacke samo da bi ih lakse ukokali. U sred pustinje im ne bi pomogle ne znacke, nego sve da su umesto njih bili Obama i Bajden, opet bi ih redneci izresetali jer je izbor ili roknes dva lika koja niko ni ne zna gde su i zaduzis najboljeg kuvara ili ih pustis da odu sa tim istim kuvarom i pokazes zestoku slabost pred svojim coporom. @Vini pa on je taj novac (vise od duplo tog novca ako racunamo sve ono sto je placao, gubio,nabavljao i davao Dzesiju) prilicno brzo nabavio. A kao sto rece Dzek, ubacis boju u met, drzis ga na oko 80% i sta te briga.

Link to comment
Meni je veća misterija kako Jesse namerava da preživi showdown ako Hank zagine (a to je 99% sigurno). Nadam se da neće WW po stoti put da se sažali na bludnog sina, i to posle svega...
meni je nekako najblizi scenario da ce on rednecima da kaze za pare kako bi kupio svoj zivot. jer ako gomi i henk zaginu on i walter jedini znaju za lovu. njega zavezu za drvo i pocnu "rez po rez. komad po komad" i on lepo sve izrecituje.sinoc ostadoh do kasnije da prekucam neki tekst kad ono BB na TV-u. epic epizoda sa muvom.walter iz tog dela BB-a i ovaj pri kraju :ziga:
Link to comment
meni je nekako najblizi scenario da ce on rednecima da kaze za pare kako bi kupio svoj zivot. jer ako gomi i henk zaginu on i walter jedini znaju za lovu. njega zavezu za drvo i pocnu "rez po rez. komad po komad" i on lepo sve izrecituje.
To sam i ja isprva pomislio, ali s druge strane, ne vidim sta ih sprecava da ga koknu posto im sve isprica? Redneci su to.edit: sad mi upravo pade na pamet dok sam ovo pisao - Jesse isto zna kako da napravi cist meth, pravio ga je za Gasa onomad u Meksiku. Dovatice obojicu i pustiti ih ko petlove da se biju za zivot kuvara. Edited by goofs
Link to comment

Najprostiji scenario: Nacisti uzmu Pinkmana im kuva, Ljubicasta Udovica prijavi WW policiji, on pobegne ali se posle vrati da spase Dzesija i (iz nekog razloga) uzme onaj ricin.

Link to comment
Najprostiji scenario: Nacisti uzmu Pinkmana im kuva, Ljubicasta Udovica prijavi WW policiji, on pobegne ali se posle vrati da spase Dzesija i (iz nekog razloga) uzme onaj ricin.
Ricin je tu za samoubistvo 1/1
Link to comment

Kada se pravi finis za ovakav spektakularan proizvod, na breinstormingu se verovatno cuje "dajmo publici ono sto najmanje ocekuje" dakle smisle finis kao nemogucu situaciju (tvist) a onda razrade logican put do te nemoguce situacije i ona postane moguca.So, mojih dva centa bacam u kristalnu kuglu:Henk je u poslednjoj emitovanoj epizodi dodao jos nekoliko stavki na sopstvenu optuznicu odnosno Waltovo video-svedocenje:a) citavu operaciju vodi upotpunoj ilegali, sa svojim ortakom u kriminalu Gomezomb) u njegovom telefonu je slika prosutog mozga Dzesija Pinkmana koji je netragom nestao (a sa kojim ima istoriju jelte)c) ucenjuje Gudmanovog telohranitelja da bi dosao do Waltovih para, sto ce ovaj kasnije i potvrditid) obracun u poslednjoj sceni po tome je obracun izmedju dve bande.Na sve ovo, Waltovo video-priznanje dodje mu kao guide for dummies. btw. kristalna kugla mi je mutna glede Waltove porodice i njihove buducnosti - ali da ce finis biti takav da nista nece biti zaista rasvetljeno, u to sam siguran. Sasvim je moguce da ce na pocetku sledece epizode problem "DEA" za Walta biti zauvek resen, te ostaje kalkulacija i zavrsni obracun sa nacistimaedit: jbt, Henk ce biti zapisan u istoriji DEA kao najprljaviji policajac ikad, krvnik takoreci :D

Edited by CowBoy
Link to comment

Problem sa tim je flashforward - reakcija Waltove komšinice i "Heisenberg" grafiti po kući. Ne deluje kao da javnost misli da je Hank bio mastermind. Ako je Hank zaginuo, a skoro sigurno jeste/hoće, WW nema nikakvog razloga da šalje svoj video confession.

Link to comment
Problem sa tim je flashforward - reakcija Waltove komšinice i "Heisenberg" grafiti po kući. Ne deluje kao da javnost misli da je Hank bio mastermind. Ako je Hank zaginuo, a skoro sigurno jeste/hoće, WW nema nikakvog razloga da šalje svoj video confession.
Pa on i jeste Haisenberg. Hemicar, Henkov kuvar.Henk mu tu dodje kao onaj Paco ili Pollos Hermanos gaj, dakle poslodavac (bas kao sto i Walt tvrdi u videu).Sto se grafita tice, ocigledno je da je kuca postala svetiliste sjebanim tinejdzerima (flashforward, klinci koji voze skejt po bazenu i verovatno fiksaju po raspadnutoj kuci). Mozda klinci pisu grafite.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...